reklama

banany

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez Jaga84, 28 Luty 2010.

1. Jaga84

Jaga84 Początkująca w BB

Witam!Mam na imie agata, jestem mama 4miesiecznej Nicoli.wczoraj podalam mojemu dziecku deserek z jablka i bananow.dzis zauwazylam ze ma wysypké na calych rekach!wyglada to jak poparzenie pokrzywá albo pogryzienie!nie wiem co robic,czy isc z tym do lekarza?prosze o porade!dziekuje

2. aniaslu

aniaslu Administrator Członek załogi

Wygląda na reakcje alergiczna. Jeśli nie będzie zanikać tylko się rozprzestrzeniać koniecznie udaj się do lekarza. Wydaje mi sie, że chyba za wcześnie wprowadziłaś banany, bo w Polsce podaje je się od 5 m-ca. życia. Chyba, że mieszkasz w USA, tam chyba wczesniej. Alergia moze byc tez wywołana przez jabłka.

3. reklama
  4. NikaKika

NikaKika Aktywna w BB

A może jabłko?
    wbrew pozorom na jabłka też są częste i silne reakcje alergiczne.
    Poza tym 4 miesiące to bardzo wcześnie na taki mieszany deser i w ogóle na deser...

5. e-stera

e-stera Fan(ka)

Banany bardzo mozliwe- to cytrusy.Alergolog mnie ochrzanila jak dawałam małemu banany jak miał juz 6 miesiecy- powinny być po 10 miesiacu wprowadzane.

6. NikaKika

NikaKika Aktywna w BB

ot co.
    4 miesięczne dziecko jest faktycznie zdecydowanie za małe.
    nie patrz na napisy na słoikach.
    Zaleca się, żeby dziecko przez pierwsze pół roku było tylko na cycu.
    Ewentualnie 5 miesięcy na sztucznym.

7. Jaga84

Jaga84 Początkująca w BB

witam!dziękuję wszystkim za porady!dzisiaj zauważyłam,że uczulenie zanika!widocznie zaszkodziły banany,bo jabłuszko już jadła i nic się nie działo!pozdrawiam wszystkich;o)

8. Karolina20

Karolina20 Fanka BB :)

Jestem okropnie roztrzepana mama, przez pomylke podalam coreczce deserek dla 6miesiecznego bobasa (jablko i banan), Nastepnego dnia mala dostala wysypki na buzce :zawstydzona/y: mysle ze to banan, bo jablko juz wczesniej jadla i nic.​

9. Viktoria_Seres

Viktoria_Seres Fanka BB :)

Mój Paweł nie skończył jeszcze 5 miesięcy, ma dopiero 4,5 i mimo, ze ma alergie i AZS pediatra kazała powolutku wprowadzać.

Jeśli dziecko karmi się piersią to dietę urozmaica się po 6 miesiącu...z tym się zgodzę. Ale dzieciom na mieszankach po 4 miesiącach. Przynajmniej każdy lekarz z jakim rozmawiałam tak mówi.

10. reklama
  11. NikaKika

NikaKika Aktywna w BB

4 miesiące to jeszcze maleństwo... nie uważam, żeby było przystosowane do przyjmowania pokarmów stałych, ale oczywiście każda mama swój rozum ma :)

12. Fredka1

Fredka1 Mama czerwcowa 06

banan jest uczulający. Moja młodsza córka ma AZS i po bananie dostała biegunki z krwią. Tak więc u nas banan poszedł w odstawkę. A jabłko przeszło bez żadnych sensacji.

Poleć forum