reklama

banany

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez Jaga84, 28 Luty 2010.

1. Jaga84

Jaga84

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam!Mam na imie agata, jestem mama 4miesiecznej Nicoli.wczoraj podalam mojemu dziecku deserek z jablka i bananow.dzis zauwazylam ze ma wysypké na calych rekach!wyglada to jak poparzenie pokrzywá albo pogryzienie!nie wiem co robic,czy isc z tym do lekarza?prosze o porade!dziekuje

2. aniaslu

aniaslu Administrator Członek załogi

Najlepsze odpowiedzi:
    50
    Wygląda na reakcje alergiczna. Jeśli nie będzie zanikać tylko się rozprzestrzeniać koniecznie udaj się do lekarza. Wydaje mi sie, że chyba za wcześnie wprowadziłaś banany, bo w Polsce podaje je się od 5 m-ca. życia. Chyba, że mieszkasz w USA, tam chyba wczesniej. Alergia moze byc tez wywołana przez jabłka.

3. reklama
  4. NikaKika

NikaKika Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    A może jabłko?
    wbrew pozorom na jabłka też są częste i silne reakcje alergiczne.
    Poza tym 4 miesiące to bardzo wcześnie na taki mieszany deser i w ogóle na deser...

5. e-stera

e-stera Fan(ka)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Banany bardzo mozliwe- to cytrusy.Alergolog mnie ochrzanila jak dawałam małemu banany jak miał juz 6 miesiecy- powinny być po 10 miesiacu wprowadzane.

6. NikaKika

NikaKika Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ot co.
    4 miesięczne dziecko jest faktycznie zdecydowanie za małe.
    nie patrz na napisy na słoikach.
    Zaleca się, żeby dziecko przez pierwsze pół roku było tylko na cycu.
    Ewentualnie 5 miesięcy na sztucznym.

7. Jaga84

Jaga84

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    witam!dziękuję wszystkim za porady!dzisiaj zauważyłam,że uczulenie zanika!widocznie zaszkodziły banany,bo jabłuszko już jadła i nic się nie działo!pozdrawiam wszystkich;o)

8. Karolina20

Karolina20 Zaangażowana w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jestem okropnie roztrzepana mama, przez pomylke podalam coreczce deserek dla 6miesiecznego bobasa (jablko i banan), Nastepnego dnia mala dostala wysypki na buzce :zawstydzona/y: mysle ze to banan, bo jablko juz wczesniej jadla i nic.​

9. Viktoria_Seres

Viktoria_Seres Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0

Mój Paweł nie skończył jeszcze 5 miesięcy, ma dopiero 4,5 i mimo, ze ma alergie i AZS pediatra kazała powolutku wprowadzać.

Jeśli dziecko karmi się piersią to dietę urozmaica się po 6 miesiącu...z tym się zgodzę. Ale dzieciom na mieszankach po 4 miesiącach. Przynajmniej każdy lekarz z jakim rozmawiałam tak mówi.

10. reklama
  11. NikaKika

NikaKika Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    4 miesiące to jeszcze maleństwo... nie uważam, żeby było przystosowane do przyjmowania pokarmów stałych, ale oczywiście każda mama swój rozum ma :)

12. Fredka1

Fredka1 Mama czerwcowa 06

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    banan jest uczulający. Moja młodsza córka ma AZS i po bananie dostała biegunki z krwią. Tak więc u nas banan poszedł w odstawkę. A jabłko przeszło bez żadnych sensacji.

Poleć forum