reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo gęsta ślina u niemowlaka

Nat_Ra

Moderator
Członek załogi
Dołączył(a)
21 Czerwiec 2022
Postów
3 468
Hej, jak w temacie - mój 4-miesięczniak ma bardzo gęsta ślinę, aż fizjoterapeutka zwróciła na to uwagę. Karmiony wyłącznie piersią na żądanie, zdarza mu się ulewać i nieraz to, czym uleje to mleko wymieszane z takim jakby przezroczystym śluzem. Zęby jeszcze nie idą. Oczywiście skonsultuję to z lekarzem, ale idziemy dopiero za tydzień a może inne dzieci też tak mają i nie mam się czym przejmować?

Rodzina sugeruje (po konsultacji u dr Google), że dziecko może być odwodnione i żeby częściej go przystawiać. Ale czy zdrowo przybierające i spełniające wskaźniki karmienia niemowlę może być odwodnione?
 
reklama
A ma inne objawy odwodnienia? Np. suche usta?
Nie, nie ma też zapadniętego ciemiączka, płacze z łezkami, mocz przezroczysty. Moim zdaniem nie jest odwodniony.

Ale zastanawia mnie czym on tak ulewa, nie ma kataru więc to nie smarki, choć właśnie tak to wygląda - jak mleko wymieszane z taką przezroczystą wydzieliną (gwoli ścisłości, ulewa poza tym normalnym mlekiem, albo serkiem, albo jakby wodą). A ta ślina potrafi być taka, że kiedyś jak trzymałam synka na pilota, to zwisała mu z ust na chyba 30 cm. Ale może to jest normalne, nigdy nie miałam do czynienia z niemowlakami.
 
Dzieciom jeszcze dojrzewa układ pokarmowy i stąd im się ulewa.
Na pewno trzeba bardzo pilnować odbijania po jedzeniu.
A taka ślina jest normalna.
 
Dzieciom jeszcze dojrzewa układ pokarmowy i stąd im się ulewa.
Na pewno trzeba bardzo pilnować odbijania po jedzeniu.
A taka ślina jest normalna.
Temat ulewania mamy przerobiony, oczywiście odbijamy i czekamy aż samo przejdzie.
 
Do góry