reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bardzo niespokojny sen

hej:-)
Mam podobnie, mój mały też sie budzi czasem w nocy i jak go nie wezmę od razu na ręce i nie utulę, to zaczyna płakać. Czasem nawet oczu nie zdąży otworzyć a juz popłakuje. To chyba jest jednak wpisane w życie niemowlaków, bo zdarza mu się to średnio co 3 noce. Czasem jest tak, że muszę go nosić i tulic po 2, 3 godziny, a jak próbuje położyć a ten tylko zobaczy poduszkę, to się mnie łapie kurczowo i nie chce puścić. Jakby się bał, sama nie wiem....
Jak miał pół roku to zdarzało mu obudzić z takmi wrzaskiem , że szok. Sąsiedzi chyba mnie przeklęli:-D Czasem budził się jakby po prostu mu się coś złego śniło, bo widziałam jak mu sie bródka trzęsie i aż rączki mu latały z przerażenia, straszne. Postanowiłam wtedy wziąć go do siebie do łóżka. Zaczął spać jak ta lala:-D
A teraz od jakiegoś czasu znowu sie potrafi przebudzić tak jak napisałam wyżej.
Więc ma na to wpływ chyba wiele rzeczy - i sny, i ząbkowanie, i to co przeżył w ciągu całego dnia odzwierciedla się w nocy...
Trzeba mieć cierpliwość i raz jeszcze cierpliwość. Chociąz czasem to straaaaasznie trudne ;-)
Loona:happy:
 
reklama
Mati ma takie okresy że popłakuje w nocy przez sen. Mieliśmy spokój przez jakieś dwa miesiące gdy spał ze mną ale teraz znów to się zaczęło. Ja też uważam że to normalne u dzieci, bo poprostu one przeżywaja to wszystko co się działo w ciągu dnia. Moja starsza córka do tej pory jak coś złego jej się przytrafi to potem w nocy ma problemy ze spaniem i płacze w śnie.
 
Nasz jas zaczal tak straszliwie plakac trzy noce temu. Czasami zaczyna sie to we snie, ale placze jakby go ktos przyslowiowo obdzieral ze skory. Oczywiscie szybko go przytulam i probuje uspokoic, ale nie jest latwo, szczegolnie, ze Jasiek nie jest o dziwo zupelnie zainteresowany piersia. Trudno powiedziec, co sie dzieje, my jestesmy zdania, ze to chyba jakies koszmarki nocne, ewentualnie zeby, ale te z kolei nie daja sie mu jakos bardzo we znaki. Fakt jest taki, ze to bardzo przykre przezycie...
 
u nas tez tak jest juz od jakichs dwoch miesiecy.wrzask na calego i zadne przytulanie czy picie nie wchodzi w gre.macha rekami, drapie jakby byla na cos bardzo zla.ale wyplacze sie i zaraz usypia.wiec chyba tak dzieci maja
 
Moja Kuleczka ma teraz 8,5miesiąca. Odkąd skończyła 3miesiące w dzień spała tylko w wózku. Codziennie, bez względu na pogodę, wychodziłam z nią na spacery. To znaczy wystarczyło parę minut ją powozić a potem zostawiałam ją w wózku w ogrodzie i spała nawet po parę godzin. Niestety od piątku, gdy zabieram ją na spacer zasypia dość szybko, ale śpi tak niespokojnie, że po chwili budzi się z takim wrzaskiem, że nie można jej przez kilka minut uspokoić. Gdy w końcu uda się ją uśpić od nowa jak tylko „mocniej” zaśnie jest to samo. Wczoraj przez to wszystko od 6rano do wieczora spała może 10minut. Dziś nawet tyle nie przespała. Podczas gdy normalnie spała, co 2-3 godziny.
Najdziwniejsze jest to, że w nocy śpi bardzo ładnie i to nawet mimo to, że w między czasie odstawiłam ją od piersi (dalej podaje jej tylko moje mleko z butelki, ale nie robie już jej w nocy z smoczek, bo dotąd sypiała ze mną – teraz przesypia cała noc w swoim łóżeczku).
Zupełnie nie wiem, co mogło spowodować u niej tak lękliwy sen w dzień. Nie wiem, co mogę zrobić, aby jej pomóc. Nie pomaga, żel na ząbkowanie, ani Nurofen – nawet nie wiem czy to wina jakiegoś bólu. Macie jakiś pomysł, co się mogło jej stać i co zrobić, aby wszystko wróciło do normy?
Pozdrawiam gorąco.
 
Dzien dobry, mam 18 lat i interesuje sie snem ze wzgledu na to ze zdaje sobie sprawe jaki jest wazny w calym zyciu. moge udzielic wskazowek porad badz opowiedziec o moich snach swiadomych i nie oraz snach proroczych (moze glupio brzmi ale to jednak prawda) ktorych mialem ponad 14 (teraz ich nie licze). gg: 4717912
 
reklama
U naszej Zuzi był to jeden z objawów refluksu jelitowo-żołądkowego :zawstydzona/y:

inne z objawów:
(...)Rodzice, jeśli Wasze dzieci ulewają krzywiąc przy tym buzię, "chrypią" przy oddychaniu, z buzi czuć kwaśny zapach, a ślina ma kwaśny smak, napinają się przy jedzeniu i po także, niespokojnie śpią, są grymaśne, nie lubią leżeć i wolą pozycję pionową na Waszych rękach. Jednocześnie nie mają problemów z apetytem i nie mają objawów kolki (...)
 
Do góry