reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bakterie w moczu na samym poczatku ciazy

KiniakB

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Październik 2019
Postów
827
Hej Kochane, jestem w drugiej ciąży dziś skończyłam 7 tydzień. Chciałam się do was doradzić bo zanim dowiedziałam się o ciąży zaatakowała mnie bakteria E.Coli. Dostałam wtedy monural i myślałam że jest okay. Potem udałam się do ginekologa w celu potwierdzenia ciąży i dostałam skierowania na badania. No i wyniki moczu wyszły mi takie, załączam plik w wiadomości. Nie mogę się dostać do ginekologa, wizytę mam dopiero 27 Lutego. Byłam u lekarza pierwszego kontaktu, powiedział żebym brała urosept i wyniki nie są zle i że monural sobie pewnie z e.coli poradził. Ale ja mam dalej uczucie zapalenia pęcherza, biorę ten urosept, pije dużo, ale i tak boli mnie w okolicach ledzwi i pęcherzu. Już nie wiem co mam robić, czy czekać tak długo na ginekologa? Czy do tego czasu nic się nie stanie dziecku? A może te wyniki nie są takie złe? Choć przyznam że ta duża ilość bakteri w moczu mnie przeraża.
 

Załączniki

  • Screenshot_20230207-115035_Samsung Notes.jpg
    Screenshot_20230207-115035_Samsung Notes.jpg
    93,2 KB · Wyświetleń: 313
reklama
Cześć, ja również na początku ciąży miałam bakterie w moczu, my kobiety niestety mamy zbyt blisko siebie dwie dziurki 😂😂😂. Musisz udać się do urologa, lekarz ginekolog Ci nie pomoże. Urolog przepisze Ci odpowiednie tabletki, oprócz tego musisz dużo pić i siusiać, jeść dużo żurawiny, która jest przy okazji bardzo zdrowa dla dzidziusia.
 
Lekarz pierwszego kontaktu juz mogl ci antybiotyk przepisac. Szczegolnie, ze odczuwasz objawy. Co innego jak tam jakies bakterie wychodza, w kobieta nic nie czuje to wtedy jeszcze mozna powtorzyc wynik. Ale jak cie boli i masz bakterie w moczu to powinien cie skierowac na posiew, zeby zobaczyc, co to za bakteria i cie leczyc...
 
Ja bym jak najszybciej poszła do innego ginekologa, bo bakterie w ukł moczowym też są groźne dla ciaży (oczywiście te długo nieleczone, a do 27go jest jeszcze prawie 3 tygodnie).
A jeszcze lepiej, to w miedzyczasie zrób sama posiew + badanie ogólne ( 2 różne pojemniki do lab) i z wynikami podejdź do innego ginekologa lub wróć do rodzinnego.

Ja kiedyś, na szczęście przed ciażą miałam zapalenie pęcherza i szczerze mówiąc pomógł mi dopiero 3 antybiotyk.

Na pewno pomaga picie duuuużej ilosci wody i to najelpoej wody +soku z żurawiny ( np. w lidlu jest taki 100% lub w aptece).
 
Wyniki nie są złe, ale sama mówisz, że masz objawy, wiec to raczej nie jest kwestia złego pobrania próbki. Mówiłaś o nich lekarzowi? A tak swoją drogą, czy kobieta w ciąży nie powinna być przyjęta do lekarza w ciągu 7 dni?
 
reklama
Hej dziewczyny dawno mnie nie było. Robiłam sama ten Posiew i wyszła bakteria gram ujemna. Udało mi się pójść do ginekolog na NFZ bo ktoś zrezygnował z wizyty. Wg Pani doktor nie trzeba już tego leczyć antybiotykiem ewentualnie urosept. Ogolnie Pani doktor byla bardzo dla mnie nie mila bo jak stwierdzila, ze przyszlam tylko do niej z tym moczem, a nie po to by prowadzic ciaze to ona mi juz wiecej badan nie zleci..W Czwartek idę prywatnie na kolejne USG zobaczyć czy jest zarodek i trochę się stresuje. Od początku tej ciąży same przeciwności z nami...
 
reklama
Do góry