reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo niski przyrost beta HCG (brak plamienia)

Angiee

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Listopad 2020
Postów
1 959
Hej! Sama nie wiem, czego ja jeszcze oczekuję, ale chyba po prostu pocieszenia i porady...
W poniedziałek miałam dostać okres, ale nie przyszedł, więc zrobiłam test - pozytywny. W środę powtórzyłam, nadal pozytywny. W czwartek poszłam na betę i wynik niby potwierdził ciążę, ale zmartwiło mnie, że jest niski, bo wyszło 36. Dzisiaj (sobota) poszłam zrobic ponownie i jak zobaczyłam wynik, to nie chciałam w to wierzyć... Tylko 38.
Nie wiem, co o tym myśleć. Czuję się dobrze, nie mam żadnego plamienia czy krwawienia. Wydawało mi się, że mam objawy wczesnej ciąży, bo mocno powiększyły mi się piersi, jestem ciągle zmęczona i senna, kręci mi się w głowie i kilka razy miałam delikatne mdłości.
Czasami pobolewa mnie brzuch jak na okres, ale to podobno też objaw wczesniej ciąży.
Ten pierwszy niski wynik tłumaczyłam sobie tym, że mi się wszystko poprzesuwało w cyklu, bo równo tydzień temu miałam plamienie implantacyjne. Nie wiem już co mam robić... Najgorzej, że jutro niedziela, więc nawet do lekarza nie pójdę. :(
Proszę, dajcie znać, jak mam sobie z tym poradzić :( Tak bardzo cieszyłam się z tej ciąży, a teraz jestem załamana.
 
reklama
Rozwiązanie
Wciąż nie do końca wiadomo :) W środę byłam u ginekologa, który zmartwił się tym plamieniem, bo podczas badania zobaczył sporo żywej krwi i skierował mnie znowu do szpitala. Tam ponownie z dużym prawdopodobieństwem wykluczyli pozamaciczną, więc o tyle dobrze. Niestety beta wciąż sobie po trochu rośnie (wczoraj jak wychodziłam była ponad 300). Lekarka w końcu zauważyła coś na usg i stwierdziła, że te plamienia to było poronienie, a beta przez jakiś czas jeszcze może sobie tak rosnąć. W poniedziałek idę ją ponownie zbadać i zobaczymy co dalej. Miałam proponowany zabieg, ale bardzo bym tego nie chciała... No chyba, że będzie trzeba.
kochana trzymam kciuki aby wszystko się ułożyło <3
Hej dziewczyny moja pierwsza beta 2.11 wyszla 279 druga 4.11 347 trzecia 6.11 428 co o tym myslicie strasznie sie boje ze to moze byc ciaza pozamaciczna tylko ze nie mam żadnych bóli nic czasami cos lekko zakuje w jajniku i tyle.Jutro mam wizytę u gina ale strasznie sie boje
Robiłaś badania w tym samym laboratorium? Niestety przyrosty są poniżej normy. ;(
 
reklama
Hej dziewczyny moja pierwsza beta 2.11 wyszla 279 druga 4.11 347 trzecia 6.11 428 co o tym myslicie strasznie sie boje ze to moze byc ciaza pozamaciczna tylko ze nie mam żadnych bóli nic czasami cos lekko zakuje w jajniku i tyle.Jutro mam wizytę u gina ale strasznie sie boje
A co ile masz okres i w którym jesteś dniu ? Niestety ja miałam takie przyrosty przy ciąży pozamacicznej, też mnie nic nie bolało ale dostałam brazowych plamien. Potem beta zaczęła spadać i samo się oczyscilo.
 
Ja również miałam za niskie przyrosty przy pozamacicznej. Ale przy takich wartościach to równie dobrze może być biochemiczna. Ciąża pozamaciczna to niby tylko 1% ciąż, nie ma co zakładać od razu tego scenariusza. Bardzo mi przykro że przytrafia Ci się taka trudna sytuacja, ale mam wielką nadzieję że następny cykl będzie dla Ciebie szczęśliwy.
 
Ja również miałam za niskie przyrosty przy pozamacicznej. Ale przy takich wartościach to równie dobrze może być biochemiczna. Ciąża pozamaciczna to niby tylko 1% ciąż, nie ma co zakładać od razu tego scenariusza. Bardzo mi przykro że przytrafia Ci się taka trudna sytuacja, ale mam wielką nadzieję że następny cykl będzie dla Ciebie szczęśliwy.
Ale biochemiczna by tak dlugo trwala jestem 2 tygodnie po dacie kiedy mialbyc okres
 
Hej dziewczyny moja pierwsza beta 2.11 wyszla 279 druga 4.11 347 trzecia 6.11 428 co o tym myslicie strasznie sie boje ze to moze byc ciaza pozamaciczna tylko ze nie mam żadnych bóli nic czasami cos lekko zakuje w jajniku i tyle.Jutro mam wizytę u gina ale strasznie sie boje
Niskie przyrosty niestety. Może nie być jeszcze jutro nic widac skoro masz tak małe przyrosty nie wiem czy będzie 1000. Trzymam mocno kciuki zeby się skończyło dobrze, daj znac
 
Dziękuję za wszystkie Wasze wiadomości. Przepłakałam 2 dni, ale dzisiaj już jest trochę lepiej... Proszę tylko jeszcze o wskazówki od dziewczyn, które miały ciążę biochemiczną: po jakim czasie przyszło u Was krwawienie? U mnie dzisiaj mija tydzień odkąd powinnam dostać okres i trochę się martwię, jak to będzie... Temperatura ciągle utrzymuje się wyższa, ok. 37,1.
 
reklama
Dziękuję za wszystkie Wasze wiadomości. Przepłakałam 2 dni, ale dzisiaj już jest trochę lepiej... Proszę tylko jeszcze o wskazówki od dziewczyn, które miały ciążę biochemiczną: po jakim czasie przyszło u Was krwawienie? U mnie dzisiaj mija tydzień odkąd powinnam dostać okres i trochę się martwię, jak to będzie... Temperatura ciągle utrzymuje się wyższa, ok. 37,1.
U mnie 5 dni po spodziewanej miesiączce, ale różnie bywa, zależy też jak szybko beta spada. W tej chwili tez cos jest nie tak u mnie, pecherzyk za mało rosnie, a ja juz 3 tygodnie po terminie @ i krwawienia nie ma... Może np. zrób sobie test ciazowy i zobacz czy jeszcze jakaś kreska się pojawia, jeśli w sobotę była beta 38 to pewnie nie spadła jeszcze do poziomu, w którym dostaje się zwykle krwawienia, chociaż to raczej też sprawa indywidualna. Myśle, że właśnie możesz dostać krwawienia jak zacznie spadać beta i progesteron, a z tego co zrozumiałam na razie sie utrzymuje na stałym poziomie a nawet niewiele podnosi (przynajmniej do soboty tak było).
 
Do góry