reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo bolesne miesiączki a poród

reklama
Komentarz poniżej wszelkiego poziomu 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Myślę, że Pani pytająca doskonale zrozumiała, że miałam na myśli masaż krocza, jednak zamiast mnie zwyczajnie poprawić, wolała zadać pytanie jak się wykonuje masaż pochwy. Więc kończąc te zbędna dyskusje odpowiem, że jaki poziom pytania, taki poziom odpowiedzi.
 
Czy masaż krocza jest wskazany przy często napinającym się brzuchu czy nie ma to znaczenia? Czy ćwiczenie mięśni kegla serio pomaga? Ćwiczę od połowy ciąży
 
Myślę, że Pani pytająca doskonale zrozumiała, że miałam na myśli masaż krocza, jednak zamiast mnie zwyczajnie poprawić, wolała zadać pytanie jak się wykonuje masaż pochwy. Więc kończąc te zbędna dyskusje odpowiem, że jaki poziom pytania, taki poziom odpowiedzi.

Byloby niesprawiedliwe z mojej strony domniemywanie, ze każdy z moich rozmówców prezentuje ten sam poziom co ja. Czasem muszę sie wiec zniżać do cudzych standardów.
Wynika to z głębokiej chęci zrozumienia drugiej strony. Nie miej mi za złe.
Na tym forum dowiaduje się mnóstwo rzeczy, które przeczą logice czy chociażby medycynie. Być może masaż pochwy jest jakimś nowym odkryciem? W przypadkach kiedy sprzęt męża nie dorasta do średniej europejskiej, być może niektore panie musza się wspomagac na inne sposoby? Nie wiem, moj mąż nie ma tego problemu.
 
Czy masaż krocza jest wskazany przy często napinającym się brzuchu czy nie ma to znaczenia? Czy ćwiczenie mięśni kegla serio pomaga? Ćwiczę od połowy ciąży
Tu polecam profil kobieca_fizjoterapia, ma co poniedziałki otwarte okienko do zadawania pytań, jest specjalistką, ja tylko wiem tyle ile sama się o sobie dowiedziałam na mojej terapii.
Mięsień kegla z tego co wiem to trzeba ćwiczyć jak mięśnie są osłabione. A jak są spięte to trzeba je rozluźniać a nie napinać jeszcze bardziej.
 
reklama
Czy masaż krocza jest wskazany przy często napinającym się brzuchu czy nie ma to znaczenia? Czy ćwiczenie mięśni kegla serio pomaga? Ćwiczę od połowy ciąży
Tak, pomaga zarówno ćwiczenie mięśni Kegla jak i masaż krocza. Nawet przy spinającej się macicy można go wykonywac, jeśli robi się to prawidłowo.
Poród... Każdy jest inny. Nie ma nic wspólnego z okresami (ponieważ mam endometrioze, to @ mnie nie rozpieszczaja). Rodziłam 2 razy i każdy poród był inny. A za 2 razem przeoczyłam bóle parte [emoji16]. Dziś się z tego śmieje, ale wtedy nie było mi do śmiechu, bo dziecko było poprzecznie ułożone i mogło nie przeżyć. Spróbuj nie skupiać się na bólu i na strachu. Masz jeszcze trochę spokoju przed sobą. Moze twój poród miło cię zaskoczy i nie będzie taki straszny jak go sobie wyobrażasz... Zwłaszcza wyolbrzymiając trud dzięki zasłyszanym porodowym historiom. Może będzie ci łatwiej jak pójdziesz do szkoły rodzenia?
 
Do góry