reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bajki... Czy wasze dzieci ogladaja bajki...

z tego co czytam na różnych forach popełniam bład za błędem... :-(
dawałam danonki, kubusie, pozwalałam na oglądanie telewizji (bajek na mini-mini). A myślałam że jestem dobrą mamą :-(
 
reklama
oj to ja dopiero teraz się dowiaduję jakie błędy popełniłam:zawstydzona/y: mój Michaś ogląda reklamy i po prostu robi awantury jak nie chcę ich włączyć:wściekła/y:...Od juta koniec z telewizją...tylko jak to wytłumaczyć dziadkom...ehhh
 
z tego co czytam na różnych forach popełniam bład za błędem... :-(
dawałam danonki, kubusie, pozwalałam na oglądanie telewizji (bajek na mini-mini). A myślałam że jestem dobrą mamą :-(
No proszę Cię!
Jakbym zaczęła się spowiadać z wszystkiego co robię przy wychowywaniu dziecka zostałabym zlinczowana,zbita i wogóle:-D
Ale jakoś nie czuję się winna.Po prostu nie wypowiadam się w niektórych tematach by nie narażać się nawiedzonym mamuśkom :eek:
Oczywiście nie twierdzę,że na tutejszym wątku takowe istnieją.
Moje dziecko miało w ustach danonka,parówkę :szok: a i nawet zna smak kubusia.
Ogląda telewizję.W sumie to starsze tylko bo młodsze nie jest nią zainteresowane.No może z rana jak w sypialni rano puszczam im bajkę by sobie jeszcze pospac :tak::-D
Nie dajmy się zwariowac :no:
Nie przejmuj się.;-)
 
U mnie maluchy najbardziej uwielbiają smerfy i nie mogę ich oduczyc :) może dlatego że się nie staram. Jak chcecie to dużo odcinków można oglądać za darmo tutaj - Darmowe bajki Smerfy
Ogólnie polecam i nie zabraniałabym dzieciom oglądania bajek..
 
to ciekway temat, moze warto poszukac jakich filmikow edukacyjnych dla dzieci?ja probowalam z przyrodniczymi, ale czasami sceny sa brutalne...:( podobno najlepiej jest jezeli dzieci do 5-6 roku nie widza telewizji...moj maly uwielbia Klub Myszki Miki, ale widuje go rzadko (kilka razy w tygodniu), nie mamy niestety Mini Mini (moze to i lepiej?), obecnie bajeczki sa bardzo ladne i czasami nawet edukacyjne, moze dawka ok.20-30 min. na dzien jest ok?
 
moi chłopcy oglądają bardzo dużo bajek. Szczerze mówiąc nie liczę ile czasu, bo TV gra od rana - jak chcą to oglądają, jak nie - to nie. I wcale nie sa wlepieni w TV non stop, mimo, że tak mogłoby to wyglądać....
 
Moja Lidka ma dwa latka i pozwalam jej oglądać tylko 3-4 krótkie bajki dziennie. Uwielbia Elma i całą Sezamkową ulicę, Misia w wielkim niebieskim domu oraz Małgosię i buciki, a także Małe Zoo Lucy. Za to nie cierpi przygód kilka wróbla ćwirka - które ja lubiłam , ale podejrzewam, że po prostu nie ten wiek.
Swoją drogą nie wiem czy pamiętacie, ale wiele lat temu, Ulica Sezamkowa chodziła na jedynce , albo dwójce. Byłam starszym dzieckiem dzieckiem, ale też ją lubiłam: wielkiego ptaka, snoophiego, oskara zrzędę, burta i erniego i oczywiście kermitta i oczywiście te wszystkie wtrącane kolarze z cyferkami i literkami.
Jim Henson odwalił kawał dobrej roboty jeśli, chodzi o telewizję dziecięcą.
 
Moj maly tez uwielbia tylko oczy otworzy i odrazu krzyczy ciu! czyli stacyjkowo na mini mini albo Niedzwiedz w duzym niebieskim domu jeju te dwie to moze jedna po drugiej ogladac! Zdaje mi sie ze sie uczy troszke z tych bajek
 
Staś ogląda rano 40 minut Reksia i pol godziny bajek przed snem. Ale gdyby mogl, to siedzialby dluzej. Za każdym razem, gdy Reksio sie konczy jest gwaltowny protest.
A i Zosia mogla by ogladac. Przed snem musze ja karmic w innym pokoju, bo tak sie wyginala do telewizora z bajkami Stasia, ze przestawala jeść. :-)




 
reklama
Mloda oglada zazwyczaj do godziny dziennie, czasami dluzej jak jest jakas wyjatkowa sytuacja - a czasem krocej. DO tej pory zazwyczaj bajki z serii baby einstein - z moim komentarzem do tego, co sie dzieje, a ostatnio jeszcze Little einsteins, Dora the explorer i boogie beebies - bo do tego fajnie tanczy i ja tez przy okazji pomacham konczynami :) Oglada tylko po angielsku, bo jako ze mieszkamy w Polsce to ten jezyk ma troche na gorszej pozycji. No i staram sie jej komentowac wydarzenia na ekranie, bo z tego co mnie uczyli to tak najlepiej dla rozwoju. Ja raczej jestem zdania, ze telewizja, jak wszysko, moze i rozwijac i oglupiac - zalezy jak sie do tego podejdzie.
 
Do góry