reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo chuda osoba w ciąży i spadek wagi

Dołączył(a)
19 Kwiecień 2017
Postów
7
Witam, 1.5 tygodnia temu zrobiłam test ciążowy i pokazały się 2 kreski, myślę że to dopiero 3 tydzień, ale dokładnie dowiem się w piątek na wizycie u ginekologa. Od zrobienia testu nagle zaatakowały mnie objawy, wiadomo - wszystko siedzi w głowie, ale nie myślałam, że tak od razu poczuje spadek formy. Mam 21 lat, od dobrych kilku lat staram się przytyć, ale z marnym skutkiem. Przy 167cm wzrostu moja waga to 40-41 kg (a raczej byla). Od zrobienia testu mam problem z jedzeniem, staram się w siebie coś wcisnąć ale zaraz czuje blokadę, strasznie boli mnie brzuch i nie wiem czy to juz z głodu czy zwyczajnie jest to objaw ciąży. W ciągu 1.5 tygodnia schudłam niemal 5kg! Ważę teraz 35.7kg, budząc się dzisiaj nie miałam nawet siły podnieść się do pozycji siedzącej... Partner przywiozl mi dzis kanapke z subway'a, ktora o dziwo dalam rade zjesc, ale pod koniec konsumpcji juz wciskalam na sile, bo zaczynalam czuc jak robi mi sie niedobrze. Jeszcze ani razu nie zwrocilam jedzenia, a mocno trace na wadze przez to, ze nie jem nic lub zjem bardzo malutko. Martwię się o siebie i dziecko, nie chce zrobić mu krzywdy, ani doprowadzić siebie do stanu agonalnego... Dziewczyny pomocy :(
 
reklama
Czesc! Niestety z tymi poczatkami ciazy tak jest,ale Ty schudlas bardzo drastycznie!!!
A ile pijesz? Przede wszystkim wody. Bo mozesz tracic na wadze tez z powodu odwodnienia.
Ja teraz mialam jelitowke i w 24 tygodniu zlecialam na wadze 1 kg zamiast przytyc.
Zrob jutro rano na czczo podstawowe badania. Pojdziesz do lekarza juz z jakimis wynikami.
Nie jestem lekarzem,ale w ciagu trzech ciaz lezalam troche w szpitalach i nasluchalam sie od innych dziewczyn. Badalas kiedys tarczyce? To i tak jest badanie chyba obowiazkowe w ciazy,ale mysle,ze warto zrobic te hormony z krwi jak najszybciej, bo jesli masz niezdiagnozowana chorobe to w coazy moze sie po prostu nasilac. A gdy juz wiesz,co Ci jest mozesz spokojnie pod opieka odpowiednich lekarzy ciaze donosic i urodzic zdrowe dziecko nie narazajac tez siebie na niebezpieczenstwo.
W poprzedniej ciazy lezalam z dziewczyna, ktora miala tak niska hemoglobine,ze musiala miec transfuzje krwi. Dbaj o siebie najlepiej jak potrafisz!!!
Pozdrawiam serdecznie :-)
 
Badania na tarczycę robiłam 3 lata temu, zaraz po skończeniu 18stu lat. Wszystko było prawidłowe, ostatni pobór krwi miałam 2msc temu i morfologia wyszła książkowo. Wody pije ponad litr dziennie na pewno, do tego co najmniej 2 herbaty dziennie. wiec raczej nie powinnam być odwodniona, ale faktycznie odczuwam suchość w ustach. Z tymi badaniami rano to szczerze mówiąc nie wiem czy dam radę, od zawsze mam problemy ze snem, zasypiam o 3/4 nad ranem i potrafię spać do południa, a dziś nawet do 15. Od tygodnia odczuwam ciągłe zmęczenie w ciągu dnia a wieczorem mimo wszystko nie mogę spać. Juz nie wiem co ze sobą zrobić. Postaram się jutro wybrać na badania krwi w miarę moich możliwości. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
 
