reklama

Bajki tv, książeczki też ;)

Temat na forum 'Dzieci urodzone we wrześniu 2006' rozpoczęty przez Thea., 16 Luty 2009.

1. Thea.

Thea. Wrześniowe mamy'06

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jakie bajeczki oglądają Wasze maluchy?
    My mamy mini mini, więc przede wszystkim świnka pepa jest faworytką Emi, nawet kupiliśmy jej płytę z odcinkami (chociaż kiedyś byłam przeciwniczką wielką sadzania takich maluchów przed tv :tak:), noddy, piesek clifford.
    I czy są bajki, które uważacie za nieodpowiednie? Czasem dziecko ogląda coś co wydaje się nam fajną bajeczką, a w rzeczywistości wcale nie musi to być odpowiednie dla 2 czy 3 latka.
    Widziałam u znajomych ostatnio scenę taką: rodzice zadowoleni włączyli wieczorynkę córeczce, która bez słowa oglądała. oni się zagadali, patrzę na małą a ona przerażona ściska jakiegoś zwierzaka, kuli się aż w sobie, ale twardo ogląda jak zahipnotyzowana - a to chyba nie najlepiej świadczy o płynącej stamtąd treści.

Jeśli chodzi o złe bajki to nie polecam: małej księżniczki. z minimini. Przez cały odcinek jest niegrzeczna, nie chce się słuchać, psoci, rozwala i nawet na koniec nie dostaje jakiejś nauczki, nie widzę tam żadnego morału ,a z pewnością niczego co dziecko mogło by łatwo przyswoić, oprócz nauki złego zachowania.
    Oczywiście Emilka wykazywała duże zainteresowanie, ale ja też pamiętam , ze jak leciały smerfy to z utęsknieniem czekałam na złego gargamela, chociaż się go bałam (tyle, ze byłam dużo starsza niż Emi)

2. Thea.

Thea. Wrześniowe mamy'06

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    może warto powymieniać się spostrzeżeniami, bo nie zawsze mamy czas by oglądać bajki z dziećmi,a książeczek teraz tyle, ze nie wiadomo co kupić - niektóre Emi chce czytać miliony razy , inne nie interesują jej wcale.

3. reklama
  4. mikusia84r

mikusia84r Entuzjast(k)a

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    my też mamy mini mini:-)
    Thea teraz wiem dlaczego wyraziłaś sprzeciw, tam naprawde lecą wersje Bebe Lilly do kitu:-) głównie po francusku, aż normalnie jeden bełkot:-D
    moja córka ogląda "Małą Księżniczkę:, ale sama mi mówi "zobacz mamusiu jak ta dziewczynka brzydko robi":-D:-D:-D

wiem, wiem stare bajki typu "Miś Uszatek" są the best, ale jak to mawiał Stalin: "nowe czasy, nowa jakość"

no nie zawsze na dobre wychodzi ta nowa jakość:-D:-D

5. Thea.

Thea. Wrześniowe mamy'06

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    cytujesz Stalina w kontekście rozmów o bajkach typu miś uszatek? ... brrrr....:baffled:

6. mikusia84r

mikusia84r Entuzjast(k)a

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    widze ze mnie atakujesz:szok::szok::szok:

7. mju

mju Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    My nie mamy mini mini więc jesteśmy zdani na wieczorynki w TVP i jestem bliska napisania listu do telewizji. Puszczaja czasem na dobranocke taka bajkę, która nazywa się Andzia - KOSZMAR! I tresć, i grafika a najgorsze jest to, ze główna bohaterka foczka Andzia przeraźliwie sie sepleni :wściekła/y::wściekła/y: Jest jeszcze jedna bajka, której tez Anielka nie oglada to Rodzina Rabatków - niby słodkie króliczki ale - ponieważ ona nigdy nie oglada sama, wiec moge obserwowac reakcję - juz 3 razy zdarzyło się, że była tam taka akcja, ze Anielka się bała...
    Na taką okolicznosc mamy na płytach Mysię, Pepe i bajki Disneya - ale tez nie wszystkie bo niktórych Anielka sie boi, wiec jak widzę, że się boi to wyłączam (tak było ze np. stichem, śpiaca królewną i Dalmatyńczykami)

8. mikusia84r

mikusia84r Entuzjast(k)a

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    wiesz, jestem historykiem z wykształcenia:-D:-D i jakoś tak wyszło:-D

9. magda1978

magda1978 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    U nas z bajek z mini mini ostatnio króluje Poko - normalnie hipnoza, poza tym Luluś - sama lubię go oglądać, bo nawet taki "talent" jak ja potrafi z nim wszystko narysować.
    Kiedyś uwielbiała Tomka i Misia w dużym niebieskim domu, teraz trochę jej przeszło.

10. reklama
  11. NikaMD

NikaMD Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    My nie mamy MiniMini, mamy na N-ce JimJam, na tym programie jest masę fajnych bajek, z morałem, takich które uczą, tego żeby być grzecznym i dobrym, w porównaniu do MiniMini JimJam ma chyba bardziej wyselekcjonowane bajeczki. Michaś uwielbia Barniego, świnkę chudzinkę, Dorotkę Dinozaura i ciuchcię Tomka.

Genrelanie bajek zbyt wiele nie ogląda ostatnio (kiedyś się bajek domagał, teraz juz nie), bardziej interesuja go puzle. Ma w tym chłopak talent. Bo 25 kawałków bez problemu układa. Na początku kupiłam mu 3 zestawy z tych puzli Max (duze kawałki), a teraz z tymi małymi tez sobie radzi. Widzę, że mu to sprawia wielka frajdę. Tylko cała podłogę w puzlach mamy:baffled:

A co do ksiązeczek to mamy ich pełną szufladę, a Michaś najberdziej lubi kilka, najlepsze są te stare i lekko podniszczone :-p Kocha też gazetki z Kobusiem Puchatkiem, Bobem Budowniczym i Tomkiem.

12. Anna25

Anna25 wrzesień2006/lipiec2012

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Przemko od małego uwielbia czytanie bajek, mamy ich pełną półkę, czytamy codziennie,a ulubioną "bajką" jest rzepka:tak:
    co do bajek to jakiś czas temu lubił klub przyjaciół myszki miki, binkę na cbeebies, teletubisie, dobranocny ogród...Teraz raczej nie ogląda bajek, czasem kubusia puchatka, polubił też "troskliwe misie" i tyle.

Poleć forum