reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo chuda osoba w ciąży i spadek wagi

Dołączył(a)
19 Kwiecień 2017
Postów
7
Witam, 1.5 tygodnia temu zrobiłam test ciążowy i pokazały się 2 kreski, myślę że to dopiero 3 tydzień, ale dokładnie dowiem się w piątek na wizycie u ginekologa. Od zrobienia testu nagle zaatakowały mnie objawy, wiadomo - wszystko siedzi w głowie, ale nie myślałam, że tak od razu poczuje spadek formy. Mam 21 lat, od dobrych kilku lat staram się przytyć, ale z marnym skutkiem. Przy 167cm wzrostu moja waga to 40-41 kg (a raczej byla). Od zrobienia testu mam problem z jedzeniem, staram się w siebie coś wcisnąć ale zaraz czuje blokadę, strasznie boli mnie brzuch i nie wiem czy to juz z głodu czy zwyczajnie jest to objaw ciąży. W ciągu 1.5 tygodnia schudłam niemal 5kg! Ważę teraz 35.7kg, budząc się dzisiaj nie miałam nawet siły podnieść się do pozycji siedzącej... Partner przywiozl mi dzis kanapke z subway'a, ktora o dziwo dalam rade zjesc, ale pod koniec konsumpcji juz wciskalam na sile, bo zaczynalam czuc jak robi mi sie niedobrze. Jeszcze ani razu nie zwrocilam jedzenia, a mocno trace na wadze przez to, ze nie jem nic lub zjem bardzo malutko. Martwię się o siebie i dziecko, nie chce zrobić mu krzywdy, ani doprowadzić siebie do stanu agonalnego... Dziewczyny pomocy :(
 
reklama
Wiesz ja o sobie tez nie myslalam za chuda tylko ze mimo ze wiem ze jestem chudsza niz przed ciaza a jestem szczupla osoba to ze normalna dopóki ktoś raz drugi nie powiedzial ze za chuda albo ze nie wygladam jakbym niedawno rodzila
 
reklama
Właśnie chodzi o to, że nie było widać po mnie aż tak bardzo tej chudości... ale miałam i nadal mam świadomość, że to duża niedowaga. zawsze jadłam dużo, jedzenie to była moja ulubiona czynność w ciągu dnia poza spaniem ale zawsze trzymałam się wagi 40-42 kg. Mój tata tez jest dość szczupły, z tego co mi wiadomo w wieku 20 lat ważył 48 kg, wiec możliwe, że mam metabolizm po nim. Chciałam i chce przytyć, zwłaszcza w takiej sytuacji, że odpowiadam juz także za tego maluszka, który się we mnie rozwija, ale jedzenie na daną chwile przyprawia mnie o silny ból brzucha.
No na pewno masz bardzo dobra przemiane materii ja mam tak samo .
Ale musisz przytyc poczekaj jeszcze cala ciaza przed Toba ja mimo ze nie mialam mdlosci chyba tydzien moze tylko i czulam sie pol ciazy jak nie w ciazy do 20 tyg mialam dwa kg na minusie jeszcze i tez na samym poczatku nie mialam apetytu ogolnie nie mialam takich zachcianek ze wstawalam w nocy i jadlam to od ktoregos tyg taki apetyt mnie wzial mialam ochote na to co teraz np jest mi obojetne i jadlam duuuuuzo jeszcze lato bylo to na dodatek wszystkie warzywa i owoce ...:D
Takze spokojnie nadrobisz jeszcze pewnie:*
Dzidzia w kazdym razie wazy wody łożysko u mnie praktycznie to dalo wage na plusie bo synek prawie 4 kg no i ta reszta kg moja :p ale duzo ich nie bylo bo lekarz cala ciaze mi mowil ze jestem szczuplutka osoba
 
Wiesz ja o sobie tez nie myslalam za chuda tylko ze mimo ze wiem ze jestem chudsza niz przed ciaza a jestem szczupla osoba to ze normalna dopóki ktoś raz drugi nie powiedzial ze za chuda albo ze nie wygladam jakbym niedawno rodzila
Ja ciągle słyszę, że jestem za chuda, że wyglądam jak wieszak itd. i zdaje sobie sprawę z tego, że faktycznie tak jest, ale mimo starań waga maksymalnie dobijała do 43.5kg i to wtedy kiedy jadłam bardzo dużo. Kiedy jadłam normalnie waga trzymała się 41kg i nie ruszała się dalej
 
