reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo krótki cykl

Kaamilaaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Czerwiec 2018
Postów
17 066
Cześć dziewczyny mam pytanko. Z góry zaznaczę że mam świadomość że mój problem powinien byc skonsultowany z lekarzem a nie z ludźmi na forum ale wizytę u mojego lekarza mam dopiero w listopadzie a może któraś z was miała kiedyś podobny przypadek.
Otóż jestem 4 miesiące po porodzie (3.06.) Polog trwal około 3, 5tygodnia (krótko, pewnie że względu na lyzeczkowanie które miałam po porodzie).
12.07 dostałam pierwszej miesiączki po porodzie, trwała normalnie 6dni. Kolejna po 42dniach 23.08, następna po 29 dniach 21.09 i zaraz po 11 dniach 2.10 kolejna...
Przed ciąża miałam w miarę regularne cykle 24-29dniowe.
Czy któraś z was miała kiedyś tak krótki cykl ? Jeśli tak to czy wiecie co było przyczyną tego że był tak krótki?
 
reklama
Rozwiązanie
Miałam 14 dniowy cykl. Tak sie zdarzyło ze za pierwszym razem miałam usg i doktorka stwierdziła, ze to zwykła miesiaczka. Po tych 14 dniach plus 3 dni byłam ponownie na usg u innej doktorki i tez powiedziała, ze to miesiaczka. Przyczyna nie znana. To było kilka miesięcy po porodzie. Od tamtej pory cykla 25-30.
A byłaś na kontroli po połogu? To krwawienie teraz to normalny okres czy bardziej plamienia? 24-29 dni to nie są regularne cykle.
Wiem że powinnam ale jeszcze nie byłam bo "zawsze coś" a niestety teraz najbliższy termin to dopiero listopad.
Tak, teraz to normalny okres jak każdy inny, normalne krwawienie, ból brzucha.
Takie cykle miałam od samego początku miesiaczkowania więc jak dla mnie to jest ta moja norma - pisząc 24-29 dni mam na myśli taki przedział, raz na rok zdarza mi się krotszy(24) innym razem dłuższy (29) cykl ale zazwyczaj były to cykle 28dniowe.
 
Hormony wariuja. Tu jedynie ginekolog pomoze. Ja po.pierwszej ciazy mialam przepisany duphaston. 14 dnia cyklu przyjmowalam go przez 10 dni i okrws uregulowal sie co do dnia. Teraz w drugiej ciazy z kolei mialam ten sam.lek na podtrzymanie ciazy zostalo mi go troche wiec jak tylko zaczelam.miesiaczkowac po pologu i okres byl rozjechany to sama sobie zrobilam kuracje tym lekiem. Jednak dostalam po nim biegunki. Mam w domu luteine wiec kolejny cykl zrobie tak samo ale z luteina. Po pierwszym cyklu kuracji okres dostalam tego samego dnia co poprzedniego miesiaca. Podejrzewam ze i Tobie ginekolog podobna kuracje zrobi. Tez jestem 4 miesiace po porodzie. ;)
 
Miałam 14 dniowy cykl. Tak sie zdarzyło ze za pierwszym razem miałam usg i doktorka stwierdziła, ze to zwykła miesiaczka. Po tych 14 dniach plus 3 dni byłam ponownie na usg u innej doktorki i tez powiedziała, ze to miesiaczka. Przyczyna nie znana. To było kilka miesięcy po porodzie. Od tamtej pory cykla 25-30.
 
Rozwiązanie
Do góry