reklama

Bardzo drobna/niska i masywne uda jak sie ubierac ?

Temat na forum 'Konsultantka stylu radzi' rozpoczęty przez reniuszek, 16 Czerwiec 2012.

1. reniuszek

reniuszek Love in the knick of time

Witam,

mam problem mianowicie jestem osoba bardzo niska - 158cm . Wydaje mi sie, ze mam niezbyt proporcjonalna sylwetke gdyz zawsze mam problem z ubraniami... am bardzo krotkie nogi o masywnych udach i masywnych lydkach aczkolwiek mam waskie biodra i dosc waska zaznaczona talie , piersi niewielkie . mam problem glownie ze spodniami
    -nie wiem jaki fason jest dla mnie i
    tez nie wiem gdzie kupic takie ktore beda dobrze na mnie lezaly !
    zwykle rozm S jest za ciasny w udach a za szeroki w pasie/biodrach. Zaznacze ze gore nosze w rozm XS lub XXS ....
    nie mam pojecia w co sie ubierac, jak zestawiac kolory, czy dobrze jest nosic legginsy ??

na zdjeciu bluzka jest o rozmiar na mnie za duza
    DSCN0169.jpg

Ostatnia edycja: 16 Czerwiec 2012
  2. Izabela Muther

Izabela Muther Espert BB - konsultantka stylu

Reniuszku,
    tak drobna kobietka jak ty musi bardzo uważać co zakłada, żeby nie zginąć w w nadmiarze tkaniny, wzorków....
    Najlepsza dla ciebie część garderoby to sukienka - dlaczego? - przede wszystkim wydłuża sylwetkę, nie pokazuje długości nóg, odpowiednio dobrana zakrywa uda.
    W twoim przypadku wybieraj sukienki jednokolorowe, ale za to niech ten kolor będzie widać, mogą być błyszczące - wszystko co cię wyeksponuje.
    Może to być sukienka trapezowa - zlikwiduje problem grubszych ud, długa do kostek z dużym dekoltemhttp://www.net-a-porter.com/product/195217 lub z podkreśloną talią.
    Przy tak ładnej sylwetce wybór jest duży. Pamiętaj tylko aby sukienka była jednokolorowa i o prostym kroju.
    Jeśli koniecznie chcesz nosić spodnie, proponuję cygaretki, troszkę luźniejsze w biodrach i udach, zwężające się ku dołowi, podwyższone w talii - taki fason powinien skorygować twoje problemy. Inny model, który będzie dla ciebie odpowiedni - to fason dresowy - bardzo obecnie modny - pamiętaj jednak aby spodnie były luźniejsze w biodrach i na udach, zwężające się ku dołowi.
    Możesz też nosić jeansy z prostymi nogawkami i podwyższoną talią. Jeśli są za szerokie w pasie, można zrobić z tyłu zaszewki.
    Strój, który masz na sobie niestety podkreśla twoje dysproporcje - leginsy idealnie podkreślają szersze uda. Duża różnica kolorystyczna między górą a dołem dodatkowo skraca sylwetkę i nogi:no:
    Ale głowa do góry, przy niewielkich poprawkach będziesz wyglądała świetnie, pamiętaj całe mnóstwo dziewczyn chciałoby być tak szczupłą :tak:
    pozdrawiam
    Iza

3. reklama
  4. reniuszek

reniuszek Love in the knick of time

bardzo dziekuje za odpowiedz - zanim cokolwiek ogarnelam minel osporo czasu - przepraszam :zawstydzona/y:
    mysle ze zrobie jakies konkretniejsze zdjecie . Idac juz za ciosem checi poprawy zawartosci szafy postanowilam sie dokladnie pomierzyc .

Zastanowila mnie celowosc luzniejszych spodni w udach ( pupie ? ) mam ....DUZA ( chodzi tutaj o wielkosc w stosunku do reszty ciala ) ODSTAJACA PUPE .... jak zaloze cos luzniejszego to kompletnie juz wygladam namiotowo na odcinku biodra kolana ... strasznie mi sie to niepodoba, poniewaz dodaje mi mase kilogramow w tym miejscu ... i tak mysle i mysle ....co ?
    Co do monokoloru, prosze przekonaj mnie.... bo poki co nie radze sobie z tym i kupilam spodnie jedwabne we wzory ....marni dla h&m w bezowo zielone wzory .....
    niestety u mnie jest tak ze jestem bekrytyczna jesli chodzi o ciuch ktory mi sie podoba i nie potrafie go ...hmmm tak jak napisalam krytycznie ocenic na sobie .

5. Izabela Muther

Izabela Muther Espert BB - konsultantka stylu

kochana, przepraszam, że dopiero odpowiadam, ciągle jestem w drodze :o)
    To dobrze, że próbujesz nowych rzeczy. Jeśli chodzi o spodnie luźniejsze w biodrach i udach - nie chodzi mi o szerokie - tylko takie, które nie będą obciskać ud i pupy a delikatnie otulać, cygaretki takie właśnie są. Niby dopasowane ale jest odrobinka luzu. Zgadzam się z tobą, że nie powinnaś nosić spodni szerszych na górze, tylko delikatnie opływające.
    Jeśli chodzi o wzory - teoria mówi, że niskie drobne kobietki lepiej wyglądają w ubiorach gładkich, podobna tonacja góra i dół, taki ubiór najbardziej wydłuża sylwetkę, ale ty znasz siebie najlepiej, jeśli dobrze czujesz się w printach - to je noś. Uważaj tylko aby wzory nie były zbyt duże. Do spodni z H&M, które zakupiłaś noś top w kolorze ze spodnie, tak aby nie było dużej różnicy kolorystycznej. Życzę powodzenia
    Iza

6. mow_mi_dobrusia

mow_mi_dobrusia Początkująca w BB

Mam podobnie jak reniuszek, 160 cm, góra drobniutka, a udziska jak 2 dęby ;] też poproóbuje wg tych rad:-)

7. kusmir

kusmir Fanka BB :)

ja mam niewiele więcej, bo 166 cm, ale uda jak od chłopa :( masakra chyba nigdy w życiu się ich nie pozbędę :?

8. alinek

alinek Początkująca w BB

Można ubierać rozkloszowane spódnice, wówczas ukryją one wszystko, wszystkim się wówczas wydaje, że to tylko spódnica jest szeroka ;)

9. MarzannaK

MarzannaK Początkująca w BB

Jak bym czytała o sobie;D 160 ledwo, drobna i duże uda;D dobranie spodni to koszmar...;(

10. reklama
  11. DariaKwia

DariaKwia Aktywna w BB

Też zawsze mam problem z doborem spodni;) jeśli w udach są dobre, to w pasie za szerokie i na odwrót, dlatego zaczęłam nosić leginsy i problem się skończył;)

12. klaudiarolok

klaudiarolok Początkująca w BB

Mam bardzo podobny problem, chociaż 10cm więcej od autorki tematu to i tak moje uda przeważają w mojej sylwetce, sprawiają wrażenie że jestem niższa przez swoją masywność. Chciałam Was zapytać - jakie długości będą dla mnie dobre. Chodzi mi tutaj zarówno o spodnie, spódniece, ale także np kurtka/płaszcz cz sweter. Szukać czegoś za pupę czy właśnie krótszych?

Poleć forum