LilyLuna postaraj sie terza nie zamartwiac. Stres moze zaszkodzic rownie mocno jak to czym sie martwisz. Niestety wiele z nas przez te pierwsze miesiace ma takie objawy,ze chudnie i nie ma na nic sily.
Bierz pod uwage,ze lekarz moze chciec Cie polozyc do szpitala. Ja bym sie bala tez o Twoje zycie i zdrowie.
Trzymaj sie cieplutko, glowa do gory i dawaj nam znac :-)
 
Tak było pod koniec lutego, teraz to się boje podejść do lustra. Może jutro zmoblizuje się do zrobienia aktualnego zdjęcia.
Wybaczcie za zdjęcie z przymierzalni, ale nie mam innego zdjęcia, na którym byłoby tak wszystko widać. ;)
Jesteś na prawde szczuplutka... A jak jeszcze schudlas to juz na prawde 0 tłuszczu w zapasie... Ja w styczniu bylam w szpitalu gdzie dziewczyna chyba w 7tc miala tak okropne wymioty ze nawet po kroplowkach wymiotowala... Tez byla szczupla, ale nie az tak jak ty, i tez na początku schudla przez brak apetytu i wymioty. Po pierwszym pobycie w szpitalu ok tygodnia nawodnili ja, zatrzymali wymioty, ale jak wrocila do domu to znow to samo i po dwoch dniach znow wrocila do szpitala. Pomogly jej dopiero jakies czopki juz nie pamietam nazwy ale lekarze za bardzo nie chca ich przepisywać zeby ich nie naduzywac. Teraz wazne jest to zebys cokolwiek jadla zeby dostarczyc organizmowi energii. Zacznij brac witaminy dla kobiet w ciazy zeby dziecko mialo z czego czerpać wazne składniki. Ja jestem w 34tc i poki co przytylam tylko 7kg ale do 22tc bylam na minusie...
 
reklama
Link do: Jakie są skutki niedowagi w ciąży?
Tak jak pisała koleżanka powyżej. Ty nie masz już nawet tłuszczyku który mógłby zjeść Twój własny organizm. Ja całe życie walczę z niedowagą - też myślałam, że mam ''cudowną przemianę materii'', a okazała się być ukryta nadczynność tarczycy.
W pierwszą ciążę zaszłam mając 45,5 kg wagi przy Twoim wzroście autorko. Przytyłam (ważyłam 63 kg) Po porodzie spadło do 47 kg i tak już zostało. Lekarz mnie straszył, że nie zajdę znowu w ciążę jak nie przytyję. Ale jak przytyć jak się nie da ? Obżeranie na siłę tylko powodowało narastającą niechęć do jedzenia - przez tydzień potrafiłam jeść np. jajka sadzone i nic więcej dopóty - dopóki mi nie zbrzydły - więc dochodziły błędy żywieniowe. Diety na gr. krwi, odżywki kaloryczne dla organizmu wykończonego chorobą i nic.
Moim zdaniem jesteś bardzo niedożywiona, a zapotrzebowanie w ciąży na kalorie rośnie. Zwłaszcza, że dziecko nie ma co z Ciebie nawet ściągnąć. Wkleiłam Ci linka o konsekwencjach jakie niesie za sobą niedowaga w ciąży dla dziecka, przeczytaj uważnie.
Tutaj masz przykładowy jadłospis ...jak widać szału nie ma - są to dosłownie śladowe ilości jedzenia - ale jednak są. Musisz jeść dużo warzyw i owoców. Nikt nie każe Ci zjadać pół kilo kurczaka z grilla, ale szklanka zupy, czy chociażby 2 kromki chleba z pomidorem, ogórkiem , serkiem i wędlinką to już dobry wstęp. Z mdłościami można żyć. Ja również je miałam w tej ciąży, więc jadłam powoli na raty zwyczajnie ...
Mi na mdłości pomagała mięta. Ogranicz spożywanie cukrów - to zapychacze - i słodzonych napojów.
Eksperymentuj w kuchni, nie dla siebie - dla dziecka.
Uwierz, że się da tylko trzeba chcieć.
Jedzenie rób sobie sama, nie wyręczaj się mężem. Lepiej smakuje jak się powącha to wszystko samej podczas przyrządzania posiłku
Link do: Co jeść w ciąży, gdy masz niedowagę? Oto przykładowy jadłospis
Zwrócę uwagę na Twoje BMI,
Bez tytułu.jpg
 

Załączniki

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    21,4 KB · Wyświetleń: 754
Ostatnia edycja:
Do góry