reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Bardzo bolesne miesiączki a poród

Sany

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Grudzień 2019
Postów
234
Przy nadciśnieniu przeważnie robią cesarkę. Więc spróbuj nie nastawiać się na konkretny sposób porodu. Bo wszystko może
Podczas porodu miałam ciśnienie 170/115 i stan przedrzucawkowy, a rodziłam naturalnie. Poród wywoływany. Od pierwszych skurczy do urodzenia syna i łożyska minęła godzina. Jednak jeśli syn miałby jakieś problemy z tętnem to od razu miałam być cięta.
 
reklama

Agnes4312

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Luty 2021
Postów
272
Tak, pomaga zarówno ćwiczenie mięśni Kegla jak i masaż krocza. Nawet przy spinającej się macicy można go wykonywac, jeśli robi się to prawidłowo.
Poród... Każdy jest inny. Nie ma nic wspólnego z okresami (ponieważ mam endometrioze, to @ mnie nie rozpieszczaja). Rodziłam 2 razy i każdy poród był inny. A za 2 razem przeoczyłam bóle parte . Dziś się z tego śmieje, ale wtedy nie było mi do śmiechu, bo dziecko było poprzecznie ułożone i mogło nie przeżyć. Spróbuj nie skupiać się na bólu i na strachu. Masz jeszcze trochę spokoju przed sobą. Moze twój poród miło cię zaskoczy i nie będzie taki straszny jak go sobie wyobrażasz... Zwłaszcza wyolbrzymiając trud dzięki zasłyszanym porodowym historiom. Może będzie ci łatwiej jak pójdziesz do szkoły rodzenia?
O jakich ćwiczeniach mięśni kegla myślisz?
 

Agnes4312

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Luty 2021
Postów
272
Mnie potrzebne było zaciskanie, bo groziło mi opadanie narządów i nietrzymanie moczu. Ćwiczyłam napięcia w różnych pozycjach.
A u mnie wręcz odwrotnie. Ciągle miałam napięte i nie umiałam rozluźniać. Dlatego polecam fizjoterapeute uroginekologicznego, bo sprawdzi, dobierze ćwiczenia, doradzi
 
Do góry