reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo chuda osoba w ciąży i spadek wagi

Dołączył(a)
19 Kwiecień 2017
Postów
7
Witam, 1.5 tygodnia temu zrobiłam test ciążowy i pokazały się 2 kreski, myślę że to dopiero 3 tydzień, ale dokładnie dowiem się w piątek na wizycie u ginekologa. Od zrobienia testu nagle zaatakowały mnie objawy, wiadomo - wszystko siedzi w głowie, ale nie myślałam, że tak od razu poczuje spadek formy. Mam 21 lat, od dobrych kilku lat staram się przytyć, ale z marnym skutkiem. Przy 167cm wzrostu moja waga to 40-41 kg (a raczej byla). Od zrobienia testu mam problem z jedzeniem, staram się w siebie coś wcisnąć ale zaraz czuje blokadę, strasznie boli mnie brzuch i nie wiem czy to juz z głodu czy zwyczajnie jest to objaw ciąży. W ciągu 1.5 tygodnia schudłam niemal 5kg! Ważę teraz 35.7kg, budząc się dzisiaj nie miałam nawet siły podnieść się do pozycji siedzącej... Partner przywiozl mi dzis kanapke z subway'a, ktora o dziwo dalam rade zjesc, ale pod koniec konsumpcji juz wciskalam na sile, bo zaczynalam czuc jak robi mi sie niedobrze. Jeszcze ani razu nie zwrocilam jedzenia, a mocno trace na wadze przez to, ze nie jem nic lub zjem bardzo malutko. Martwię się o siebie i dziecko, nie chce zrobić mu krzywdy, ani doprowadzić siebie do stanu agonalnego... Dziewczyny pomocy :(
 
reklama
reklama
Dopóki nie pójdziesz do ginekologa i nie dostaniesz od niego jakiś konkretnych wytycznych postaraj się wciskać w siebie jedzenie. Wiadomo, łatwo mówić, jednak zdrówko Twojego maluszka i Twoje powinno być dla Ciebie teraz najważniejsze. Monitoruj też płyny, bo w tym stanie o odwodnienie nietrudno. Aż sobie nie mogę wyobrazić Ciebie chodzinko :( Dużo zdrówka życzę i daj koniecznie znać co powiedział lekarz!
 
Żadne wciskanie jedzenie nie pomoże skończy się wymiotami... dzieckiem się nie przejmuj bo przez pierwsze trzy miesiące dziecko samo się żywi z ciałka żółtego od ciebie nie czerpie nic dopiero później pojawia się łożysko i rolę odżywcza przejmuje twój organizm... musisz dbać o siebie bo nadmierne osłabienie niskie ciśnienie i odwodnienie może zaszkodzić poważnie Tobie i dziecku... ja proponuję powoli małymi kesami zacząć od zwykłej bułki bo intensywne smaki często wywołują wymioty... mimo że zachcianki są właśnie na tego typu smaki... dziecko przez pierwsze trzy miesiące odżywia się samo wiec nie martw się będzie miało co jeść jeszcze przez prawie dwa miesiące... dbaj o sobie i swoją formę...
 
Ja popieram Wnuczke, teraz musisz zadbac o siebie, bo od Twojego organizmu zalezy wiele. Lekarz Ci pewnie przepisze jakies preparaty witaminowe, zelazo... Mam nadzieje,ze kwas foliowy bierzesz?
Dam nam znac po wizycie, co z Toba, czy juz widac serduszko itd :-)

Napisane na Picasso w aplikacji Forum BabyBoom
 
hej rozumiem Cie doskonale przez 3 miesiące trudno było mi cokolwiek zjeść, trochę wsciskałam a trochę głodowałam. Ale nie martw się, dziecko sobie poradzi, nawwt jeśli będziesz jadła mało. ja najpierw tak schudłam, że jak zaczęłam tyć to na koniec miałam wagę tylko 1 kilo cięższą niż przed ciążą. A dziecko urodziło się 3700 i było zdrowe. Trzymaj się :)
 
Problemy z apetytem, wymiotami i utratą wagi są częste na początku ciąży i o ile zgadzam się z tym, że nie ma co jeść na siłę to uważam jednak, że nie ma co porównywać kobiet z prawidłową wagą, albo nawet nadwagę do Pani która ma skrajną niedowagę bo w takiej sytuacji ciąża bezpieczna nie jest,
Jeżeli kobieta ma prawidłową wagę to nawet jak jakiś czas będzie jadła mniej schudnie to nadal jest zdrowa. Organizm o tak skrajnie niskiej wadze zdrowy nie jest i rozwój ciąży może być zagrozony.

Pewnie zostanę skrytykowana za to co napisałam, ale myślę, że uspokajanie autorki nie jest dobre bo ja tu jednak widzę problem.
I na pewno nie spodoba Ci sie autorko to co napisze, ale skrajnie niska waga i duże problemy ze spaniem jak dla mnie sa powodem by udać się do psychologa albo psychiatry. Może on pomoże ci rozwiązać oba te problemy.
 
Problemy z apetytem, wymiotami i utratą wagi są częste na początku ciąży i o ile zgadzam się z tym, że nie ma co jeść na siłę to uważam jednak, że nie ma co porównywać kobiet z prawidłową wagą, albo nawet nadwagę do Pani która ma skrajną niedowagę bo w takiej sytuacji ciąża bezpieczna nie jest,
Jeżeli kobieta ma prawidłową wagę to nawet jak jakiś czas będzie jadła mniej schudnie to nadal jest zdrowa. Organizm o tak skrajnie niskiej wadze zdrowy nie jest i rozwój ciąży może być zagrozony.

Pewnie zostanę skrytykowana za to co napisałam, ale myślę, że uspokajanie autorki nie jest dobre bo ja tu jednak widzę problem.
I na pewno nie spodoba Ci sie autorko to co napisze, ale skrajnie niska waga i duże problemy ze spaniem jak dla mnie sa powodem by udać się do psychologa albo psychiatry. Może on pomoże ci rozwiązać oba te problemy.
Wyjęłaś mi to z ust, tylko odwagi było brak.
 
Nie chce zakladac nowego wątku więc tu zadam pytanie. Jestem w 13 tyg ciąży. I póki co od początku ciąży spadło mi 1.4 kg. W poprzedniej ciąży miałam już ok 2 kg na plus. Jem normalnie 4-5 posiłków dziennie i wszystko. Niepokoi mnie trochę ten spadek wagi. Co prawda mam teraz dużo stresów ale czy to może być przyczyną?

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja Waże 46 przy 160. Jestem w 7 tyg. I mam dosyć napięty brzuch? To przez to,że jestem szczupła czy coś może być nie tak?
Na razie wszystko w brzuchu jest takie malutkie,ze watpie,zeby to byl jakis niepokojacy objaw. Pamietaj,ze w razie skurczy, ktore beda bolesne i regularne, coraz silniejsze i czestsze lub w wypadku plamienia, krwawienia nalezy natychmiast udac sie do szpitala lub lekarza.
Na razie poczekaj na wizyte u lekarza i tam go o to spytaj.
Poczatki ciazy bywaja trudne,bo caly organizm szaleje. Ja we wszystkich mialam taki napiety brzuch z powodu zwolnionej perystaltyki jelit. Jesli masz wzdecia - mozesz siegnac po espumisan lub chociaz herbatke z kopru wloskiego. Jest masz zaparcia, pomysl o czopku glicerynowym lub syropie Lactulosum, bezpiecznym w ciazy. Jednak o kazdy lek lepiej wczesniej spytac lekarza. Moze to po prostu problem z jelitami?

Napisane na Picasso w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry