reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo mały brzuszek. Końcówka 8 miesiąca

Dołączył(a)
3 Maj 2019
Postów
11
Cześć dziewczyny czy są tu jakieś mamusie które również miały malutki brzuszek a dzidzia wcale nie była malutka. Bo ja to już 35 tc a brzuszek jak większość pań na połówce ciąży :( . Według usg wszystko w porządku ale ja się strasznie martwię bo patrząc na siebie w lustrze nie mam pojęcia gdzie ta moja mała się mieści :( na ostatnim usg (32tc) miała ponad 1900g więc chyba okej. W najszerszym miejscu brzuszka mam 93cm. Ponad miesiąc temu byłam na kilka dni na kontroli w szpitalu to wszyscy oczy jak 5 zł kiedy powiedziałam że 30 tc. Czy któraś z Was również brzuszek maleńki a z dzidzią bylo wszystko okej?
 
reklama
Rozwiązanie
Ja miałam mały brzuch do końca ciąży :) robiłam sesje ciążowa w 8 miesiącu i fotografka stwierdziła, że jeszcze nie widziała, żeby ktoś tak w końcówce ciąży wyglądał. Synek urodził się szczupły i długi (3 kg/54 cm). Teraz ma 8 miesięcy i od 3 mówiąca jest cały czas w 50 percentylu (a je za czworo :p), także spokojnie wszytko będzie dobrze!
Pokaz brzuszek ;)
Cześć dziewczyny czy są tu jakieś mamusie które również miały malutki brzuszek a dzidzia wcale nie była malutka. Bo ja to już 35 tc a brzuszek jak większość pań na połówce ciąży :( . Według usg wszystko w porządku ale ja się strasznie martwię bo patrząc na siebie w lustrze nie mam pojęcia gdzie ta moja mała się mieści :( na ostatnim usg (32tc) miała ponad 1900g więc chyba okej. W najszerszym miejscu brzuszka mam 93cm. Ponad miesiąc temu byłam na kilka dni na kontroli w szpitalu to wszyscy oczy jak 5 zł kiedy powiedziałam że 30 tc. Czy któraś z Was również brzuszek maleńki a z dzidzią bylo wszystko okej?
 
Hej. Ja też miałam mały brzuch. Córeczkę urodziłam małą miała 2645g i 51 cm. Ale malutka przestała w 36 tygodniu ciąży rosnąć. Mimo takiej wagi nie miała innych problemów. U Ciebie waga dzidziusia dobra więc poki waga dobra i wód tyle co trzeba to wielkością brzucha nie przejmuj się :)
 
Już kiedyś wklejalam ale się powtórzę...

969193


"One of these ladies is 40+2 and the other is 40+4 weeks pregnant. Both went into labour within 24 hours of these pictures. Both had 8lbs2oz babies, both girls.

Another thing both these baby bellies have in common? Their Symphisis Fundal Height is identical, 40cm.

When you hit 22-24 weeks in your pregnancy, your midwife will start measuring your belly. From your pubic bone, to the top part of your uterus - the fundus. This is how they monitor your babies growth curve. Usually the number of weeks you are is the number of centimetres you measure, give or take 2cm. If you fall off the curve your pregnancy has been following, your Midwife will offer you for necessary testing.

So the next time someone tells you you’re “too small” or “too big” for the number of weeks pregnant you are, point them this way!"
 
Cześć dziewczyny czy są tu jakieś mamusie które również miały malutki brzuszek a dzidzia wcale nie była malutka. Bo ja to już 35 tc a brzuszek jak większość pań na połówce ciąży :( . Według usg wszystko w porządku ale ja się strasznie martwię bo patrząc na siebie w lustrze nie mam pojęcia gdzie ta moja mała się mieści :( na ostatnim usg (32tc) miała ponad 1900g więc chyba okej. W najszerszym miejscu brzuszka mam 93cm. Ponad miesiąc temu byłam na kilka dni na kontroli w szpitalu to wszyscy oczy jak 5 zł kiedy powiedziałam że 30 tc. Czy któraś z Was również brzuszek maleńki a z dzidzią bylo wszystko okej?
Ja też mialam mały zgrabny brzuszek , zastanawiałam się jak 3.350 się tam zmieściło. Hehe
 
Już kiedyś wklejalam ale się powtórzę...

Zobacz załącznik 969193

"One of these ladies is 40+2 and the other is 40+4 weeks pregnant. Both went into labour within 24 hours of these pictures. Both had 8lbs2oz babies, both girls.

Another thing both these baby bellies have in common? Their Symphisis Fundal Height is identical, 40cm.

When you hit 22-24 weeks in your pregnancy, your midwife will start measuring your belly. From your pubic bone, to the top part of your uterus - the fundus. This is how they monitor your babies growth curve. Usually the number of weeks you are is the number of centimetres you measure, give or take 2cm. If you fall off the curve your pregnancy has been following, your Midwife will offer you for necessary testing.

So the next time someone tells you you’re “too small” or “too big” for the number of weeks pregnant you are, point them this way!"
Ja mialam ten mnuejszy u gory. Jak robili mi cc to ich miny bezcenne :D wyciagneli Kube i tekst : Takie duze dziecko taki maly brzuch! Kuba mial prawie 3800
 
reklama
reklama
Do góry