reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo późna owulacja 45 i 46 dc

Dołączył(a)
22 Listopad 2019
Postów
8
Hej dziewczyny:) test owulacyjny wykazał mi wyrzut LH w 45 i 46 dniu cyklu. W te dni miałam też typowe objawy owulacji, ból jajnika oraz śluz płodny. Cykle mam nieregularne (między 32, a 42 dni). W poprzednim cyklu brałam bromergon z powodu podwyższonej prolaktyny, po miesiącu odstawiony, ponieważ prolaktyna wróciła do normy. Czy bromergon mógł się przyczynić do wydłużenia cyklu i czy możliwe jest zapłodnienie przy tak późnej owulacji?
 
reklama
Tak, byłam na monitoringu w 27 dc. Lekarz widzial pecherzyk dominuący 1,1 cm i mówił, że jego zdaniem owulacja jeszcze nie wystąpiła. Test ciążowy robiłam również w 42 dc i niestety tylko jedna kreseczka.
 
Oczywiście, że możliwe jest zapłodnienie przy późnej owulacji. Faza przedowulacyjna ma to do siebie, że wiele czynników na nią wpływa i łatwo o wydłużenie, o opóźnienie owulacji. Zostaje czekać na rozwój wydarzeń.
 
reklama
Pęcherzyk graffa rośnie około 2-3 mm na dobę, więc jeżeli w 27 dc miał 11 mm to w 42 dc osiagnąłby rozmiar około 4 cm co nie jest możliwe. On pęka jak mierzy od 18-22 mm. Więc cos tu nie gra moim zdaniem.
 
Do góry