reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Bardzo Wczesna ciąża – kilka pytań do obecnych i przyszłych mam

G

gosc10

Gość
Witajcie,
Jestem w 3tc+2.
Moją najgorszą używką od której jestem uzależniona to poranna kawa z ekspresu z mlekiem.
Czytałam że około dziesiątego tygodnia, kiedy zaczyna wytwarzać się łożysko, dzieciątko czerpie Źródła pokarmowe od mamy, a do tego czasu odżywia się tym co wytwarza ciałko żółte.
Szukam informacji, czy na tym etapie mogę pozwolić sobie jeszcze na poranną kawę? Czytam bardzo różne opinie i większość wskazuje że do tego czasu jeszcze bez problemu tak. Nie jestem jeszcze na tym etapie, kiedy mam jakiekolwiek objawy.
Będę bardzo Wdzięczna za wasze opinie w tym temacie.

I kolejne pytanko, czy polecacie jakieś konkretne poradniki które już mogłabym zacząć czytać? Jakaś sprawdzona literatura?

Dziękuję za wszelka pomoc i odpowiedzi

reklama

Anusiak1990

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Poki Cie kawa nie odrzuca to jedna maks dwie mozesz wypic ja pilam po 5 dziennie i wiem ze teraz mi nie wolno bo to za duza ilosca tez jestem na poczatku ciazy

Jagna8

Rozwiązania
0
Witajcie,
Jestem w 3tc+2.
Moją najgorszą używką od której jestem uzależniona to poranna kawa z ekspresu z mlekiem.
Czytałam że około dziesiątego tygodnia, kiedy zaczyna wytwarzać się łożysko, dzieciątko czerpie Źródła pokarmowe od mamy, a do tego czasu odżywia się tym co wytwarza ciałko żółte.
Szukam informacji, czy na tym etapie mogę pozwolić sobie jeszcze na poranną kawę? Czytam bardzo różne opinie i większość wskazuje że do tego czasu jeszcze bez problemu tak. Nie jestem jeszcze na tym etapie, kiedy mam jakiekolwiek objawy.
Będę bardzo Wdzięczna za wasze opinie w tym temacie.

I kolejne pytanko, czy polecacie jakieś konkretne poradniki które już mogłabym zacząć czytać? Jakaś sprawdzona literatura?

Dziękuję za wszelka pomoc i odpowiedzi
Dokładnie tak, 1-2 kawy dziennie (200 mg) jest dopuszczalne. Pamiętaj żeby wtedy nie pić mocnej herbaty, bo to się sumuje. No i dbać o dietę, kawa i herbata wypłukuje np. magnez.
Musisz sama podjąć decyzję, zdania są podzielone, ale wiele dziewczyn pije kawę w ciąży. Ja uwielbiałam kawę przed ciążą, w ciąży w pierwszym trymestrze najpierw miałam nudności i z automatu mnie odrzuciło od kawy i herbaty. Potem robiłam sobie 1 słabą kawę na tydzień, a od urodzenia dziecka piję tylko inkę, której kiedyś nie znosiłam.

Co do poradników ja zaglądałam do mamaginekolog. Wszelkie poważne kwestie warto poruszyć z położną lub ginekolog na wizytach, których w ciąży jest bardzo dużo, bo w internecie jest dużo głupot napisanych, a warto mieć jakiś autorytet. Na poprawę humoru ja wchodziłam na kanał mamalama na yt.

jasani

Miasto
Wrocław
Rozwiązania
24
Ja piłam kawę całą ciążę. Możesz spokojnie słabą z mlekiem sobie walnąć z rana. Co do poradników, ja miałam jeden i po urodzeniu dziecka stwierdziałm, że należy to spalić w holerę bo głupoty piszą. Uważam, że osoby, które to piszą nigdy dzieci nie miały. Także od siebie nie polecam nic.

U

usunięty

Gość
Ja kawę musiałam wypić codziennie do południa :) całą ciąże praktycznie mdlałam, biało przed oczami mi się robiło potrafiłam nawet na zakupach zemdleć. Położna która przyjeżdżała do mnie raz w tygodniu powiedziała że mam pić słabą kawę z mlekiem jak tylko poczuje się słabo. Więc nic nie stoi na przeszkodzie abyś piła kawę ale nie przekraczaj dwóch dziennie :)

lovefrusciante

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Ja przed ciążą piłam bardzo mocną kawę, ponieważ miałam niskie ciśnienie i bez kawy spałabym 24/h wszędzie ;). Na początku ciąży zaczęło mnie od niej odrzucać, raz miałam odruch wymiotny i uznałam, że z niej zrezygnuję (nie ze względu na dziecko bo wiedziałam, że kawę mogę pić- serdecznie polecam bloga mamaginekolog!). Jestem na l4 więc powiedzmy, umiem żyć bez kofeiny jednak teraz (14tc) zaczęłam do niej wracać. Piję zdecydowanie słabszą i sypaną (nie rozpuszczalną).

reklama

jasani

Miasto
Wrocław
Rozwiązania
24
Bóle miesiączkowe są normalne, ale skurcze mogą być niebezpieczne. Bierz coś rozkurczowego i magnez.

jasani

Miasto
Wrocław
Rozwiązania
24
Musisz przepracowac miesiąc aby mieć płatne zwolnienie. Lekarz może Ci go jeszcze nie dać, najpierw musi ciąże potwierdzic. Jak już będziesz mieć zaświadczenie od lekarza to poproś o zmianę stanowiska.

