reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bardzo bolesne hemoroidy

natalia26

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Czerwiec 2011
Postów
197
witam dziewczyny borykam sie z bardzo bolesnymi hemoroidami nic mi nie pomaga czopki masci poprostu nic jestem w 36 tygodniu ciazy moze ktoras z was miala podobne problem????jak sobie radzilyscie???
 
reklama
Moze niemialam az takich problemow jak Ty ale jednak.
Kiedys starsza wiekiem pani, poradzila mi, ze po kazdej wizycie w kibelku nalezy sie umyc (wiadomo gdzie) chlodna woda i szarym mydlem. Ona tak wyleczyla sie z hemoroidow.
Mija juz 2 lata po moim porodzie i musze przyznac, ze to naprawde pomaga.
 
witam!!!
ja miałam hemoroidy, próbowałam wszystkiego co było możliwe, z tą różnicą, że nie byłam wtedy w ciąży, więc mogłam zażywać leki. Ale zanim dostałam lekarstwa, próbowałam domowych sposobów. Moim zdaniem kilka coś tam zadziałały:
1. mycie po każdym wyjściu z toalety, najlepiej chłodną wodą z płynem do higieny intymnej z korą dębu, ma działanie ściągające
2. smarowanie często maściami na hemoroidy
3. i tu najśmieszniejszy sposób, smarowanie naturalnym miodem:-) serio!!!!
Na mnie trochę podziałało, ale całkowice ustąpiło po lekarstwach. Możesz spróbować tych 3 sposobów, miód i mycie chłodną wodą na pewno nie zaszkodzą, a co do maści w ciąży, to trzeba popytać w aptece.
Aha, moja szwagierka miała strasznie bolesne hemoroidy w ciązy. Poszła do apteki i poprosiła o coś dla kobiet w ciąży, a pani powiedziała, że niestety nic takiego nie ma w sprzedaży, a ta biedna rozpłakała się przy okienku, tak miała już tego dość. No i niestety tak się przemęczyła do końca ciązy, dopiero po porodzie jakiś czas jej to ustąpiło.

No nic, więcej metod nie znam, mam nadzieję, że coś znajdziesz dla siebie, żeby sobie pomóc.
 
dziekuje bardzo za odpowiedzi oprucz miodu mam juz wszystko wypróbowane ale mi sie wydaje ze na tym etapie jakie sa te hemoroidy to tylko usuniecie chirurgiczne wchodzi w gre dzis ide do lekarza niech to zobaczy bo ja juz nioe mam sily zyc mi sie nie chce nie mogac normalnie funkcjonowac i tak cierpiec:-(
 
Czesc. Moze siostra cierpi na zespol jelita drazliwego lub jest uczulona na jakis skladnik preparatu !!!!! ???? Radzilabym wizyte u gastrologa !!!! Czy siostra przyjmuje jeszcze jakies leki oprocz insuliny i tabletek na podtrzymanie ciazy ???​




 
reklama
Smarowanie miodem (ale takim prawdziwym) i nasiadówki z kory dębu (taka herbatka) - naturalne sposoby. Raczej w ciąży lepiej nie brać czopków a i z kremem byłabym ostrożna - wolałabym zapytać ginekologa. Niby nie powinno, ale jednak jest to blisko narządów rodnych.
 
Do góry