reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo proszę o poradę

Dołączył(a)
10 Maj 2015
Postów
3
Witam. Obecnie jestem na wychowawczym który przyznany jest do pażdziernika,umowę zaś mam do lipca. Moje pytanie brzmi czy pracodawca musi czy też nie przedłużyć mi umowę bądż napisać nowa gdyż jestem na umowie z urzędu pracy która miała trwać 2 lata i tak tez właśnie w lipcu ten czas się kończy,czy jeżeli nie przedłuży mi umowy to do pażdziernika będę normalnie pobierać pieniążki za urlop wychowawczy czy to już przepada,czy po nie przedłużonej umowie zostanę osobą bezrobotną i będzie przysługiwał mi zasiłek dla bezrobotnych??? Bardzo proszę o poradę. Mój synuś ma zaledwie półtora roku,nie chcę go jeszcze zostawiać pod opieką babci
 
reklama
Nie wiem jak to jest ale ja obecnie jestem na macierzyńskim od stycznia umowa skończyła mi się pod koniec marca pracodawca nie przedłużył mi umowy tylko przeslal do zusu papiery no i do konca macierzyńskiego będą mi placili a po tym bezrobocie dzieki bogu;D
 
jejku jestem w komletnej kropce. Niewiem co robić i co myśleć na ten temat. Dziękuje za odp choć nic mi ona nie dała ale licze jescze ze ktos pomoze
 
Wychowawczy płatny Ci nie przepada bo to zależy od odchodów. I pracodawca nie ma obowiązku przedłużenia Ci umowy. A czy należy Ci się zasiłek dla bezrobotnych to pytaj w urzędzie pracy do którego należysz.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nie wprowadzajcie dziewczyny w błąd i nie mieszajcie do tego urlopu macierzyńskiego/rodzicielskiego.

Zasiłek wychowawczy jest dodatkiem do zasiłku rodzinnego i wypłacany jest przez Ośrodki Pomocy Społecznej przez okres przebywania na urlopie wychowawczym.

Zatem w momencie gdy kończy Ci się urlop wychowawczy (w tym momencie umowa - nie ma umowy, nie ma urlopu) - pieniędzy nie będziesz dostawać. Pracodawca nie musi (aczkolwiek może) przedłużać umowy. Ja bym spróbowała porozmawiać z pracodawcą, aby jednak przedłużył CI tą umowę - nic na tym nie traci (jedynie będziesz mu się plątała w rozliczeniach z ZUS),
 
Do góry