reklama

Bardzo pilne ! wychowawczy a zwolnienie.

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Montiś, 12 Wrzesień 2013.

 1. Montiś

  Montiś Zaciekawiona BB

  Witam. mam problem i niewiem co robic. byłam do dnia 31 lipca na urlopie wychowawczym płatnym skonczył mi sie a we wniosku do pracodawcy mam ze 17 czerwca 2014 roku. jestem teraz w drugiej ciazy w 3 miesiącu i co mam przerwa urlop wychowawczy a dalej co isc jeden dzień do pracy i dac zwolnienie czy musze pracowac miesiąc ?? bardzo prosze o porade
   
 2. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Niestety nie rozumiem tego zdania.
   
 3. reklama
 4. Montiś

  Montiś Zaciekawiona BB

  może napisze to inaczej 17 czerwca 2014 roku kończy mi sie wychowawczy. Teraz chce zrezygnować z wychowawczego i przejść na zwolnienie lekarskie bo w ciąży jestem i nie mogę powrócić do pracy. I chce sie dowiedzieć czy muszę coś przepracować i czy będę miała płatne zwolnienie?
   
 5. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Jesli w dniu planowanego powrotu po urlopie (lub po przerwaniu urlopu) będzie Pani niezdolna do pracy to będzie Pani przysługiwać zasiłek chorobowy.
   
 6. kasia2251

  kasia2251 Zaciekawiona BB

  Witam Panią

  Moje pytanie odnośnie wychowawczego urlopu.Urlop kończy mi się z dniem 08,12,2013 roku -niestety nie mogę podjać pracy gdyż nie mam z kim zostawić dzieci.Mam umowę na czas nieokreślony -dowiadyałąm się w kadrach co ze mną będzie gdyż mojego stanowiska pracy nie ma - kadrowa poinformowałą mnie,że mam cierpliwie poczekać i zobaczymy co mi dyrektor zaoferuje?Nie wiem tylko czy nie powinnam lepiej rozwiązać umowy za porozumieniem stron bo i tak do pracy nie wrócę.Co mi Pani podpowie jestem w kropce:-(Pozdrawiam serdecznie Kasia
   
 7. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Za mało wiem by móc się wypowiadać. Proszę jednak mieć na uwadze, że:
  1. czekanie do dnia zakończenia urlopu oznacza, że musi pani w dzień po zakończeniu urlopu stawić sie w pracy. Fakt, ze nie ma Pani z kim zostawić dzieci nie usprawiedliwia nieobecności.
  2. rozwiązanie umowy za porozumieniem stron będzie skutkować tym, gdyby chciała się Pani zarejestrować w UP, nie bedzie Pani przysługiwał od razu zasiłek dla bezrobotnych.

  W jakim wieku są dzieci? Od kiedy jest pani na urlopie?
   

Poleć forum