reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo Wczesna ciąża – kilka pytań do obecnych i przyszłych mam

G

gosc10

Gość
Witajcie,
Jestem w 3tc+2.
Moją najgorszą używką od której jestem uzależniona to poranna kawa z ekspresu z mlekiem.
Czytałam że około dziesiątego tygodnia, kiedy zaczyna wytwarzać się łożysko, dzieciątko czerpie Źródła pokarmowe od mamy, a do tego czasu odżywia się tym co wytwarza ciałko żółte.
Szukam informacji, czy na tym etapie mogę pozwolić sobie jeszcze na poranną kawę? Czytam bardzo różne opinie i większość wskazuje że do tego czasu jeszcze bez problemu tak. Nie jestem jeszcze na tym etapie, kiedy mam jakiekolwiek objawy.
Będę bardzo Wdzięczna za wasze opinie w tym temacie.

I kolejne pytanko, czy polecacie jakieś konkretne poradniki które już mogłabym zacząć czytać? Jakaś sprawdzona literatura?

Dziękuję za wszelka pomoc i odpowiedzi
 
reklama
Witajcie,
Jestem w 3tc+2.
Moją najgorszą używką od której jestem uzależniona to poranna kawa z ekspresu z mlekiem.
Czytałam że około dziesiątego tygodnia, kiedy zaczyna wytwarzać się łożysko, dzieciątko czerpie Źródła pokarmowe od mamy, a do tego czasu odżywia się tym co wytwarza ciałko żółte.
Szukam informacji, czy na tym etapie mogę pozwolić sobie jeszcze na poranną kawę? Czytam bardzo różne opinie i większość wskazuje że do tego czasu jeszcze bez problemu tak. Nie jestem jeszcze na tym etapie, kiedy mam jakiekolwiek objawy.
Będę bardzo Wdzięczna za wasze opinie w tym temacie.

I kolejne pytanko, czy polecacie jakieś konkretne poradniki które już mogłabym zacząć czytać? Jakaś sprawdzona literatura?

Dziękuję za wszelka pomoc i odpowiedzi

Dokładnie tak, 1-2 kawy dziennie (200 mg) jest dopuszczalne. Pamiętaj żeby wtedy nie pić mocnej herbaty, bo to się sumuje. No i dbać o dietę, kawa i herbata wypłukuje np. magnez.
Musisz sama podjąć decyzję, zdania są podzielone, ale wiele dziewczyn pije kawę w ciąży. Ja uwielbiałam kawę przed ciążą, w ciąży w pierwszym trymestrze najpierw miałam nudności i z automatu mnie odrzuciło od kawy i herbaty. Potem robiłam sobie 1 słabą kawę na tydzień, a od urodzenia dziecka piję tylko inkę, której kiedyś nie znosiłam.

Co do poradników ja zaglądałam do mamaginekolog. Wszelkie poważne kwestie warto poruszyć z położną lub ginekolog na wizytach, których w ciąży jest bardzo dużo, bo w internecie jest dużo głupot napisanych, a warto mieć jakiś autorytet. Na poprawę humoru ja wchodziłam na kanał mamalama na yt.
 
Ja piłam kawę całą ciążę. Możesz spokojnie słabą z mlekiem sobie walnąć z rana. Co do poradników, ja miałam jeden i po urodzeniu dziecka stwierdziałm, że należy to spalić w holerę bo głupoty piszą. Uważam, że osoby, które to piszą nigdy dzieci nie miały. Także od siebie nie polecam nic.
 
Ja kawę musiałam wypić codziennie do południa :) całą ciąże praktycznie mdlałam, biało przed oczami mi się robiło potrafiłam nawet na zakupach zemdleć. Położna która przyjeżdżała do mnie raz w tygodniu powiedziała że mam pić słabą kawę z mlekiem jak tylko poczuje się słabo. Więc nic nie stoi na przeszkodzie abyś piła kawę ale nie przekraczaj dwóch dziennie :)
 
Ja przed ciążą piłam bardzo mocną kawę, ponieważ miałam niskie ciśnienie i bez kawy spałabym 24/h wszędzie ;). Na początku ciąży zaczęło mnie od niej odrzucać, raz miałam odruch wymiotny i uznałam, że z niej zrezygnuję (nie ze względu na dziecko bo wiedziałam, że kawę mogę pić- serdecznie polecam bloga mamaginekolog!). Jestem na l4 więc powiedzmy, umiem żyć bez kofeiny jednak teraz (14tc) zaczęłam do niej wracać. Piję zdecydowanie słabszą i sypaną (nie rozpuszczalną).
 
reklama
Musisz przepracowac miesiąc aby mieć płatne zwolnienie. Lekarz może Ci go jeszcze nie dać, najpierw musi ciąże potwierdzic. Jak już będziesz mieć zaświadczenie od lekarza to poproś o zmianę stanowiska.
 
reklama
Do góry