reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bankowanie Komórek Macierzystych - Jakie jest twoje zdanie ?

reklama
A wiec, w Polsce godne polecenia są chyba dwa banki. Dzwonisz do nich oni zbierają z Tobą wywiad na podstawie którego przygotowują umowę, dostajesz własne konto na stornie internetowej, tam masz tez konto bankowe i dokumentacje wraz z umowa. Akceptujesz bądź nie, ja drukowałam i odsyłaliśmy wyłącznie jeden dokument (umowa jest dość długa) dostajesz pakiet pobraniowy (po opłaceniu pierwszej kwoty) i z pakietem jedziesz rodzic. Później dzwonisz Ty bądź mąż/partner po porodzie i kurier odbiera. Na ten moment w szpitalu którym pobierają, to są położne, które wiedza jak to się robi i na pewno nie pobierasz krwi sama [emoji6](Pytają o planowany szpital porodu podczas rozmowy tel.) i tyle, później opłacasz czy corocznie, czy na 5 czy na 10 czy 18 lat.
Osobiście uważam, ze jedyny minus to cena. Ale i tak jestem zdania, ze jeśli można sobie pozwolić, to warto.

Czy badaja pobrana próbkę ? Sa sprzeczne informacje z tego co widzę. Tak jak i do samego pobierania (że nie kazda położna ma do tego kwalifikacje) jak i bankowania z ryzykiem, że materiał nie będzie się nadawał kiedy zajdzie taka potrzeba.
 
Czy badaja pobrana próbkę ? Sa sprzeczne informacje z tego co widzę. Tak jak i do samego pobierania (że nie kazda położna ma do tego kwalifikacje) jak i bankowania z ryzykiem, że materiał nie będzie się nadawał kiedy zajdzie taka potrzeba.

Badają. Wszystkie choroby zakaźne, które mogły by mieć wpływ na pobrany materiał. Jeśli którys z wirusów będzie w klasie IgG i IgM masz dodatkowe badania PCR DNA wirusa. Sami zlecają badania z pobranego materiału. Oni namnażają komórki (jeśli zachodzi potrzeba) a położne ze szpitali, z którymi maja umowę są przeszkolone w pobieraniu materiału. Dostajesz na koniec badan informacje odnośnie ilości zdeponowanego materiału i jakości. Do Was należy dalsza decyzja o przechowywaniu. A z jakością to jest tak, ze w naszej krwi są bakterie, ale one nie zawsze są tymi złymi bakteriami, wiec dostaniesz info, oni nie podejmują się bankowania zakażonej krwi. Poza tym w banku którym jesteśmy mamy możliwość stałego kontaktu z lekarzem w kwestii pytań.
Zadzwoń do interesującego Cię banku, przedstawią Ci ofertę i rozwieją wątpliwości, poza wątpliwościami cenowymi [emoji6]
 
Badają. Wszystkie choroby zakaźne, które mogły by mieć wpływ na najnowszy materiał. Jeśli któraś z chleb będzie w klasie IgG i IgM masz dodatkowe badania PCR DNA wirusa. Sami zlecają badania z pobranego materiału. Oni namnażają komórki (jeśli zachodzi potrzeba) a położne ze szpitali, z którymi maja umowę są przeszkolone w pobieraniu materiału. Dostajesz na koniec badan informacje odnośnie ilości zdeponowanego materiału i jakości. A z jakością to jest tak, ze w naszej krwi są bakterie, ale one nie zawsze są tymi złymi bakteriami. Poza tym w banku którym jesteśmy mamy możliwość stałego kontaktu z lekarzem w kwestii pytań.
Zadzwoń do interesującego Cię banku, przedstawią Ci ofertę i rozwieją wątpliwości, poza wątpliwościami cenowymi [emoji6]

Super odpowiedź. Myślę, że właśnie takiej brakowało i będzie bardzo pomocna. Ja już mam ten wybór za sobą i się nie zdecydowaliśmy, cena i wątpliwości wzięły górę. Może następnym razem.
 
Super odpowiedź. Myślę, że właśnie takiej brakowało i będzie bardzo pomocna. Ja już mam ten wybór za sobą i się nie zdecydowaliśmy, cena i wątpliwości wzięły górę. Może następnym razem.

Poprawiłam błędy [emoji87] No pewnie, nic straconego za każdym kolejnym razem [emoji4] ja to rozumiem, bo koszt jest wysoki, niestety, bo tak to pewnie więcej osób by się decydowało.
Pozdrawiam [emoji4]
 
Do góry