reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bardzo silna nerwica w ciąży

Dołączył(a)
23 Luty 2015
Postów
3
Witam, na nerwice cierpię od kilku lat, teraz jestem w 36 tyg. ciąży i myślałam, że skoro już tyle wytrzymałam to dam rade i będzie lepiej, ale niestety... Znowu jestem "na skraju", wykończona, bezsilna, a przecież przede mną poród... Moja nerwica jest tak zaawansowana, silna, że rady typu "nie myśl o tym, zrelaksuj się, odsuwaj te natrętne myśli, zignoruj objawy" itp itd zupełnie na mnie nie działają :( Nie wiem już co mam robić, więc pomyślałam, że może tu, któraś z osób, która wie o czym mowa pomoże, opowie o swojej historii, jak sobie poradziła/radzi z nerwicą itp. Chętnie opowiem o swoich "doświadczeniach", ale moja historia jest dość długa a lista objawów taka, że gdybym zaczęła je wszystkie opisywać to zajęłoby mi to kilka dni, albo i dłużej. Byłoby mi bardzo miło, gdyby ktoś odezwał się/odpowiedział na tego posta :)
 
reklama
Rozwiązanie
Annjaa niestety tak się składa że ja jestem obcykana w temacie nerwicy. Wprawdzie moja nerwica nie jest już tak silna jak kiedyś, ale wiem że część jej zostanie ze mną na zawsze. troszkę ci tutaj mogę napisać na forum, ale nie chce przynudzać więc jak chcesz więcej info to pisz na priv. Nerwicę lękowa mam od dziecka, nie pamiętam siebie bez nerwicy. Ataki paniki, i to takie że zabierała mnie erka, były u mnie na porządku dziennym, w tej chwili nie mam ich już wcale od lat. Co nie oznacza że nie jestem panikarą ;) Bo jestem, nadal mam lęk przed chorobami, śmiercią i rakiem, a paradoksalnie z lękiem przed rakiem konfrontuje mnie teraz życie, bo mam złą cytologię i muszę mieć dalsze badania (w dodatku w ciąży). Piszę nawet o tym w...
Witam ja jestem w 8 tyg ciąży od chwili gdy się dowiedziałam o ciąży ciagle nachodzi mnie lęk i ciagle chodzę spięta , strasznie boje się o mojego dzidziusia tym bardziej że są to początki …
Czy któraś z Pań też tak ma
 
reklama
Witam ja jestem w 8 tyg ciąży od chwili gdy się dowiedziałam o ciąży ciagle nachodzi mnie lęk i ciagle chodzę spięta , strasznie boje się o mojego dzidziusia tym bardziej że są to początki …
Czy któraś z Pań też tak ma
Hej, miałam tak w drugiej ciąży i też się bardzo bałam o dzidziusia. Poszłam na terapię. Miałam tak aż chyba do 16 tyg i mi przeszło. Dziecku nic się nie stało 🙂 teraz obecnie jestem w 3 ciąży w 17 tyg i właśnie zaczęłam mieć lęki, mam nadzieję że też szybko minie. Pozdrawiam
 
paulina .p
Dziękuję za odpowiedź 😘
Czy terapia pomogła Ci w jakiś sposób ?
PS . Napewno też wszystko będzie u Ciebie dobrze. Jednak jesteś bardziej już doświadczona niż ja i wiesz jak sobie z tym radzić
 
reklama
Ja też od wielu lat choruje na nerwicę, tylko się dowiedziałam o ciąży wszytko wróciło natychmiast - co psychiatria mówił że większości kobiet przechodzi bo koncentrują się na dziecku. Ja mam na odwrót, mnie to przeraża, boje się wizyt u lekarzy, czy wszystko ok z dzieckiem, mam klasyczny lęk przed lękiem - im bardziej nie chce zaszkodzić sobie i dziecku tym stresem tym bardziej się boje i sama się nakręcam. Ogólnie na razie nie biorę żadnych leków (kazali czekać do 2 trymestru), jestem w 14 tyg. Obecnie więc już teoretycznie mogę i zastanawiam się. Mnie tak jak poprzednim osobom pomógł kanał DIVOVICA na YT i forum, jednak jestem po ciężkich przejściach i nie wszystko u mnie się sprawdza "że to tylko moje bezpodstawne obawy". Chodzę na pscyhoterpie od wielu lat z przerwami, też czasem mam wrażenie że nic do mnie trafia. Pozdrawiam.
 
Do góry