reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo dużo chudnę w ciąży, czy któraś tak miała?

koniczynka792

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
15 Czerwiec 2020
Postów
43
Miasto
Kraków
Jestem w 19 tygodniu ciąży i ciągle sporo chudnę, najpierw się tak nie przejmowałam, miałam silne mdłości i wymioty w 1 trymestrze, nadal wymiotuję, ale już nie tak bardzo, w początku to cały dzień nie mogłam nic do ust wziąć, nawet jak wodę piłam to zwracałam, do tej pory spadłam z wagi 15 kg, startowałam z wagą około 80 kg. Dziecko rośnie prawidłowo i przybiera na wadze, ja też staram się zjadać odpowiednią ilość w ciągu dnia, a mimo to waga ciągle spada. Badania są wszystkie prawidłowe, ale tyle się naczytałam o negatywnych skutkach, że tragedia. Czy któraś chudła tak bardzo?
 
reklama
Jestem w 19 tygodniu ciąży i ciągle sporo chudnę, najpierw się tak nie przejmowałam, miałam silne mdłości i wymioty w 1 trymestrze, nadal wymiotuję, ale już nie tak bardzo, w początku to cały dzień nie mogłam nic do ust wziąć, nawet jak wodę piłam to zwracałam, do tej pory spadłam z wagi 15 kg, startowałam z wagą około 80 kg. Dziecko rośnie prawidłowo i przybiera na wadze, ja też staram się zjadać odpowiednią ilość w ciągu dnia, a mimo to waga ciągle spada. Badania są wszystkie prawidłowe, ale tyle się naczytałam o negatywnych skutkach, że tragedia. Czy któraś chudła tak bardzo?
Tak bardzo to może nie bo zaledwie 6kg. W dzień porodu miałam tylko 3kg na plusie do wagi sprzed ciąży i wszystko było ok. Jeśli jesteś pod opieką lekarza i nic nie mówi to chyba nie masz się czym martwić. Ja zaczęłam przybierać dopiero ok 23 tyg. Wcześniej tylko chudłam albo waga stała w miejscu.
 
Lekarz mówi, że wszystko wygląda w porządku, dopóki dzidzia rośnie i nie mam niedoborów to nie ma się co przejmować, też te spadki mi zwolniły pod koniec 1 trymestru, jak już mdłości nie były takie silne, ale i tak tyle w internecie negatywnych wpisów do czego to może prowadzić, że chciałam po prostu znaleźć inne kobiety, które chudną, albo schudły sporo żeby się trochę uspokoić :)
 
Lekarz mówi, że wszystko wygląda w porządku, dopóki dzidzia rośnie i nie mam niedoborów to nie ma się co przejmować, też te spadki mi zwolniły pod koniec 1 trymestru, jak już mdłości nie były takie silne, ale i tak tyle w internecie negatywnych wpisów do czego to może prowadzić, że chciałam po prostu znaleźć inne kobiety, które chudną, albo schudły sporo żeby się trochę uspokoić :)
Spokojnie, jeszcze się odbije:)
Ja w obu ciążach najpierw chudłam.
 
Pewnie duzo zalezy od tego jakie miałaś wyjściowe BMI, przy lekkiej nadwadze kobiety czasem najpierw w ciazy chudną - podobno. Wazne, ze wyniki masz prawidlowe i bobas rośnie :)
 
Aż tyle nie schudłam, ale obie ciąże zaczynałam od spadku wagi. W pierwszej ciąży 9 kg na schudłam w pierwszym trymestrze. W drugim 5. Później nadrobiłam i rodziłam mając około 10 kg na plusie. Miesiąc po porodach miała m wagę niższą niż przed ciążami, bez żadnej diety ani nic. Dzieci urodziły się zdrowe, mi też nic nie dolegało po porodach 🙂
 
Aż tyle nie schudłam, ale obie ciąże zaczynałam od spadku wagi. W pierwszej ciąży 9 kg na schudłam w pierwszym trymestrze. W drugim 5. Później nadrobiłam i rodziłam mając około 10 kg na plusie. Miesiąc po porodach miała m wagę niższą niż przed ciążami, bez żadnej diety ani nic. Dzieci urodziły się zdrowe, mi też nic nie dolegało po porodach 🙂
Uspokoiłaś mnie bardzo, bo to podobny spadek :)
 
reklama
Jestem w 19 tygodniu ciąży i ciągle sporo chudnę, najpierw się tak nie przejmowałam, miałam silne mdłości i wymioty w 1 trymestrze, nadal wymiotuję, ale już nie tak bardzo, w początku to cały dzień nie mogłam nic do ust wziąć, nawet jak wodę piłam to zwracałam, do tej pory spadłam z wagi 15 kg, startowałam z wagą około 80 kg. Dziecko rośnie prawidłowo i przybiera na wadze, ja też staram się zjadać odpowiednią ilość w ciągu dnia, a mimo to waga ciągle spada. Badania są wszystkie prawidłowe, ale tyle się naczytałam o negatywnych skutkach, że tragedia. Czy któraś chudła tak bardzo?
Przez 5 miesięcy spadłam z wagi, u mnie nie było wymiotów, ale odpadło mięso ze względu na to że mnie po nim mocno mdliło (sam zapach był odpychający). 5-6miesiac waga stała, a później jak ruszyła to w 3 miesiące z 52kg zrobiło się 72kg. Dziecko cały czas się prawidłowo rozwijało i każda wizytą przez jego rozwija termin był coraz bliższy. Nie powiem bo położna martwiła się o mnie, ale ginekolog mówił że jak z dzieckiem jest wporządku to nie ma się czym martwić. Brałam suplementy dla ciężarnych, magnez i żelazo.
 
Do góry