reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo prosze o pomoc i porade

Aniaanka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Marzec 2018
Postów
700
Mam pytanie, Biore witaminy Pregna Plus, ktore maja wysoka zawartosc witaminy D. 2000. Jednak czytalam ze np 15 minut na sloncu daje 100 proc dziennego zapotrzebowania na witamine D i ze przedawkowanie wit D moze byc grozne. Albo czytalam ze po duzych dawkach witaminy D rodza sie bardzo duze dzieci. Mialamm Usg w 15 tygodniu ciazy i okazalo sie ze wyniki ,biometria, odpowiadaja 16 tygodniowi a szacowana masa dzidzi to 130 gram co tez odpowiada 16 tygodniowi a nie 15. Zastanawiam sie czy powinnam dalej brac Pregne Plus czy nie przedawkowuje witaminy D, czy dzidzia nie jest duza z tego powodu ? Czy moze ja odstawic i wrocic tylko do brania kwasu foliowego? Pregna Plus ma tez kwas foliowy jod i inne wazne skladniki tylko niepokoi mnie ta wysoka dawka witaminy D. Wizyte u lekarza mam dopiero za trzy tygodnie, bede wdzieczna za pomoc.
 
reklama
Rozwiązanie
Zapotrzebowanie na wit d w ciąży jest wyższe. Pamietaj, że może i ekspozycja 15 min na słońce wystarczy aby pokryć dzienne zapotrzebowanie ale musi to być w miesiącach letnich i ciało jak najbardziej odslonione żeby wit d mogła przeniknąć przez skórę. Z kolei jeśli w środku lipca mamy tydzien dzeszczu i pochmurne niebo trzeba wspomagac sie suplementem bo choć wyjdziesz na spacer na 15 min to słońce zza chmur nic ci nie da.
Dziekuje za odpowiedz. Zapomnialam dodad miare, 2000 IU, tyle witaminy D jest w Pregna Plus i tyle samo zaleca Polskie Tow Ginekol. A jak witamina D jest tez w sloncu i jedzeniu to nie bede miec jej nadmiaru? I czy to ze ciaza jest o tydzien do przodu niz wskazuje ostatnia meisiaczka nie moze miec z tym zwizaku?
 
Czy będzie nadmiar zależy jaki masz poziom we krwi. Nie sądzę by te dawki coś podniosly. To dawki profilaktyczne w celu utrzymania dobrego piziomu. Ja musiałam brać dużo wyższe przy niedoborze.

A co to za badania o wpływie Wit D na wagę płodu? Ja słyszałam o wpływie suplementów wielowitaminowych raczej a nie samej Wit d.

Na tym etapie to raczej sugeruje po prostu wcześniejsze zapłodnienie. Poza tym różnice 2tyg to granica normy.
 
Na jakims forum przeczytalam ze po wysokiej dawce witaminy D rodza sie bardzo duze dzieci, ktos tak napisal ale moze to glupoty. Wystraszylam sie ze moge przedawkowac.
 
Mam pytanie, Biore witaminy Pregna Plus, ktore maja wysoka zawartosc witaminy D. 2000. Jednak czytalam ze np 15 minut na sloncu daje 100 proc dziennego zapotrzebowania na witamine D i ze przedawkowanie wit D moze byc grozne. Albo czytalam ze po duzych dawkach witaminy D rodza sie bardzo duze dzieci. Mialamm Usg w 15 tygodniu ciazy i okazalo sie ze wyniki ,biometria, odpowiadaja 16 tygodniowi a szacowana masa dzidzi to 130 gram co tez odpowiada 16 tygodniowi a nie 15. Zastanawiam sie czy powinnam dalej brac Pregne Plus czy nie przedawkowuje witaminy D, czy dzidzia nie jest duza z tego powodu ? Czy moze ja odstawic i wrocic tylko do brania kwasu foliowego? Pregna Plus ma tez kwas foliowy jod i inne wazne skladniki tylko niepokoi mnie ta wysoka dawka witaminy D. Wizyte u lekarza mam dopiero za trzy tygodnie, bede wdzieczna za pomoc.
Moja mala miala 172 gramy w 16 tyg i 2 dni :D powodzenia ;)))
 
Dziekuje za odpowiedz. Zapomnialam dodad miare, 2000 IU, tyle witaminy D jest w Pregna Plus i tyle samo zaleca Polskie Tow Ginekol. A jak witamina D jest tez w sloncu i jedzeniu to nie bede miec jej nadmiaru? I czy to ze ciaza jest o tydzien do przodu niz wskazuje ostatnia meisiaczka nie moze miec z tym zwizaku?

Ja ze względu na chorobę biorę konskie dawki Wit D i nie przedawkowałam...
Go nie takie łatwe do przedawkowania.
 
reklama
Ja uważam tylko na witaminę A by nie było jej za dużo. Łykam falvit mama i tran czasami tez magnez. I to wszystko. Reszta to odżywianie.
 
reklama
Zapotrzebowanie na wit d w ciąży jest wyższe. Pamietaj, że może i ekspozycja 15 min na słońce wystarczy aby pokryć dzienne zapotrzebowanie ale musi to być w miesiącach letnich i ciało jak najbardziej odslonione żeby wit d mogła przeniknąć przez skórę. Z kolei jeśli w środku lipca mamy tydzien dzeszczu i pochmurne niebo trzeba wspomagac sie suplementem bo choć wyjdziesz na spacer na 15 min to słońce zza chmur nic ci nie da.
 
Rozwiązanie
Do góry