reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo wysoka wolna beta w pappa

Inofs

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Sierpień 2019
Postów
2 489
Odebrałam wczoraj wyniki pappa.

Wolna jednostka beta hcg 118,5 co odpowiada 4,13 MoM
Papp-a 3,5 co odpowiada 0,87 MoM

Ryzyko zespołu Downa 1:353

Bardzo się boję, co mogło wpłynąć na tak fatalne wyniki? Mam krwiaka i biorę 6 duphastonu
 
reklama
Rozwiązanie
A ile masz lat? A na usg było wszystko ok? (kość nosowa, przezierność karkowa)? Dlatego ja nie robiłam żadnej pappa bo to tylko stresująca statystyka!
Zgadzam się, ten test zabrał mi radość ciąży i spędzał sen z powiek. Zeszłym w nieplanowaną ciążę mając 42 lata. Usg wyszło super, ale test pappa fatalnie, ryzyko ZD 1:20 ze względu na wiek i podniesioną dość mocno całkę hcg, odchodziłam od zmysłów, przekopałam mnóstwo informacji i artykułów. W końcu, żeby nie oszaleć zrobiłam test Nifty, okazało się, że zdrowa dziewczynka. Piszę ten post, ponieważ bardzo pomogły mi informacje innych dziewczyn i dodawały otuchy, gdy czekałam na wynik. Nigdy się tak wcześniej nie bałam, pracuję z dziećmi chorymi i wiem, jak to wygląda od kuchni...
Odebrałam wczoraj wyniki pappa.

Wolna jednostka beta hcg 118,5 co odpowiada 4,13 MoM
Papp-a 3,5 co odpowiada 0,87 MoM

Ryzyko zespołu Downa 1:353

Bardzo się boję, co mogło wpłynąć na tak fatalne wyniki? Mam krwiaka i biorę 6 duphastonu
Coraz częściej mówi się, że test pappa ma bardzo wiele niedoskonałości, mnie informowano nawet, że powoli zaczyna się od niego odchodzić na rzecz innych testów. Nie pamiętam jaki był dokładnie mój wynik bety, ale na pewno powyżej 3 MoM. Też zachodziłam w głowę co mogło spowodować taki wysoki wynik. Czy masz problemy z tarczycą? U mnie być może niedoczynność tarczycy spowodowała taki wynik - taką sugestię dostałam od genetyka. Tak naprawdę jest chyba wiele czynników, które mogą zaburzać te wyniki a które w ogóle nie zagrażają ciąży. Jak przekopiesz internet to się przekonasz, że różnie dziewczyny piszą - jedni lekarze mówią, że to może przez duphaston, inni że nie. Chyba jest trochę tak, że brakuje rzetelnych informacji i sprawdzonych badań na temat co może zaburzać wynik - dlatego tak jak napisałam na początku badanie ma wiele niedoskonałości a do tego przysparza duuuużo niepotrzebnego stresu. Życzę spokojnej ciąży :)
 
reklama
Odebrałam wczoraj wyniki pappa.

Wolna jednostka beta hcg 118,5 co odpowiada 4,13 MoM
Papp-a 3,5 co odpowiada 0,87 MoM

Ryzyko zespołu Downa 1:353

Bardzo się boję, co mogło wpłynąć na tak fatalne wyniki? Mam krwiaka i biorę 6 duphastonu
Daj znać co z tobą, jestem w podobnej sytuacji, dziś odebrałam wyniki
Odebrałam wczoraj wyniki pappa.

Wolna jednostka beta hcg 118,5 co odpowiada 4,13 MoM
Papp-a 3,5 co odpowiada 0,87 MoM

Ryzyko zespołu Downa 1:353

Bardzo się boję, co mogło wpłynąć na tak fatalne wyniki? Mam krwiaka i biorę 6 duphastonu
Daj znać co z tobą, jestem w podobnej sytuacji, dziś odebrałam wyniki beta HCG 115,3 co odpowiada 3,793 MoM a PaPpa 3,640 co odpowiada 0,949 MoM, ryzyko trisomii 21 1:132, genetyk dał mi skierowanie na amiopunkcje chociaż wszystkie badania z USG wyszły prawidłowo, nie wiem co robić, jutro mam wizytę u swojego gina zobaczę co mi doradzi, brałam również ze względu na częste plamienia i poprzednie poronienie duphaston 3x i luteinę też 3x, i tak samo jak ty zastanawiam się czy to mogło podbić betę, trudna decyzja bo bardzo walczyłam o to maleństwo, boję się badania inwazyjnego
 
Mnie też wyniki wyszły złe 😕 jestem załamana 😕 na usg niby wszystko ok a po teście paapa ryzyko skorygowane trisomia21 1:12. Zdecydowałam się na aminopunkcje choć się bardzo boję. Lekarz powiedział mi że jak sanco wyjdzie źle to i tak aminopunkcje się robi 😕 miał ktoś podobny wynik i bylo ok??
 
A ile masz lat? A na usg było wszystko ok? (kość nosowa, przezierność karkowa)? Dlatego ja nie robiłam żadnej pappa bo to tylko stresująca statystyka!
Zgadzam się, ten test zabrał mi radość ciąży i spędzał sen z powiek. Zeszłym w nieplanowaną ciążę mając 42 lata. Usg wyszło super, ale test pappa fatalnie, ryzyko ZD 1:20 ze względu na wiek i podniesioną dość mocno całkę hcg, odchodziłam od zmysłów, przekopałam mnóstwo informacji i artykułów. W końcu, żeby nie oszaleć zrobiłam test Nifty, okazało się, że zdrowa dziewczynka. Piszę ten post, ponieważ bardzo pomogły mi informacje innych dziewczyn i dodawały otuchy, gdy czekałam na wynik. Nigdy się tak wcześniej nie bałam, pracuję z dziećmi chorymi i wiem, jak to wygląda od kuchni. Trzymam kciuki za wszystkie przyszłe mamy i odradzam ten test, jeśli usg u dobrego lekarza wychodzi bez zarzutu, ewentualnie test genetyczny, jeśli chcemy mieć pewność.
 
Rozwiązanie
Sama szukałam słów otuchy na forach dlatego teraz to pisze


Ja miałam usg w porządku ale z krwi wyszło:

pappa 0,87mom
bhcg 4,3 mom (!!)

oczywiście stres przez cała ciąże, ale teraz leży koło mnie 2-miesięczna ZDROWA córeczka :)
 
Mnie też wyniki wyszły złe 😕 jestem załamana 😕 na usg niby wszystko ok a po teście paapa ryzyko skorygowane trisomia21 1:12. Zdecydowałam się na aminopunkcje choć się bardzo boję. Lekarz powiedział mi że jak sanco wyjdzie źle to i tak aminopunkcje się robi 😕 miał ktoś podobny wynik i bylo ok??
Hej, jak się dalej wasze historię potoczyły? Moja beta też wychodzi źle, będziemy się dalej badać i mamy nadzieję, że wszystko wyjdzie dobrze...
 
reklama
Do góry