reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bajki... Czy wasze dzieci ogladaja bajki...

moja ória też nie hciała oglądac bajek szybko się nudziła. my zaczęłyśmy od domisiów.ten program z wszystkich proponowanych przez telewizję wydaje mi się najmądrzejszy. jakoś nie zainteresowały ją teletubisie a ja przyznam nie zachęcałam jej bo dla mnie ta bajka jest strasznie głupia. teraz to i by pewnie więcej bajek oglądała bo lubi noddiego ale ja przyznam staram sie by był to ewentualnie jeden program rano lub pół godziny na mini mini i dobranocka góra.

na szczęście tosia bardzo lubi czytanie i umie się skoncentrowc na długich bajkach. mogę więc zamiast bajki w telewizji zaproponowac książeczkę. wprawdzie to bardzo czasochłonne dla mamy ale polecam. co tam nieumyta podłoga? pozdr.
 
reklama
Moja Julcia zainteresowała się ostatnio długometrażowymi bajkami typu "Król Lew","Pocahontas" .Ogląda wszystkie bajki jakie jej włanczam na DVD.Patrzy na nie z zainteresowaniem ale dla Elma zrobi wszystko.To jej ulubiony program.
 
Witajcie. Moj Rafal najchetniej ogladalby bajki caly dzien. Ma ponad trzy lata. Nauczyl sie wlaczac Mini Mini w tv, video oraz dvd. Staramy sie ograniczac czas ogladania filmow, najlepiej rano misia uszatka, po poludniu sezamki i czasami wieczorem. Jeszcze niedawno nudzil sie na bajkach dluzszych niz pare minut, takich jak Bracia Koala czy Domisie, Ale ostatnio zaczal ogladac dluzsze bajki, bardzo spodobal mu sie Polarny Express.
 
Emisia kocha bajki ale tylko wybrane!!!
na pierwszym miejscu są oczywiście teletubisie (mama po po po jak chce oglądać) ma wszystkie części na dvd i tylko jest krzyk dipśi jaja (lala) poooooooo a jak chce koniecznie powiedzieć że są 4 teletubisie (a nie mówi tinki winki) to krzyczy dipśi ja ja ja ja pooooooooooo i oczywiście tańce i już wie co powiedza i ich uprzedza wczesniej zna je na pamięc
dla odmiany czasem oglądnie jeszcze nemo, króla lwa (w jej języku to śimba), shrek, epoka lodowcowa, pieska papi, dobromir i krecik to tak juz z nudów żadne inne księżniczki wróżki itd. nie będą!!!
i bardzo lubi tez książeczki takie krótkie rymowanki np. skarzypyta to "pita" samochwała to "ała" rzepka to "epka" chory kotek to "kotka" a najlepszy jest alfabet jak sie ją prosi Emisiu powiedz literka to ona odpowiada "i-ti-ka" a my z mężem płaczemy ze smiechu!!! tak mówi to słodko , ach te nasze bobasy!!!
 
Ja myślę ze w tych czasach trudno odseparować dziecko od telewizora,trzeba tylko samemu dziecku dawkować wybierać odpowiednie bajeczki,one też mogą rozwijać i uczyć.Teraz jest dużo edukacyjnych bajeczek , ale czasami (wiem sama po sobie;-( ) niestety żeby mieć święty spokój sama go namawiam na spędzenie czasu przed telewizorem a to już nie jest dobre.
 
Mój Filip lubi bajki na minimini nawet sobie tańczy jak muzyczka leci:)
Bardzo lubi też oglądać "jaka to melodia", nie ma dziecka poprostu! :))

pozdrawiam
 
Mój synuś jak miał około 16 miesięcy też zaczął oglądać bajki, choć na początku oglądał około 15 min. Oglądał Teletubisie i najbardziej lubiał koniec, gdy się żegnają i wyskakują akuku :-). Około 20 miesiąca zaczął oglądać Klub Myszki Miki i pokochał Miki (oczywiście ma pluszowego Miki, który towarzyszy mu prawie wszędzie). A teraz to uwielbia oglądać wszystkie klasyki Disney`a (Goofy, Donald, Pluto).
Michaś lubi oglądać telewizję i muszę ograniczać mu czas spędzony przed telewizorem. Staram się także, by oglądał mądre bajeczki.:tak: Są głosy, że telewizja hamuje rozwój mowy. Moim zdaniem nie, chybaże dziecko tylko ogląda telewizje i nie robi nic innego. Mój synek mówi dużo i ładnie, jak na swój wiek.
 
Witam serdecznie.Mój synek ma 2 latka 1 miesiąc .Bardzo lubi bajeczki ale po pewnym czasie oglądania bajek zaczął budzić się w nocy i nie chciał spać.Od kiedy powiedziałam mu że telewizor się popsuł Mateuszek śpi jak zabity.Ponadto zaczął wymyślać coraz nowsze słówka choć i tak mało mówi.Bajki u takich małych dzieci nie są dobre.Najwyżej 15 minut dziennie.Pozdrawiam
 
Kubuś ma 14 miesięcy, ale czasem to jedyna okazja bym mogła coś w domu zrobić, gdy włączam mu bajkę. Nie potrafi jeszcze usiedzieć długo w tym samym miejscu, ale zawsze pozostaje w zasięgu telewizora. A ja mam go na oku. Teraz to mnie cieszy, ale boję się co będzie dalej... Czy będzie umiał rozwinąć swoją wyobraźnię np. przy czytaniu książek czy będzie tylko siedział z nosem w telewizorze?
 
reklama
Moi chłopcy, 3-latek i 2-latek, uwielbiają bajki Mini Mini oraz bajki z dvd Koziołka Matołka i Krecika. Uważam, że bajki rozwijają dzieci, poszerzają słownictwo, uczą i zabawiają. Kiedy muszę szybko coś zrobić i najchętniej bez towarzystwa moich wścipskich"bobków", wtedy puszczam im bajki. Ale oczywiście wszystko z umiarem, pół godziny max.godzinę.:tak:
 
Do góry