reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

banany

Dołączył(a)
28 Luty 2010
Postów
2
Witam!Mam na imie agata, jestem mama 4miesiecznej Nicoli.wczoraj podalam mojemu dziecku deserek z jablka i bananow.dzis zauwazylam ze ma wysypké na calych rekach!wyglada to jak poparzenie pokrzywá albo pogryzienie!nie wiem co robic,czy isc z tym do lekarza?prosze o porade!dziekuje
 
reklama
Wygląda na reakcje alergiczna. Jeśli nie będzie zanikać tylko się rozprzestrzeniać koniecznie udaj się do lekarza. Wydaje mi sie, że chyba za wcześnie wprowadziłaś banany, bo w Polsce podaje je się od 5 m-ca. życia. Chyba, że mieszkasz w USA, tam chyba wczesniej. Alergia moze byc tez wywołana przez jabłka.
 
A może jabłko?
wbrew pozorom na jabłka też są częste i silne reakcje alergiczne.
Poza tym 4 miesiące to bardzo wcześnie na taki mieszany deser i w ogóle na deser...
 
Banany bardzo mozliwe- to cytrusy.Alergolog mnie ochrzanila jak dawałam małemu banany jak miał juz 6 miesiecy- powinny być po 10 miesiacu wprowadzane.

ot co.
4 miesięczne dziecko jest faktycznie zdecydowanie za małe.
nie patrz na napisy na słoikach.
Zaleca się, żeby dziecko przez pierwsze pół roku było tylko na cycu.
Ewentualnie 5 miesięcy na sztucznym.
 
witam!dziękuję wszystkim za porady!dzisiaj zauważyłam,że uczulenie zanika!widocznie zaszkodziły banany,bo jabłuszko już jadła i nic się nie działo!pozdrawiam wszystkich;o)
 
Jestem okropnie roztrzepana mama, przez pomylke podalam coreczce deserek dla 6miesiecznego bobasa (jablko i banan), Nastepnego dnia mala dostala wysypki na buzce :zawstydzona/y: mysle ze to banan, bo jablko juz wczesniej jadla i nic.​
 
ot co.
4 miesięczne dziecko jest faktycznie zdecydowanie za małe.
nie patrz na napisy na słoikach.
Zaleca się, żeby dziecko przez pierwsze pół roku było tylko na cycu.
Ewentualnie 5 miesięcy na sztucznym.


Mój Paweł nie skończył jeszcze 5 miesięcy, ma dopiero 4,5 i mimo, ze ma alergie i AZS pediatra kazała powolutku wprowadzać.

Jeśli dziecko karmi się piersią to dietę urozmaica się po 6 miesiącu...z tym się zgodzę. Ale dzieciom na mieszankach po 4 miesiącach. Przynajmniej każdy lekarz z jakim rozmawiałam tak mówi.
 
4 miesiące to jeszcze maleństwo... nie uważam, żeby było przystosowane do przyjmowania pokarmów stałych, ale oczywiście każda mama swój rozum ma :)
 
reklama
banan jest uczulający. Moja młodsza córka ma AZS i po bananie dostała biegunki z krwią. Tak więc u nas banan poszedł w odstawkę. A jabłko przeszło bez żadnych sensacji.
 
Do góry