reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo niskie BETA

Dołączył(a)
5 Grudzień 2018
Postów
3
Witam,
dwa miesiące temu poroniłam w 12 tygodniu ciąży (dowiedziałam się że dziecko nie żyje od 8 tygodnia tydzień wcześniej), teraz ponownie chyba jestem w ciąży, lekarz sam nie jest pewien. Ostatnią miesiączkę miałam 29.10.18 tydzień temu byłam pierwszy raz u Ginekologa bo okres zaczął mi się spóźniać, ale testy ciążowe (2) wyszły negatywne, lekarz powiedział, że testy ciążowe są niemiarodajne i za wcześnie na USG, więc mam wykonać badanie BETA hCG, wyszło 14,3. Dzisiaj powiedział, żeby powtórzyć badanie bo jest nadal niepewny, wyszło 18 (nadal twierdzi, że na USG za wcześnie). Powiedział mi również, że jeśli wzrośnie mam zacząć brać luteinę, ale wydaję mi się że coś za mało wzrosło, czytam tu o niskim hCG i chyba moje przebija wszystkie, nie wiem już co myśleć, może któraś z Was miała już taki problem...?
 
reklama
To nie jest jasne kiedy była robiona pierwsza beta. Zazwyczaj po dwóch dniach się podwaja. Ważna jest nie tyle wartość, co przyrost.
 
dlatego pytam kiedy była robiona :)
bo jeśli na drugi dzień to jest szansa że jest w normie, ale rośnie powoli lub się rozkręci.
ale jeśli był ten odstęp zachowany 2 dni lub więcej, no to przyrost jest za mały.
na kalkulatorze hcg możesz sobie obliczyć, nie wiem kiedy robiłaś 1 betę oraz ile dni po owulacji, mniemam że jeśli się spóźnia to może być minimum 15 dzień...
 
Witajcie kobietki. Jestem tu nowa, więc jeśli źle umieszczam swój post, to bardzo przepraszam. Swoją ostatnią miesiączkę miałam od 1.01.2019. Cykle mam raczej regularne, dlatego gdy 29.01.2019 nie pojawiła się miesiączka, od razu zaczęłam coś podejrzewać. Zrobiłam test ciazowy 30.01. - blada, ale jednak wyraźnie widoczna kreska. Powtórzyłam go dzień później - kreska wyraźniejsza. Jeszcze tego samego dnia zrobiłam wynik beta hcg = 32. Powtórzyłam wynik po 48h = 49. Przyrost około 53%, a nie minimalne 66%... To chyba nie zwiastuje nic dobrego? I strasznie małe te wartości... Czy któraś z Was miała podobnie?
 
reklama
Do góry