reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bakterie w moczu 34 tydzień ciąży

Belzaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Luty 2023
Postów
298
Miasto
Gdańsk
Witajcie
Zrobiłam posiew, okazało się że mam bakterie Escherichia coli, nie wiem skąd, nie wiem jak dbam o higienę, nie uprawiam seksu analnego. Ginekolog uważa, że nie zagraża ona dziecku, nie ma co go truć teraz tabletkami, że przy porodzie otrzymam leki, aby dziecko się nie zaraziło, moja diabetolog ( bo mam cukrzycę ), która zobaczyła moje wyniki badań moczu , stwierdziła że powinnam wziąść te tabletki teraz. Co uważacie ? Kto ma rację ?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja tez miałam e.coli i od razu miałam leczone antybiotykiem.

Od infekcji może skracać się szyjka + bakterie mogą dostać się wyżej, do maluszka.

Jeśli przenosisz ciążę, to co, ginekolog chce, abyś chodziła jeszcze 2 miesiące z infekcją ? Dziwne.
 
Ja tez miałam e.coli i od razu miałam leczone antybiotykiem.

Od infekcji może skracać się szyjka + bakterie mogą dostać się wyżej, do maluszka.

Jeśli przenosisz ciążę, to co, ginekolog chce, abyś chodziła jeszcze 2 miesiące z infekcją ? Dziwne.
Hmm no dziwne też tak sądzę, jestem świeżo po wizycie szyjka mi się nie skraca, ciąża książkowa, ginekolog twierdzi że dziecko jest w worku owodniowym i na tym etapie ciąży nic mu nie grozi, że lepiej wziąść te tabletki, które podają w szpitalu przy porodzie.
 
Ja tez miałam e.coli i od razu miałam leczone antybiotykiem.

Od infekcji może skracać się szyjka + bakterie mogą dostać się wyżej, do maluszka.

Jeśli przenosisz ciążę, to co, ginekolog chce, abyś chodziła jeszcze 2 miesiące z infekcją ? Dziwne.
A pamiętasz nazwę antybiotyku ? Jak szybko zaczął działać ?
 
Hmm no dziwne też tak sądzę, jestem świeżo po wizycie szyjka mi się nie skraca, ciąża książkowa, ginekolog twierdzi że dziecko jest w worku owodniowym i na tym etapie ciąży nic mu nie grozi, że lepiej wziąść te tabletki, które podają w szpitalu przy porodzie.
powiem tak. W ciąży od 8 tygodnia wzięłam summamed (Ureaplasma), macmiror, pimafucort, do tego cała ciąża na probiotyku i żurawinie. Syn urodzony w 39 + 6 tc w wyniku indukcji, zdrowy. Nie chce się zastanawiać co by było gdybym infekcje olała.
 
powiem tak. W ciąży od 8 tygodnia wzięłam summamed (Ureaplasma), macmiror, pimafucort, do tego cała ciąża na probiotyku i żurawinie. Syn urodzony w 39 + 6 tc w wyniku indukcji, zdrowy. Nie chce się zastanawiać co by było gdybym infekcje olała.
Może w ósmym tygodniu to wczesny etap ciąży inna sytuacja, ja zaraz idę na porodówkę i moze dlatego stwierdziła że lepiej odpuścić sobie antybiotyk. Już sama nie wiem, ale bardzo Ci dziękuję za odpowiedź przemyśle to dziś na spokojnie.
 
reklama
Może w ósmym tygodniu to wczesny etap ciąży inna sytuacja, ja zaraz idę na porodówkę i moze dlatego stwierdziła że lepiej odpuścić sobie antybiotyk. Już sama nie wiem, ale bardzo Ci dziękuję za odpowiedź przemyśle to dziś na spokojnie.
wiesz, ja bym nie ryzykowała. Z jednej strony to 8 miesiąc - z drugiej koleżanka przez infekcję urodziła w 35 tc
 
Do góry