reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bajki... Czy wasze dzieci ogladaja bajki...

I ja przyznaje sie do czestego puszczania dziecku bajek.Rano ma swoje bajki w tv.Wieczorem Dobranocka a w ciagu dnai tez jej wlaczam bajke teletubisie,lub Boba czy inne cuda.Piesek Papi jest nr 1 i cala ta seria duzo nauczyla moje dziecko,kolorow,ksztaltow,pokazywania gdzie jest gora,dol itd itp.A przy okazji ja w tym czasie moge zajac sie przygorowaniem obiadku lub sprzatniem.Wszystko z umiarem .
 
reklama
A ja przyznam się że u nas telewizor gra od rano do wieczora, ale to nie znaczy że ona cały czas ogląda bajki, lubi oglądać Elmo, Misia w niebieskim domu i Teletubisie, i braci koala, poza tym to raczej lubi słuchać piosenek z bajek, wydaje mi się że się dużo uczy z tych bajek i nie zabraniam jej oglądać bo wiem że ona popatrzy 10 min i zajmuje sie czymś innym. Nie wysiedzi dłużej w jednym miejscu.
 
Moja córcia też tylko wstaje od razu chce,żeby jej włączyć bajeczki.Ma swoje ulubione bajki na Mini Mini i ogląda,ale i przy tym uczy się wielu rzeczy.Elmo jest jej ulubionym bohaterem,tego mgłaby oglądać od rana do wieczora,Berta i Erniego też.
Pozatym uwielbia Teletubisie,a jak leci bajka której nie lubi podchodzi do telewizora i wylącza go
 
u nas jest dokładnie tak samo :-D bajka skoro świt :szok: i na dobranoc.
Kuba ma bajki na dvd bo nie mamy kablówki i mini mini-czasem to Bogu dziękuje za to, bo pewnie tv chodziłby cały dzień:no:
Kubuś lubi Reksia, kota filemona, koziołka matołka,teletubisie-już mniej.
ogląda rano-do ok. południa, potem dopiero dobranockę, ale tez jakies 15 minut i przerwa.
 
A ja myslalam ze to tylko tak u nas. Kacperek od razu jak sie obudzi to mowi zeby mu wlaczyc bajki oglada te na mini mini i moglby je ogladac przez caly dzien.Przyznam sie ze nieraz jest mi na reke bo moge cos porobic w domu. Problem zaczyna sie dopiero jak chce przelaczyc na inny program wtedy zaczyna sie histeria ale trudno ja juz czasem mam dosc tych bajek. Tlumacze mu wtedy ze wlacze jak bedzie ta ktora lubi najbardziej, czyli oczywiscie elmo nie zawsze to skutkuje ale w koncu zajmie czyms innym.
 
Ja akurat nie mam problemu z bajkami - mała nudzi się po 10 minutach - toleruje jedynie Misia Uszatka i I Cliforda...Mamy natomiast mały problem z teledyskami i muzyką ogólnie - mała jak słyszy jakąś piosenkę / widzi teledysk krzyczy i zabiera pilota jeśli chcemy przestawić na inny program.
 
Masz muzykalną córcie moja ulka też uwielbia piosenki.Jak wyłącze telewizor to włanczam jej na DVD piosenki dla dzieci.Wtedy albo się bawi i próbuje coś nucić albo tańczy.Ulubiona piosenka to Dorotka,jak tylko ją słyszy od razu kładzie się nie ważne gdzie i zamyka oczy,Jak się skończy to od razu krzyk mamusia wącz dolotke
 
He he he .....

Moja uwielbia "dorosłą muzykę" np Justina Timberlaka, albo Nelly Furtado, nie wiem dlaczego ale zaczyna płakać / wyć jak słyszy Jeniffer Lopez:cool2:

Z dziecięcej muzyki - uwielbia kołysanki MINI MINI - znamy ją już na pamięć - zawsze jest do usypiania na dobranoc. Jak raz puściłam Kubusia Puchatka to był bunt w łóżeczku....

Muzykę lubi od początku - przez długi okres to była jedyny sposób na uspokojenie jej
 
A mój Kuba też muzykalny :-D:-D:-D:-Dtyle że on gustuje w techno/disco :szok::szok::szok:najbardziej lubi słuchać radia hit fm :-D:-D:-D:-D:-D tańcuje że ho ho :-Dmoże dj em będzie:confused: a wolnych i smutnych nie lubi, robi podkówkę i mówi "mama nieeeee"-kołysanek też nie toleruje:dry:
obawiam się tylko o jego system nerwowy:eek:
 
reklama
Nie martw się o jego system nerwowy on to wytrzyma poczekaj jak dorośnie to wtedy twój system wysiądzie.Wiem coś o tym bo mam też dorosłe dzieci.
 
Do góry