reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo niskie beta hcg - czy to w ogóle ciąża?

Tak czy siak musze brać progesteron zgodnie z zaleceniami i powtórzyć beta. We wtorek na wizycie powinien mi powiedzieć czy to ciąża pozamaciczna, biochemiczna czy może prawidłowa.
Ale na jakiej podstawie? Jeżeli beta nie osiągnie minimum 1000 (a to i tak nie zawsze) i nie pojawi się pęcherzyk w macicy lub poza nią to lekarz Ci nic nie powie bo po prostu nic nie zobaczy. Patrząc na Twoje przyrosty beta takiego poziomu nie osiągnie, więc z automatu nie dowiesz się niczego w tym temacie.
 
reklama
Ale na jakiej podstawie? Jeżeli beta nie osiągnie minimum 1000 (a to i tak nie zawsze) i nie pojawi się pęcherzyk w macicy lub poza nią to lekarz Ci nic nie powie bo po prostu nic nie zobaczy. Patrząc na Twoje przyrosty beta takiego poziomu nie osiągnie, więc z automatu nie dowiesz się niczego w tym temacie.
Chyba że przyrost będzie żaden albo już spadek.
 
Ale na jakiej podstawie? Jeżeli beta nie osiągnie minimum 1000 (a to i tak nie zawsze) i nie pojawi się pęcherzyk w macicy lub poza nią to lekarz Ci nic nie powie bo po prostu nic nie zobaczy. Patrząc na Twoje przyrosty beta takiego poziomu nie osiągnie, więc z automatu nie dowiesz się niczego w tym temacie.
Nawet jeżeli na usg nic nie zobaczy, to zobaczy moj wynik bety z poniedziałku lub wtorku i zadecyduje co dalej. Ja lekarzem nie jestem, ufam wiedzy i doswiadczeniu i temu że on zrobi wszystko żeby ciążę utrzymać ( po to leki w takiej ilości) , jeżeli sie nie uda bo beta urosnie tyle co ostatnio to pewnie odstawie prog i bede czekać na miesiączkę.
 
Nawet jeżeli na usg nic nie zobaczy, to zobaczy moj wynik bety z poniedziałku lub wtorku i zadecyduje co dalej. Ja lekarzem nie jestem, ufam wiedzy i doswiadczeniu i temu że on zrobi wszystko żeby ciążę utrzymać ( po to leki w takiej ilości) , jeżeli sie nie uda bo beta urosnie tyle co ostatnio to pewnie odstawie prog i bede czekać na miesiączkę.
I jak sytuacja u Ciebie? Wiesz coś więcej?
 
Niestety beta spada. Pani doktor zrobiła mi usg i powiedziała że ciąża napewno była i się rozwijała, ale niestety jeżeli beta spada to odstawić wszystko i czekać na miesiączkę
Bardzo mi przykro.
Jakbyś czegoś potrzebowała, nawet się wygadać to możesz zajrzeć na wątek Ciąża Po Poronieniu. Dziewczyny anioły, masa wsparcia i ogrom wiedzy.
 
reklama
Z własnego doświadczenia wiem, że prog uniemożliwia poronienie, akurat ja miałam niewielką dobową dawkę bo 3x1 luteiny 25. Tylko ja poroniłam w 11tc ciążę, która rozwijała się prawidłowo. Odstawiłam go i po 2 dniach było po wszystkim.
Jeśli mogę zapytac... Co było przyczyną Twojego poronienia? Ciąża rozwiajala się prawidłowo... Udało się ustalić, co było nie tak?
 
Do góry