Objawy identyczne jak u mnie... z tym ze ja ruszał am z prawidłowej wagi... najpierw kolo 3 czy 4 tygodnia pojawiły się nudności niespotykana nigdy wcześniej u mnie niechęć do jedzenia... zaczęły przeszkadzać mi zapachy sam wygląd jedzenia kilka dni później pojawiły się wymioty nawet kilkanaście razy dziennie I tak przez pełne trzy miesiące leżałam i wymiotowalam o jedzeniu nie wspomnę... schudłam 15 kilo z czego akurat przy mojej sylwetce było trzeba... ale obawa o zdrowie dziecka ogromną... mimo wszystko nie potrafiłam jeść I doszło do tego ze wymioty powodował widok szklanki z wodą lub myśl o przełykaniu wody ciśnienie w granicach 60-80 na 40-60 szpital kroplowki potem dom kroplowki i wszystko minęło dokładnie po skończonym trzecim miesiącu... pierwszym napój który mogłam pić było coca cola mimo że wcześniej nie lubiłam dobrze się po niej czułam zawiera kofeinę miałam siłę by wstać choć ba minute z łóżka... córka ba szczęście urodziła się zdrowa i w terminie ale mała 2640g wymioty i początkowy spadek wagi się do tego przyczyniły... rozumiem niechęć do jedzenia w żaden sposób nie jesteśmy w stanie na to wpłynąć... zaliczam się do osób z nadwagą i dzięki temu doświadczeniu wiem jedno trud wmuszenia w siebie posiłku jest milion razy gorszy niż odmówienia go sobie...
życzę Ci by ten stan trwał u Ciebie zdecydowanie krócej i koniecznie zrób wszystkie szczegółowe badania...
 
O matko ile???to ja waze 54 przy 168 i mowia mi niektórzy ze jestem za chuda bo jestem chuda i czasem sie tak czuje za chudo a Ciebie sobie nie moge poprostu wyobrazic :szok:zrob tak jak kolezanka wyzej pisze
Wazac te 41kg o dziwo nie wygladałam na jakoś mocno wychudzoną, ale teraz nie mogę patrzyć w lustro... wszystko mi wystaje i czuje się strasznie. Moja siostra w ciąży wyglądała kwitnąco, co prawda miała dość długo mdłości ale mimo wszystko wyglądała super, a ja się czuje juz na samym początku jakbym miała jakąś mega ciężka chorobę a nie była w ciąży. Jutro lub w Piątek pójdę na badania krwi i wypytam o wszystko lekarza, ale mimo wszystko mam wrażenie ze czas do wizyty u lekarza to 1000 lat katorgi. Gdybym ważyła więcej dziecko mogłoby czerpać energię z moich "zapasow" a tak nie ma nic i boję się strasznie, że przez to, że nie jestem w stanie nic zjeść ono będzie się źle rozwijać albo, że mogłabym poronić :(
 
Nie moge sobie Ciebie wyobrazić ja w ciąży przytylam 9 kg fajnie wygladalam w i przed bo nie bylo widac prawie i te 9 kg mi odrazu spadlo dwie h po porodzie karmie piersia i jestem jeszcze chudsza niz przed slysze czesto ze jestem za chuda bo jestem szczupla albo ze rodzilam niedawno a taka chuda :p i czasem mam takie dni ze sie chudo czuje ale mam 54 kg i 168 cm i tak u mnie jest a Ty ten sam wzrost i 37 to Ciebie chyba nie widac...sorka ze tak pisze ale naprawdę nie potrafie sobie Ciebie wyobrazić ...
Zrob tak jak dziewczyny pisza i życzę Ci czego nie zyczy sie w ciazy zebys przytyla 20 kilo !!:* powodzenia
 
reklama
reklama
Moze tego nie widzialas ze jestes za chuda ja widze ze jestem chuda a mam przy Twoim wzroście 54 kg a Ty mialas 10 kg mniej kochana.
Właśnie chodzi o to, że nie było widać po mnie aż tak bardzo tej chudości... ale miałam i nadal mam świadomość, że to duża niedowaga. zawsze jadłam dużo, jedzenie to była moja ulubiona czynność w ciągu dnia poza spaniem ale zawsze trzymałam się wagi 40-42 kg. Mój tata tez jest dość szczupły, z tego co mi wiadomo w wieku 20 lat ważył 48 kg, wiec możliwe, że mam metabolizm po nim. Chciałam i chce przytyć, zwłaszcza w takiej sytuacji, że odpowiadam juz także za tego maluszka, który się we mnie rozwija, ale jedzenie na daną chwile przyprawia mnie o silny ból brzucha.
 
Do góry