reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bajki na dobranoc czyli regulowanie trybu nocnego maluszków

reklama
Mój synek budzi się regularnie co 2,5 do 3 godzin na jedzonko. Jak narazie nie mogę próbowac go regulować po swojemu, bo jest wcześniakiem i jak powiedziała położna i lekarz takie dzieci jedzą częściej a mniej. Tak więc nocne wstawanie jak narazie nieuniknione. Raz zaspał tylko i dał pospać 5 godzin.
 
u mnie Misio śpi przez cały dzień po 3-4 godziny, potem tylko cycam i odkładam do łóżeczka , aktywny robi się tak ok.18.00 , a potem do po kąpieli (19.00) cyca i już jest problem - gdybym brała go do łózka - śpi jak anioł - jeśli go odkładam do kołyski - płacze , dopiero o 3.00 można go legalnie odłożyć - i potem już śpi znowu aż do wieczora z przerwami na cycanie - nie mam pojęcia co zrobić, by przestawił sobie czuwanie na dzień, chyba dam mu pospać z nami kilka nocy, a potem zacznę wybudzać w dzień :-(
 
Oliwier budzi się w nocy co 3 godz na jedzonko i wypija średnio po 90 ml z tym że jemy odbijamy i odkładam go do kołyski gdzie już sam zasypia:tak: Przez dzień na szczeście nie w nocy mamy kolki i męczą nas zaparcia wiec nie za bardzo ja mogę odespać to nocne wstawanie. Jak na razie dążymy do wydłużenia przerw między jedzeniem choć z czasem myśle że jest gorzej niż lepiej:eek:
 
mamba spokojnie to dopiero niecale 4 tyg pomalutku jak bedzi epochlaniac wieksze ilosci mleka pory miedzy karmieniami sie wydluz i nicne wstawanie bedzie mniej uciazliwe. my powoli wkraczamy z rutynka kapielowa. codziennie mycie Olivki flaszka i spac i tak do upadlego az zatrybi roznice dzien i noc. przy amelce sie sprawdzilowiec mam nadzieje ze teraz tez zadziala:tak:
 
My z Antosiem pracujemy nad dniem i nocą króciutko ale już zauważyłam że w dzień z zegarkiem w ręku od 8-9 rano karmię go piersią co 3 godziny, odkładam i on zasypia. Wieczorkiem ok 19:30 kąpiel i spanie ale już nie tak spokojne jak w dzień. Trochę sobie pomruczy w łóżeczku, zawoła, possie smoczka, prześpi z godzinkę i tak gdzieś do 00:00. W tym czasie raz się przewijamy. Potem karmienie i najczęściej do 3:00 śpimy, karmienie 5-6 i od rana śpimy znowu po 3 godzinki. Nie jest źle. Odsypiam w dzień gdy śpi tak regularnie. Tata też nam pomaga. A dzisiaj i wczoraj po karmieniu ma właśnie w tej chwili okres ok 1 godziny gdzie leży w bujaczku, nie śpi tylko cichutko się rozgląda:)
 
U mnie wczoraj była położna środowiskowa i powiedziała że tak. Antoś spędza w bujaczku ok 10 godzin na dobę więc całkiem sporo ale bujaczek przeznaczony dla noworodków. 2 wysokości- na płasko i z niewielkim uniesieniem.
 
wiec posiadam ebooki jak ktos potrzebuje to dajcie na priv emaila wysle chetnie.
moja mini biblioteczka zawiera:
USNIJ WRESZCIE
JEZYK NIEMOWLAT
MACIERZYNSTWO
MASAZ SHANTALA-dla niemowlat
ODPIELUCHOWANIE BEZ PRZEMOCY
ZABAWY DLA NIEMOWLAT 0-12
ZABAWY RUCHOWE Z POKAZYWANIEM
ZABAWY OD ROKU
 
reklama
Hej
Ja stosuje od ok 1,5 tyg rady z książki "Uśnij wreszcie".
Musze powiedzieć ze metoda działa. Ale mam problem z małą po kąpieli(ok 19:00). Normalnie dzieci zasypiają po kąpieli i cycku. Moja mała (widzę) jest zmęczona ale nie usypia i po ok 1,5-2h chce znowu jeść. I tak m/w trwa to do 24:00. Potem usypia z reguły na 5-7h. W dzień ma ok 3 drzemek po ok 1-1,5h. Chciałabym żeby usypiała wcześniej. Wiem że dzieci w tym wieku powinny spać ok 15h/24h ale ona śpi 12-13h. To chyba za mało... Ktoś ma jakieś rady? :)
 
Do góry