reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bakterie w moczu

Kropka29

Moderator
Dołączył(a)
18 Październik 2020
Postów
4 461
Hej, robiłam dziś badania i w moczu wyszły mi bakterie, z tego co widzę jest ich dość sporo, objawów infekcji nie mam żadnych. Dziś jestem 6+1, lekarz napisał mi tylko żebym powtórzyła badanie w tym tygodniu, nic więcej nie skomentował. Do laboratorium mogę pójść dopiero w sobotę bo wcześniej nie jestem w stanie tego ogarnąć logistycznie. Myślicie że jest się czym martwić? Przyznam szczerze, że aktualnie trochę spanikowałam jak zobaczyłam ten wynik. Może któraś z Was miała taki wynik i chce się podzielić swoim doświadczeniem w tym temacie?
4C1F7E0B-11EF-4D57-BEF6-F937256FE169.jpeg
 
reklama
Dziwna reakcja lekarza. Baterii jest sporo, więc powinien wdrożyć leczenie. A co do infekcji to mogą być bezobjawowe. Ja skonsultowałabym się z innym lekarzem.
 
Hej, robiłam dziś badania i w moczu wyszły mi bakterie, z tego co widzę jest ich dość sporo, objawów infekcji nie mam żadnych. Dziś jestem 6+1, lekarz napisał mi tylko żebym powtórzyła badanie w tym tygodniu, nic więcej nie skomentował. Do laboratorium mogę pójść dopiero w sobotę bo wcześniej nie jestem w stanie tego ogarnąć logistycznie. Myślicie że jest się czym martwić? Przyznam szczerze, że aktualnie trochę spanikowałam jak zobaczyłam ten wynik. Może któraś z Was miała taki wynik i chce się podzielić swoim doświadczeniem w tym temacie? Zobacz załącznik 1309284
Tak naprawdę może to być wynik źle pobranego moczu i bakterie mogą nie pochodzić od Ciebie. Ja niestety mam tak bardzo często, w zasadzie to ciąże prowadzę daleko od domu i zawsze pobieram mocz w przychodni, staram się mimo wszystko aby było sterylnie, niestety wychodzą za każdym razem niewyobrażalne liczby bakterii, również w tysiącach, a żadnych infekcji nie mam (potwierdzone wymazem oraz posiewem) :) mój lekarz mówi, że taka liczba drobnoustrojów nie pochodzi od człowieka, ale oczywiście zawsze warto się upewnić. Pozdrawiam
 
Tak naprawdę może to być wynik źle pobranego moczu i bakterie mogą nie pochodzić od Ciebie. Ja niestety mam tak bardzo często, w zasadzie to ciąże prowadzę daleko od domu i zawsze pobieram mocz w przychodni, staram się mimo wszystko aby było sterylnie, niestety wychodzą za każdym razem niewyobrażalne liczby bakterii, również w tysiącach, a żadnych infekcji nie mam (potwierdzone wymazem oraz posiewem) :) mój lekarz mówi, że taka liczba drobnoustrojów nie pochodzi od człowieka, ale oczywiście zawsze warto się upewnić. Pozdrawiam
Nawet nie wiesz jak mnie uspokoiłaś! A w którym tc już jesteś? :)
 
No właśnie, a czy odpowiednio pobrałaś mocz ? Wiadomo że sie trzeba podmyć i to najlepiej szarym mydłem, i że mocz nie może być ten pierwszy ,tylko środkowy, ja np tego nie wiedziałam
 
Nawet nie wiesz jak mnie uspokoiłaś! A w którym tc już jesteś? :)
Hej! U mnie już końcówka ciąży :) ostatnie badania moczu i mnóstwo bakterii... przynajmniej „na papierze” bardzo się zdenerwowałam bo dotychczas wszystkie wyniki były bdb. Wykonałam badanie ponownie i już nie było tych bakterii. Często jest tez tak, że troszkę śluzu wleci wtedy kiedy nie trzeba ;) albo próbka moczu będzie długo leżeć i przez to bakterie się namnażają. Poproś o kolejne skierowanie, podmyj się samą wodą, pobierz mocz ze środkowego strumienia i działaj :) na pewno będzie wszystko dobrze :)
 
reklama
Nawet nie wiesz jak mnie uspokoiłaś! A w którym tc już jesteś? :)
Oj ja w 31 już, ale od samego początku mam takie wyniki, chyba ani razu nie miałam innych, „dobrych”. Położna mówiła mi, że najlepiej porządnie się podmyć i zaaplikować tampon na czas oddawania moczu, ale jeszcze nie próbowałam. Bakterie bardzo łatwo ze wszystkiego przechodzą na kubeczek, niestety... :)
 
Do góry