reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo mały brzuszek w 25 tc

Monikall01

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Październik 2018
Postów
42
Witam martwi mnie troszkę fakt wielkości mojego brzucha jest bardzo mały do tego stopnia że jak ubiorę luźną bluzę brzucha nie widać. Jak siedzę również się chowa i nie ma go wcale a to już 25 tc patrząc na to jak wyglądały moje koleżanki albo ktoś z rodziny na tym etapie jestem zdziwiona jak to możliwe. Przytylam od początku jakieś 7 kg a na wczorajszym usg nie wyszło nic niepokojącego moja córka jest odpowiedniej wielkości waży już 700g a brzucha praktycznie brak. Czy któraś z Was miała podobnie?
 
reklama
Rozwiązanie
Witam martwi mnie troszkę fakt wielkości mojego brzucha jest bardzo mały do tego stopnia że jak ubiorę luźną bluzę brzucha nie widać. Jak siedzę również się chowa i nie ma go wcale a to już 25 tc patrząc na to jak wyglądały moje koleżanki albo ktoś z rodziny na tym etapie jestem zdziwiona jak to możliwe. Przytylam od początku jakieś 7 kg a na wczorajszym usg nie wyszło nic niepokojącego moja córka jest odpowiedniej wielkości waży już 700g a brzucha praktycznie brak. Czy któraś z Was miała podobnie?
Nie martw się, po mnie do tego czasu też było mało widać. To też zależy od ilości wód płodowych, ja miałam mało .. tak więc nawet idąc do porodu mój brzuszek był naprawdę mały a dziecko urodziło się 3.350 kg więc jeśli wszystko jest...
Jeśli to Twoja pierwsza ciąża tak może być.Duzo zależy tez od sylwetki i budowy ciala.
Pierwsza moja ciążę było widać później niż następne, brzuch na koniec miałam dość duży, ale w siódmym miesiącu jeszcze niektórzy myśleli, że nieco utylam (przybralam 7 kg, w 8miesiacu 2 kg, a w dziewiątym... 4kg) - razem 13 kg do przodu, z czego synek ważył ponad 4kg
Druga ciążę było widać szybciej, a ogólnie brzuszek miałam mniejszy i przez całą ciążę przybralam ok 9kg - drugi synek ważył odrobinkę ponad 3 kg.
Trzecia ciążę było widać bardzo szybko (osłabione mięśnie brzucha) i brzuch szybko się zrobił spory, ale zatrzymał, przybralam ok 11 kg a samo dziecko ważyło ok 3,5 kg.

Także na to nie ma reguły , w kazdej ciąży moze być inaczej.
 
Ja. Brałam ślub w 26 tc i miałam na sobie sukienkę w rozmiarze 34. Wygladalam jak bym miała małe wzdęcie. Minimalny brzuszek pojawił się w 30 tc i od tej pory zaczął jakoś rosnąć. Pod koniec ciąży nadal był mały ale jednak już taka fajna piłeczka. Waga dziecka była prawidłowa. Liczy się jedynie wielkość dziecka i ilość wód płodowych
 
Ja jestem w 20tc i jak schudłam na początku ciąży tak nic nie przytyłam. Wydaje mi się, że wielkość brzucha jest sprawą bardzo indywidualną i nie należy porównywać. Jeśli z dzidzią dobrze, to wszytsko jest ok.
 
Szczerze. Fajnie jak można a się tym brzuszkiem nacieszyć już w ok 20tyg ale jednak mieć spory brzuszek jak ja gdzie w 25tyg już miałam chod jak kaczka to ciężko..i wolałabym mimo wszytko mieć mały gdzie i w takim zdrowo dzieciaczki rosną dzięki czemu inz tym funkcjonowaniem jest lepiej Anja dość szybko miałam problem buty założyć! Wszystko szybciej
. tylko w pierwszej ciąży późno mnie wysadziło ale jak już do tego doszło to brzuch miałam kwadratowy . Syn 38tydzien 4.050 ..druga ciąża .25tydz. i brzuch miałam już jak koleżanki przed porodem oO corka 37 tydz 3730 .trzecia ciaza to samo syn 36tydz. 3380.. lecieliśmy do Hiszpani jak byłam w 24tyg i się zastanaeialam czy mnie nie spytają o tydzień ciąży bo kto nie wiedział to na bank myślał że jestem dalej w ciazy. Spowodowane było to też tym że w każdej ciąży miałam za duża ilość wody płodowych po jakos 28tyg ciąży .. byłam zdrowa . Jestem szczupla .
 
Ja też mam niewielki brzuch, jak na 32 tydzień to można powiedzieć, że bardzo mały, a dziecko ma już 2kg :) no i też późno mi się powiększył, a wszystko jest dobrze
 
reklama
Witam martwi mnie troszkę fakt wielkości mojego brzucha jest bardzo mały do tego stopnia że jak ubiorę luźną bluzę brzucha nie widać. Jak siedzę również się chowa i nie ma go wcale a to już 25 tc patrząc na to jak wyglądały moje koleżanki albo ktoś z rodziny na tym etapie jestem zdziwiona jak to możliwe. Przytylam od początku jakieś 7 kg a na wczorajszym usg nie wyszło nic niepokojącego moja córka jest odpowiedniej wielkości waży już 700g a brzucha praktycznie brak. Czy któraś z Was miała podobnie?
Nie martw się, po mnie do tego czasu też było mało widać. To też zależy od ilości wód płodowych, ja miałam mało .. tak więc nawet idąc do porodu mój brzuszek był naprawdę mały a dziecko urodziło się 3.350 kg więc jeśli wszystko jest dobrze to nie masz o co się niepokoić.
 
Rozwiązanie
reklama
Witam. Bardzo martwi mnie fakt , że Mój brzuch będąc w 25 tygodniu ciąży jest praktycznie nie widoczny, moje znajome będąc w tym samym tygodniu mają już widoczny brzuch a Ja nie . Znajomi na ulicy pytają mnie, gdzie Ja mam dziecko bo mi wgl brzucha nie widać 😒 Zazdroszczę innym Kobietą widocznego brzuszka,mam nadzieję ze i u mnie będzie za jakiś czas widoczny 🙂 Najważniejsze jest to że czuje ruchy Syna 🥰 Czytałam w internecie że to też dużo zależy od masy ciała Kobiety, a trochę mi zostało brzuszka po pierwszej ciąży .... W pierwszej ciąży przytyłam 15 kg, a w tej jedynie 5 kg . Z Synem wszystko w porządku, nic się nie dzieje, Lekarz który prowadzi ciąże nie ma żadnych zastrzeżeń. Ten fakt mnie bardzo cieszy 🙂 Proszę powiedzcie jak u Was jest 🙂
 
Do góry