reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo silny dlugotraly stress w ciazy

Dołączył(a)
9 Kwiecień 2018
Postów
1
Witam Was. Mam bardzo trudny okres w zyciu, na wiesc ,ze jestem w ciazy moj parter w ogole sie nie ucieszyl,wrecz odwrotnie. Wczesniej byly klotnie,bez odzewu przez kilka dni, zawsze mialam nadzieje,ze dorosnie do tej roli ale nic z tego. obecnie jestem w 21 tygodniu ciazy i zaczelam odczuwac dosc intensywny stres po definitywnym zakonczeniu tego zwiazku. Robil mi caly czas wode z mozgu,przez okres 20 tc nigdy nie kupil mi nawet witamin,nie wspominajac o pomocy finansowej,poniewaz od 13 tc jestem na zwolnieniu lekarskim bezplatnym( mieszkam za granica kraju i tutaj zwolnienia lekarskie ,to marne grosze lub 0),mam 2 dzieci starszych z poprzedniego malzenstwa,ktore maja swoje potrzeby. Moj parner nawet nie chcial ze mna zamieszkac,zawsze wygodnie bylo przyjsc do mnie na noc, rano zezrec sniadanie i zwiac.... tak w kolko przez 20tc. pomiedzy byly klotnie,mialam nadzieje,ze moze po klotni zrozumie i cos zmieni w swoim zyciu. przeciez ja chialam tworzyc normalna rodzine z nim, teraz wiem,ze tylko ja tego chcialam,a on tylko mnie zwodzil. piekne slowa,ktore nigdy nie zamienily sie w czyn. Zaczelam miewac problemy w pracy rowniez,bo sa wsciekli za 9tyg zwolnienie. w przyszlym tyg wracam do pracy,bo juz krwiaki zniknely,jednak od wczoraj mam dosc silne skurcze ,wiem,ze sa wywolane stresem,prosze o pomoc,moze sa jakies leki,ktore moge zazywac? boje sie ,ze przez taki silny dlugotrwaly stres moge poronic, nie moge spac w nocy,mam ciagle biegunke,dlatego biore smecte. u lekarza bylam i nie dal mi nic poza zaleceniem relakusujacej muzyki,muzyka na mnie nie dziala,herbata z melisy rowniez. przeraza mnie mysl,ze zostane sama z 3 dzieci.
 
reklama
W ciąży raczej nie możesz brać leków uspokajających, bo są szkodliwe dla dziecka i mogą spowodować uszkodzenia płodu. Możesz natomiast chodzić do terapeuty/psychologa i jestem pewna,że to Ci o wiele bardziej pomoże. Często terapia jest o wiele skuteczniejsza niż leki. Na prawdę. Warto spróbować. Może poczujesz się lepiej.
Jeśli chodzi o Twoją sytuację..hmmm.No tak, jest trudna. Może jednak nie warto dawać się zwodzić ? Może warto to wszystko przemyśleć jeszcze raz ? Nie wiem, gdzie mieszkasz i jakiej narodowości jest Twój partner. W Polsce zostało to zabezpieczone prawnie, a mianowicie : mężczyzna ma obowiązek prawny płacenia alimentów na ciężarną. Potem płaci alimenty na dziecko - wiadomo. Może w kraju w którym mieszkasz również obowiązują jakieś przepisy prawne, które Cię zabezpieczą na czas ciąży ? Generalnie - partner jest dorosłym człowiekiem,a w dorosłym życiu ponosi się odpowiedzialność za swoje czyny. Jeśli tego nie rozumie,to może trzeba mu to wytłumaczyć ?
Ciepło pozdrawiam i trzymam kciuki. Doświadczenie samotnego macierzyństwa bywa trudne,ale może być również budujące. Rozstałam się z pierwszym mężem, kiedy mój syn miał 5 miesięcy i wyszło mi to na dobre :D
 
Po pierwsze nie masz czym się stresować w sensie NA PEWNO DASZ RADĘ. Kopnij gościa w d...e! Póki co mam wrażenie że jesteś od niego uzależniona. A to niedobre szczególnie że dajesz sobą pomiatać. Dowiedz się o te alimenty. Koniecznie. Oraz inne świadczenia dla samotnych matek. Dla osób którym ciężko wiązać koniec z koncem. Chyba w każdym cywilizowanym kraju są jakieś punkty pomocy społecznej czy socjalnej. Polecam też psychoterapię. Widzę że jest ci bardzo potrzebna. Trzymam kciuki za spokój i zdrowie Twoje i maluszka.
 
Do góry