reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo proszę o poradę forumowiczki

slodziutka_e

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Luty 2008
Postów
5 177
Miasto
Tarnów
Witajcie
Mam na imię Edyta, piszę do Was z zapytaniem. Jak to jest ze zbiórką jaką by można zorganizować z Waszym udziałem.
Znam potrzebującą rodzinę i bardzo chciałabym Im pomóc.
Potrzebne Im jest wszystko co potrzebne jest do codziennego życia. Wiadomo że pieniążki również. Ale nie na tylko o pomoc materialną Nam chodzi. Lecz również i rzeczowa.
Tylko jest właśnie ale... Nie chcę Im więcej kłopotów dać... więc pytam czy taka pomoc Od Nas.. od forumowych koleżanek jest przez Urząd opodatkowana? Czy mogę Jej przez to wyrządzić więcej szkód? Bo jeśli tak to bym się za to nie brała. Bo wiadomo jak jest. Nikt nie chce więcej kłopotów na głowie niżeli ma.
Bardzo proszę jeśli któraś z Was ma doświadczenie w udzielaniu takowej pomocy proszę o pomoc. Z góry dziękuje.


 
reklama
słodziutka najlepiej to sobie zadzwoń tutaj Administracja podatkowa / Krajowa Informacja Podatkowa / Kontaktwg mnie tam to już powinni cię odpowiednio pokierować, wyjaśnij sprawę i po prostu ich zapytaj i najważniejsze to poproś o podanie przepisów bo często co baba to opinia (zadzwonisz jutro to ci powiedzą jedno a po jutrze to już co innego). Zadzwoń też do swojego urzędu skarbowego lub jeszcze jakiegoś i tam zapytaj, podane informacje muszą ci sie pokryć choć tu też może być sytuacja taka sama-co baba to opinia...

Inna ewentualność to telefon to jakiegoś biura rachunkowego ale wątpie ze tam ci doradzą, musiało by to być jakieś biuro które zajmuje się nie tylko księgowością ale też doradztwem podatkowym.

ja się niestety na tym nie znam :-/
 
Slodziutka, na zbiorki publiczne musi byc wydane odpowiednie zezwolenie. Okreslona ilosc wplaconych pieniedzy zwolniona jest z podatku. Nie pytaj mnie o szczegoly, bo zwyczajnie nie pamietam. Kiedys juz o tym pisalam, ale rowniez nie pamietam gdzie... Najblizszy Urzad Skarbowy powinin Udzielic informacji odnosnie opodatkowania, prawdopodobnie wiedza tez gdzie odeslac Cie w sprawie zezwolenia. Jesli nie beda wiedzieli gdzie pytac o zezwolenie na publiczna zbiorke pieniedzy, uderz do jakiejkolwiek fundacji - oni juz to przerabiali, wiec wiedza...
 
Do góry