reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo się niepokoje proszę o pomoc

Domamicia

Początkująca w BB
Dołączył(a)
2 Wrzesień 2020
Postów
16
Witam. Ostatnia miesiączkę miałam 26 lipca . 30 sierpnia test pokazał dwie kreseczki. Po kilku godzinach udałam się na wizytę do ginekologa. „Piękna ciąża” słowa doktora 5 tydzień . Dostałam 2 razy luteinę dopochwowo i prenatal uno . Udałam się w poniedziałek na betę wynik 13646 ponowiłam po 48 h wynik 10000 . Płaczę jestem załamana. Wiem , że spadek nie wróży niczego dobrego. Proszę o wsparcie i pomoc lekarz karze czekać do kilka dni i ponowić betę . Czy której z was pomimo spadku bety ciąża się obroniła ?
 
reklama
Ja miałam spadek w 6 tc. Ciąża trwa do 38. Tylko lekarze już nie kazali mi powtarzać badania krwi, tylko sprawdzili w USG czy ciąża jest żywa. Przy wysokich wartościach już nie ma sensu sprawdzać betaHCG.

 
Ostatnia edycja:
Kurcze no, nie dobrze, ppwrtorz betę jak najszybciej, żeby wiedzieć co się dzieje, ja będzie spadać, to niestety czekać na poronienie lub jechać do szpitala, żeby podali tabletki, niestety sapdek zwykle znaczy tylko jedno
 
Spadek niestety nie wróży niczego dobrego. Powtórz betę w piątek i wtedy będzie wiadomo co i jak. Tak jak małe wzrosty jeszcze o niczym złym nie przesądzają tak spadek bety niestety tak.
 
W głębi serca wciąż mam nadzieję, że może pierwszy wynik został zawyżony w laboratorium... albo drugi został nieprawidłowo odczytany.... Mnóstwo myśli przewija się przez moją głowę. Jutro jadę do innego laboratorium wykonać betę. Nie wytrzymam tego czekania...
 
W głębi serca wciąż mam nadzieję, że może pierwszy wynik został zawyżony w laboratorium... albo drugi został nieprawidłowo odczytany.... Mnóstwo myśli przewija się przez moją głowę. Jutro jadę do innego laboratorium wykonać betę. Nie wytrzymam tego czekania...
Przy takich wartościach lepiej zrób USG. Ja żałuję do dziś tego badania, bo zamiast cieszyć się ciążą tylko się martwiłam przez pierwsze tygodnie.
 
Ja miałam spadek w 6 tc. Ciąża trwa do 38. Tylko lekarze już nie kazali mi powtarzać badania krwi, tylko sprawdzili w USG czy ciąża jest żywa. Przy wysokich wartościach już nie ma sensu sprawdzać betaHCG.

Chciałam uspokoić swoje myśli ponawiając badanie. Wyszło zupełnie odwrotnie...
 
@Domamicia A oba oznaczenia robiłaś w tym samym labie??? Ja kiedyś miałam przypadek, że trafiłam z krwawieniem do szpitala, oznaczyli betę - wyszło coś ok 9000. Po wyjściu ze szpitala poszłam do labu zrobić oznaczenie a tam wynik 10000 - okazało się, że powyżej tej wartości już nie oznaczają 🤦‍♀️
 
reklama
Żałuje , że ponawiałam to badanie.. Powiedz mi jak u Ciebie ? Miałaś podobną sytuację?

W tym linku, który wkleiłam u góry dokładnie to opisałam. To było w styczniu, więc nie pamiętam dokładnie wartości, w każdym razie to był spadek o połowę. Ja powtarzałam badanie z uwagi na krwawienie, które wystąpiło po USG TV, choć bez zalecenia lekarza i to było głupie.

Jeśli ciąża jest widoczna w USG to lepiej tak kontrolować jej rozwój i ja odradzam wszystkim badanie bety na tym etapie.
 
Do góry