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Węgorz Czy ten test jest pozytywny? 3 dni spóźnia mi się okres myślę spróbuję. Druga kreska bardzo bladziutka... Potrzebuję porady 15
Domamicia Bardzo się niepokoje proszę o pomoc Ciąża, poród, połóg 35
Gunieczek85 Bardzo obfite miesiaczki po ciąży Ciąża, poród, połóg 5
Klaudia68 Druga kreska na teście ciążowym ale bardzo niewyraźna Przyszłe mamy 22
A Krwiak w bardzo wczesnej ciąży Potrzebuję porady 342
I Krwiak w bardzo wczesnej ciąży. Potrzebuję porady 21
R Bardzo nerwowe niemowlę Potrzebuję porady 11
W Bardzo wysokie przeciwciala anty-tg ,pomocy Archiwum BB spotkań ze specjalistami 6
K 2dniowa miesiączka a szyjka bardzo wysoko Potrzebuję porady 3
C Bardzo skąpy okres czy plamienie implantacyjne Potrzebuję porady 3
K Dwa bardzo wczesne poronienia Ciąża po poronieniu 16
A ( Poronienie w styczniu) Negatywny test, @ brak + dziwne bardzo skape plamienie Potrzebuję porady 8
aniaslu Lipcóweczki 2019 bardzo prywatnie Lipcóweczki 2019 - prywatnie 1432
zgredzus Bardzo niskie TSH Staramy się 3
M Bardzo boję się drugiego porodu... Potrzebuję porady 15
M Pomocy! Bardzo wysoki wynik TSH Potrzebuję porady 21
J Szczypanie i bardzo lekkie krwawienie z pochwy! Potrzebuję porady 2
O Bardzo późna owulacja 45 i 46 dc Potrzebuję porady 7
Tysiek991 Bardzo wysokie anty TPO Potrzebuję porady 11
F Bardzo rzadko czuje ruchy Potrzebuję porady 12
N Bardzo złe wyniki hormonów - edit! Staramy się 17
Kaamilaaa Bardzo krótki cykl Potrzebuję porady 4
nowamloda12 Bardzo aktywne dziecko 35tc Potrzebuję porady 3
I Bardzo wysoka wolna beta w pappa Potrzebuję porady 15
S Brak okresu od 2 miesiecy, bardzo niska beta... Potrzebuję porady 4
K 1 miesiąc - bardzo silne skurcze podbrzusza Potrzebuję porady 18
B Potrzebuje bardzo porady. Ciąża Potrzebuję porady 17
E Bardzo źle psychicznie znoszę informacje o tragediach z udziałem dzieci. Potrzebuję porady 7
KasiaSzewczyk Kwas foliowy w bardzo dobrej cenie Zdrowa mama 3
L bardzo dobry ginekolog-Warszawa (ciąża pozamaciczna) Poleć szpital, lekarza, położną 1
M Bardzo mały brzuszek. Końcówka 8 miesiąca Potrzebuję porady 14
Aniaanka Bardzo prosze o pomoc i porade Potrzebuję porady 9
Aneta19844 Bardzo Proszę o Pomoc Potrzebuję porady 38
M Bardzo mały brzuszek w 25 tc Potrzebuję porady 8
R Roczne dziecko bardzo źle śpi w nocy. Potrzebuję porady 5
Sacho Bardzo blady pasek na teście Potrzebuję porady 6
N Bardzo niskie BETA Potrzebuję porady 14
L Jaki jest sens robienia bety w bardzo wczesnej ciąży? Potrzebuję porady 6
B Bardzo blada kreska ? Potrzebuję porady 69
G Bardzo częste skurcze przepowiadające Potrzebuję porady 5
G Bardzo częste skurcze przepowiadające Potrzebuję porady 0
J Bardzo proszę o pomoc, wygaśnięcie stosunku pracy i ciąża... Potrzebuję porady 12
G Bardzo nerwowy noworodek BB psycholog dziecięcy radzi mamom 7
Z Bardzo się martwię. .. :( Noworodek 23
B Bardzo silny dlugotraly stress w ciazy Ciąża, poród, połóg 2
S Bardzo blada druga kreska Ciąża, poród, połóg 11
M Bardzo proszę o pomoc. Zapalenie Pluc Potrzebuję porady 1
N Dwie widoczne kreski na teście, a po 2 tyg bardzo blade? Ciąża, poród, połóg 52
alla31 Bardzo proszę o pilna porade. Potrzebuję porady 7
S ciąża a na teście ciazowym bardzo jasna kreska Potrzebuję porady 22