reklama

Bardzo chce zajść w ciąże

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Kolorowa122, 31 Sierpień 2016.

Tagi:
Malaja
Najlepsza odpowiedź Malaja, 31 Sierpień 2016
Oczywiście nie powinnam tego oceniać, ale wydaje mi się, że pierwsze i najważniejsze to pogodzić się ze stratą dziecka. Wydaje mi się, że pośpiech nie... Przejdź do pełnej odpowiedzi
 1. Kolorowa122

  Kolorowa122

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Hej. W maju straciłam dziecko. Urodziłam w 6 miesiącu. Moje dziecko żyło tylko 10 min. Lekarz po dwóch miesiącach kazał starać nam się o kolejną kruszynkę. Bardzo mocno przeżywamy to z mężem i od tamtego czasu jeszcze bardziej pragniemy dziecka. 2 tygodnie temu zrobiłam test ciążowy i ukazały się dwie kreseczki. Bardzo się ucieszyłam , ale to szczęście nie trwało długo. Dwa dni później dostałam okres. Byłam u ginekologa , ale nie widział jeszcze pęcherzyka mimo ,że testy wychodziły pozytywnie. Po krwawieniu byłam znowu u ginekologa i stwierdził on ciąże biochemiczną. Jeszcze bardziej nas to dobiło. Bardzo chce zajść w ciąże , ale mam dziwne wrażenie ,że nam się nie uda. Cały czas o tym myślę. Mąż również. Co robić aby zwiększyć szansę zajścia w kolejną ciąże ?. Miałam zawsze regularne cykle , ale po porodzie coś się zmieniło. Spóźnia mi się czasami kilka dni , albo mam go kilka dni za wcześnie. Jak można sprawdzić kiedy najlepiej się starać ? . Jakieś mierzenie temperatury, obserwacja śluzu. Nigdy tego nie robiłam dlatego zwracam się do was z zapytaniem.
   
 2. Najlepsza odpowiedź:
  Post #14302282 by Malaja, 31 Sierpień 2016
 3. karolyn1987

  karolyn1987 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  21
  Myślę że najlepiej wytłumaczy ci to lekarz. To poważna sprawa. Przede wszystkim nie możesz się tak stresować! Bo stres niczemu nie służy.

  Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
   
 4. reklama
 5. Malaja

  Malaja Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  36
  Głosów: 1
  Oczywiście nie powinnam tego oceniać, ale wydaje mi się, że pierwsze i najważniejsze to pogodzić się ze stratą dziecka. Wydaje mi się, że pośpiech nie jest tu wskazany. Może powinniście sobie dać czas na żałobę, dojście do siebie, pożegnanie dziecka, które straciliście.
  Trzy miesiące to bardzo krótki okres. Może nie jesteś wcale gotowa i Twój organizm dobrze to wie...

  Może skorzystaj z pomocy psychologa.
  A swoją drogą 2 miesiące po porodzie w 6 miesiącu to troszkę krótki czas...
   
  Malaja, 31 Sierpień 2016 Najlepsza odpowiedź
  #3
 6. rozmaryn

  rozmaryn 1+1+1+1 :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  9
  Ją swoje maleństwo straciłam w 8tc a mimo to musiałam dojść do siebie . zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak fizyczne. Ja zaszłam w ciążę dopiero jak moja psychika doszła do siebie a zajęło mi to ponad rok pracy z psychologiem. Życzę powodzenia w staraniach :-)
   
 7. Lui :)

  Lui :) Czekając na cud :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  2
  A ja myślę, że nie da się pogodzić ze stratą dziecka. Serce matki po takiej stracie zawsze będzie krwawić i nie uwierzę w nic innego. Sama straciłam ciążę na która długo czekałam. Do tej pory mnie boli mnie to wszystko a już trochę czasu minęło. Szczerze? Nie wiem jak możesz zwiększyć swoje szanse. Myślę, że jak bardzo chcesz znaleźć przyczynę Twoich strat musisz porobić badania. Można powiedzieć, że do 12 tygodnia ciąży decyduje natura i wygląda to jak bezwzględna selekcja. Z kolei jeżeli takie rzeczy zdarzają się po 20 tygodniu ciąży to trzeba przyczyny szukać głębiej..
  Bardzo Ci współczuję straty. U wielu kobiet dochodzić do ciąż biochemicznym. Sama przeszłam jedną o której dowiedziałam się na bardzo wczesnym etapie..
  Sama natura. Rób badania, albo daj sobie czas. Znam wiele przypadków że po kilku poronieniach kobiety rodzą zdrowe dzieci. Zrób badania i walcz dalej. O cud nowego życia zawsze warto walczyć do samego końca. Ja mam dwuletniego synka.. W życiu bym nie pomyślała, że druga ciążę stracę, ale niestety życie pisze okrutne scenariusze. W takich sytuacjach trzeba wstać, otrzepać kurz, odwalić gruz i pisać historie od nowa..
   

Poleć forum