reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo pilne ! wychowawczy a zwolnienie.

Montiś

Początkująca w BB
Dołączył(a)
12 Maj 2010
Postów
27
Miasto
Piotrków Trybunalski
Witam. mam problem i niewiem co robic. byłam do dnia 31 lipca na urlopie wychowawczym płatnym skonczył mi sie a we wniosku do pracodawcy mam ze 17 czerwca 2014 roku. jestem teraz w drugiej ciazy w 3 miesiącu i co mam przerwa urlop wychowawczy a dalej co isc jeden dzień do pracy i dac zwolnienie czy musze pracowac miesiąc ?? bardzo prosze o porade
 
reklama
może napisze to inaczej 17 czerwca 2014 roku kończy mi sie wychowawczy. Teraz chce zrezygnować z wychowawczego i przejść na zwolnienie lekarskie bo w ciąży jestem i nie mogę powrócić do pracy. I chce sie dowiedzieć czy muszę coś przepracować i czy będę miała płatne zwolnienie?
 
może napisze to inaczej 17 czerwca 2014 roku kończy mi sie wychowawczy. Teraz chce zrezygnować z wychowawczego i przejść na zwolnienie lekarskie bo w ciąży jestem i nie mogę powrócić do pracy. I chce sie dowiedzieć czy muszę coś przepracować i czy będę miała płatne zwolnienie?
Jesli w dniu planowanego powrotu po urlopie (lub po przerwaniu urlopu) będzie Pani niezdolna do pracy to będzie Pani przysługiwać zasiłek chorobowy.
 
Witam Panią

Moje pytanie odnośnie wychowawczego urlopu.Urlop kończy mi się z dniem 08,12,2013 roku -niestety nie mogę podjać pracy gdyż nie mam z kim zostawić dzieci.Mam umowę na czas nieokreślony -dowiadyałąm się w kadrach co ze mną będzie gdyż mojego stanowiska pracy nie ma - kadrowa poinformowałą mnie,że mam cierpliwie poczekać i zobaczymy co mi dyrektor zaoferuje?Nie wiem tylko czy nie powinnam lepiej rozwiązać umowy za porozumieniem stron bo i tak do pracy nie wrócę.Co mi Pani podpowie jestem w kropce:-(Pozdrawiam serdecznie Kasia
 
Witam Panią

Moje pytanie odnośnie wychowawczego urlopu.Urlop kończy mi się z dniem 08,12,2013 roku -niestety nie mogę podjać pracy gdyż nie mam z kim zostawić dzieci.Mam umowę na czas nieokreślony -dowiadyałąm się w kadrach co ze mną będzie gdyż mojego stanowiska pracy nie ma - kadrowa poinformowałą mnie,że mam cierpliwie poczekać i zobaczymy co mi dyrektor zaoferuje?Nie wiem tylko czy nie powinnam lepiej rozwiązać umowy za porozumieniem stron bo i tak do pracy nie wrócę.Co mi Pani podpowie jestem w kropce:-(Pozdrawiam serdecznie Kasia

Za mało wiem by móc się wypowiadać. Proszę jednak mieć na uwadze, że:
1. czekanie do dnia zakończenia urlopu oznacza, że musi pani w dzień po zakończeniu urlopu stawić sie w pracy. Fakt, ze nie ma Pani z kim zostawić dzieci nie usprawiedliwia nieobecności.
2. rozwiązanie umowy za porozumieniem stron będzie skutkować tym, gdyby chciała się Pani zarejestrować w UP, nie bedzie Pani przysługiwał od razu zasiłek dla bezrobotnych.

W jakim wieku są dzieci? Od kiedy jest pani na urlopie?
 
Do góry