reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo drobna/niska i masywne uda jak sie ubierac ?

reniuszek

Love in the knick of time
Dołączył(a)
21 Październik 2011
Postów
3 009
Witam,


mam problem mianowicie jestem osoba bardzo niska - 158cm . Wydaje mi sie, ze mam niezbyt proporcjonalna sylwetke gdyz zawsze mam problem z ubraniami... am bardzo krotkie nogi o masywnych udach i masywnych lydkach aczkolwiek mam waskie biodra i dosc waska zaznaczona talie , piersi niewielkie . mam problem glownie ze spodniami
-nie wiem jaki fason jest dla mnie i
tez nie wiem gdzie kupic takie ktore beda dobrze na mnie lezaly !
zwykle rozm S jest za ciasny w udach a za szeroki w pasie/biodrach. Zaznacze ze gore nosze w rozm XS lub XXS ....
nie mam pojecia w co sie ubierac, jak zestawiac kolory, czy dobrze jest nosic legginsy ??

na zdjeciu bluzka jest o rozmiar na mnie za duza
DSCN0169.jpg
 
Ostatnia edycja:
reklama
Reniuszku,
tak drobna kobietka jak ty musi bardzo uważać co zakłada, żeby nie zginąć w w nadmiarze tkaniny, wzorków....
Najlepsza dla ciebie część garderoby to sukienka - dlaczego? - przede wszystkim wydłuża sylwetkę, nie pokazuje długości nóg, odpowiednio dobrana zakrywa uda.
W twoim przypadku wybieraj sukienki jednokolorowe, ale za to niech ten kolor będzie widać, mogą być błyszczące - wszystko co cię wyeksponuje.
Może to być sukienka trapezowa - zlikwiduje problem grubszych ud, długa do kostek z dużym dekoltemhttp://www.net-a-porter.com/product/195217 lub z podkreśloną talią.
Przy tak ładnej sylwetce wybór jest duży. Pamiętaj tylko aby sukienka była jednokolorowa i o prostym kroju.
Jeśli koniecznie chcesz nosić spodnie, proponuję cygaretki, troszkę luźniejsze w biodrach i udach, zwężające się ku dołowi, podwyższone w talii - taki fason powinien skorygować twoje problemy. Inny model, który będzie dla ciebie odpowiedni - to fason dresowy - bardzo obecnie modny - pamiętaj jednak aby spodnie były luźniejsze w biodrach i na udach, zwężające się ku dołowi.
Możesz też nosić jeansy z prostymi nogawkami i podwyższoną talią. Jeśli są za szerokie w pasie, można zrobić z tyłu zaszewki.
Strój, który masz na sobie niestety podkreśla twoje dysproporcje - leginsy idealnie podkreślają szersze uda. Duża różnica kolorystyczna między górą a dołem dodatkowo skraca sylwetkę i nogi:no:
Ale głowa do góry, przy niewielkich poprawkach będziesz wyglądała świetnie, pamiętaj całe mnóstwo dziewczyn chciałoby być tak szczupłą :tak:
pozdrawiam
Iza
 
bardzo dziekuje za odpowiedz - zanim cokolwiek ogarnelam minel osporo czasu - przepraszam :zawstydzona/y:
mysle ze zrobie jakies konkretniejsze zdjecie . Idac juz za ciosem checi poprawy zawartosci szafy postanowilam sie dokladnie pomierzyc .

Zastanowila mnie celowosc luzniejszych spodni w udach ( pupie ? ) mam ....DUZA ( chodzi tutaj o wielkosc w stosunku do reszty ciala ) ODSTAJACA PUPE .... jak zaloze cos luzniejszego to kompletnie juz wygladam namiotowo na odcinku biodra kolana ... strasznie mi sie to niepodoba, poniewaz dodaje mi mase kilogramow w tym miejscu ... i tak mysle i mysle ....co ?
Co do monokoloru, prosze przekonaj mnie.... bo poki co nie radze sobie z tym i kupilam spodnie jedwabne we wzory ....marni dla h&m w bezowo zielone wzory .....
niestety u mnie jest tak ze jestem bekrytyczna jesli chodzi o ciuch ktory mi sie podoba i nie potrafie go ...hmmm tak jak napisalam krytycznie ocenic na sobie .
 
kochana, przepraszam, że dopiero odpowiadam, ciągle jestem w drodze :o)
To dobrze, że próbujesz nowych rzeczy. Jeśli chodzi o spodnie luźniejsze w biodrach i udach - nie chodzi mi o szerokie - tylko takie, które nie będą obciskać ud i pupy a delikatnie otulać, cygaretki takie właśnie są. Niby dopasowane ale jest odrobinka luzu. Zgadzam się z tobą, że nie powinnaś nosić spodni szerszych na górze, tylko delikatnie opływające.
Jeśli chodzi o wzory - teoria mówi, że niskie drobne kobietki lepiej wyglądają w ubiorach gładkich, podobna tonacja góra i dół, taki ubiór najbardziej wydłuża sylwetkę, ale ty znasz siebie najlepiej, jeśli dobrze czujesz się w printach - to je noś. Uważaj tylko aby wzory nie były zbyt duże. Do spodni z H&M, które zakupiłaś noś top w kolorze ze spodnie, tak aby nie było dużej różnicy kolorystycznej. Życzę powodzenia
Iza
 
Można ubierać rozkloszowane spódnice, wówczas ukryją one wszystko, wszystkim się wówczas wydaje, że to tylko spódnica jest szeroka ;)
 
Też zawsze mam problem z doborem spodni;) jeśli w udach są dobre, to w pasie za szerokie i na odwrót, dlatego zaczęłam nosić leginsy i problem się skończył;)
 
Mam bardzo podobny problem, chociaż 10cm więcej od autorki tematu to i tak moje uda przeważają w mojej sylwetce, sprawiają wrażenie że jestem niższa przez swoją masywność. Chciałam Was zapytać - jakie długości będą dla mnie dobre. Chodzi mi tutaj zarówno o spodnie, spódniece, ale także np kurtka/płaszcz cz sweter. Szukać czegoś za pupę czy właśnie krótszych?
 
reklama
Do góry