reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo krótka szyjka, główka bardzo nisko, rozwarcie 1 cm- ile do porodu?

Nina93

Początkująca w BB
Dołączył(a)
27 Wrzesień 2022
Postów
22
Cześć! Jestem w 37 tyg i nie mogę doczekać się porodu. Na ostatniej wizycie lekarz stwierdził że szyjka jest baaardzo krótka a główka bardzo nisko. Dziwił się ze nie odczuwam skurczow. Ta główkę nisko czuje bardzo, jak chodzę to dosłownie czuje jak gięcie mnie w kroczu. Nie czuje jednak żadnej przepowiadającej czynności skurczowej :( miałyście tak? Najchętniej urodziłabym w ciągu tygodnia!
 
reklama
U mnie podczas kontrolnego ktg tydzień po terminie, zdecydowano się na IP na badanie ginekologiczne i okazało się ze szyjka całkowicie zgładzona, rozwarcie na 4cm. Oczywiście pozostawiono mnie na oddziale. Przez noc nic się nie zadziało. Poczekano jeszcze jeden dzień i następnego wywołali poród. Także może to wszystko u Ciebie jeszcze potrwać a może zacząć się niebawem ☺️ Tego nie wie nikt 🤷🏻‍♀️
 
Hmm ja miesiąc lub dwa chodzilam z rozwarciem, ktore postępowało. Musialabym zajrzec w kartę ciąży zeby sobie dokladnie przypomnieć 🤔 tez nie mialam zadnych skurczy. Straszyli mnie przedwczesnym porodem, dostalam witaminę b12 o ile dobrze pamietam, to mialo trochę spowolnić porod. Urodziilam w terminie :)
 
Nie pocieszę Cię, ale ja też miałam szyjkę gotową do porodu, główka bardzo nisko, rozwarcie 1 cm i to już w 36 tc. Ostatecznie urodziłam 40+0 😅
 
Haha no właśnie widzę, że chyba więcej jest takich które przenosiły niż tych które faktycznie urodziły troszkę wcześniej nawet jeśli na to się zapowiadało 😅
 
A oszczędzałas się czy byłaś normalnie aktywna? 😁 Zastanawiam się czy to ma jakiś wplyw
Kochana, co ja się wtedy nalatałam 😂 Jak tylko wybiło 38+0 (bo wcześniej jednak trochę się bałam) to codziennie długie spacery, krążenie biodrami na piłce itp
 
Cześć! Jestem w 37 tyg i nie mogę doczekać się porodu. Na ostatniej wizycie lekarz stwierdził że szyjka jest baaardzo krótka a główka bardzo nisko. Dziwił się ze nie odczuwam skurczow. Ta główkę nisko czuje bardzo, jak chodzę to dosłownie czuje jak gięcie mnie w kroczu. Nie czuje jednak żadnej przepowiadającej czynności skurczowej :( miałyście tak? Najchętniej urodziłabym w ciągu tygodnia!
Ja ostatni miesiąc chodziłam już bez szyjki 🙈 głową tak nisko w kanał że nie dało się jej zmierzyć, no i ten ból który odczuwasz - nogi, tyłek, chodziłam jak kaczka. Twardnienia brzucha miałam od 18tc, w tym ostatnim miesiącu już dosyć regularne i uciążliwe, szczególnie na wieczor. Od 38tc już intensywnie - pomylam okna, po schodach biegałam, seks. Miałam wywoływany porod tydzień po terminie 😅
 
Cześć! Jestem w 37 tyg i nie mogę doczekać się porodu. Na ostatniej wizycie lekarz stwierdził że szyjka jest baaardzo krótka a główka bardzo nisko. Dziwił się ze nie odczuwam skurczow. Ta główkę nisko czuje bardzo, jak chodzę to dosłownie czuje jak gięcie mnie w kroczu. Nie czuje jednak żadnej przepowiadającej czynności skurczowej :( miałyście tak? Najchętniej urodziłabym w ciągu tygodnia!
Moze sie rozwinąć jutro a rownie dobrze za 2 tyg😄
Ja chodziłam z 2cm rozWarciem z 1cm szyjka az do wywołania ktorw juz wyblagalam bo naprawdę .
 
reklama
Ja ostatni miesiąc chodziłam już bez szyjki 🙈 głową tak nisko w kanał że nie dało się jej zmierzyć, no i ten ból który odczuwasz - nogi, tyłek, chodziłam jak kaczka. Twardnienia brzucha miałam od 18tc, w tym ostatnim miesiącu już dosyć regularne i uciążliwe, szczególnie na wieczor. Od 38tc już intensywnie - pomylam okna, po schodach biegałam, seks. Miałam wywoływany porod tydzień po terminie 😅
No i to tak wlasnie jest😄
 
Do góry