reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo się martwię. .. :(

zagadka90

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Lipiec 2017
Postów
52
Witam.

Jestem świeżo upieczonym Tata . Moja Córeczka skończyła 2 tygodnie. Niby wszystko ok. Przyszła na świat cc bo przy rozwarciu 10 cm stwierdzono że jest oplatana Pępowiną i nie da rady przyjść na świat siłami natury. W czasie porofu(skurczu partych) mojej Córce spadł puls do 88. Potem było cc. Dostała 9/10 apgar . Minus jeden za kolor skóry.

Od samego początku Corka pręży sie, stęka, chrząka. Dzieje się to zarówno podczas snu jak i w stanie czuwania. Kupki robi normalnie. Kila dziennie. Tak się martwię o Nią. Czy to jest normalne ? Jak wspomniałem około 6-10 razy na godzinę. W dzień i w nocy.

Czyżby to nieprawidłowe napięcie mięśniowe ? :( czytałem o tym. Proszę Was o pomoc. :(
 
reklama
Córka mojej szwagierki zachowuje się identycznie. Z tym, że ma skończone 2 mc. Robi tak od samego początku. Stęka sobie, tak jakby chrapie, chrząka i przy tym właśnie się pręży, dodatkowo wykrzywiając buzię. Patrząc na to z boku można odnieść wrażenie, że coś ją boli. Byli z nią u lekarza i pediatra powiedziała, że w ich przypadku to nic niepokojącego. Dziecko ładnie robi kupy, podczas tego zachowania nie płacze, brzuszek pod naciskiem ręki nie boli. Najprawdopodobniej taka jest "uroda" Waszej córki. Jeśli jednak niepokoi Cię to i martwisz się, czy wszystko jest aby na pewno w porzadku, to udaj się z Małą do pediatry. Możesz też nagrać komórką to zachowanie córki i na wizycie pokazać lekarzowi. Myślę jednak, że nie masz powodów do zmartwień :wink:
 
Przed chwilą.znpwu się prezyla i puściła przy tym bączka i zrobila kupke. Nie wiem czy to przypadek . I cały czas stęka się pręży. Mino kupy i bączka.
 
A czy kupka nie jest za twarda? Moze to przez to ;) ja mojej malej podawalam koper wloski do picia ;)
 
Nie. Właśnie nie. Rzadka jest. Ale praktycznie non stop się pręży i stęka. Nie ma znaczenia porą dnia i nocy ,czy to sen czy stan czuwania , czy jest głodna najedzona. Dziś będzie położna to zasięgne porady A jutro pójdę z Nią do lekarza.
 
Moim zdaniem, jesli nie placze, nie masz powodu do niepokoju :) ale oczywiscie zapytaj poloznej, zanim lekarze zaczna w corcie wpychac chemie na jakas wyimaginowana chorobe ;)
 
Nie płacze. Ale od tego prezenia - tak myślę - ma widoczne żylki na powiekach i co kilka dni popękane. Takie małe plamki czerwone. Albo na powiece albo w miejscu brwi. Wygląda to nieestetycznie.
 
reklama
Nie płacze. Ale od tego prezenia - tak myślę - ma widoczne żylki na powiekach i co kilka dni popękane. Takie małe plamki czerwone. Albo na powiece albo w miejscu brwi. Wygląda to nieestetycznie.
Moze trze sobie pazurkami oczka ,moze tez od wysilku,przemywaj oczka rumiankiem ,a malej zaloz niedrapki jeszcze,tak na wszelki wypadek :)
 
Do góry