reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo Nurtujące Problemy

Infanrix to chyba szczepionka skojarzona, tylko na co... nie mogę sobie przypomnieć. A prevenar to przeciw pneumokokom- kupowałam w aptece i dlatego zapamiętałam. Pati, pneumokoki macie w standardowych szczepieniach? U nas płatne niestety...
 
reklama
ja raz sie szczepiłam a chora na grype też nie byłam odkąd sięgnę pamięcia (nie zapeszyć, odpukać) ja troche sie boje ze wzgledu na miejsce pracy - dużo ludzi sie przewija i dzieciaki zawsze nas (pracowników) czymś zarażają...ale chyba nie bede sie szczepic, poradze sie jeszcze lekarza bo w przyszłym tyg idziemy właśnie na ostatnie szczepienie - to po 16 m-cu - chyba DTP i polio
 
ja tez nigdy sie przeciwko grypie nie szczepiłam...
a jesli chodzi o szczepienie przeciwnko pneumokokom - w Pl mielismy mała szczepic..ale jest dosc droga no i lekarz nam powiedział,z ę jesli dziecko nie chodzi do złobka, przedszkola- to mozna sobie darowac..,ale zastanawialismy sie..i ktos nam podpowiedział, zę w Uk jest darmowa no i Klaudia była zaszczepiona w lipcu bodajze
 
My na grype tez sie szczepic nie bedziemy (ani ja ani maz tez nigdy nie bylismy). Myslelismy juz w tamtym roku i jednak se nie zdecydowalismy wiec ten tez sobie darujemy. Pneumokoki byly u nas w standardowym/obowiazkowym pakiecie wiec mamy je zrobione. Po powrocie idziemy na meningokoki bo sa tez w pakiecie ubezpieczeniowym choc nie naleza do obowiazkowych wiec mozna je sobie opuscic. My chyba jednak zaszczepimy - choc mam jeszcze dwa tygodnie na przemyslenia.
 
reklama
ja sie szczepiłam na grypę co roku do czasu aż zaszłam w ciążę, wtedy powiedzieli mi że to nie wskazane bo może Izie zaszkodzić i od tamtej pory jakoś już sie nie szczepiłam, ale w przyszłym roku znów sie zaszczepie
Izy też nie szczepiłam ani na grype ani na pneumokoki
 
Do góry