reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo wysoka wolna beta w pappa

Inofs

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Sierpień 2019
Postów
2 489
Odebrałam wczoraj wyniki pappa.

Wolna jednostka beta hcg 118,5 co odpowiada 4,13 MoM
Papp-a 3,5 co odpowiada 0,87 MoM

Ryzyko zespołu Downa 1:353

Bardzo się boję, co mogło wpłynąć na tak fatalne wyniki? Mam krwiaka i biorę 6 duphastonu
 
reklama
Rozwiązanie
A ile masz lat? A na usg było wszystko ok? (kość nosowa, przezierność karkowa)? Dlatego ja nie robiłam żadnej pappa bo to tylko stresująca statystyka!
Zgadzam się, ten test zabrał mi radość ciąży i spędzał sen z powiek. Zeszłym w nieplanowaną ciążę mając 42 lata. Usg wyszło super, ale test pappa fatalnie, ryzyko ZD 1:20 ze względu na wiek i podniesioną dość mocno całkę hcg, odchodziłam od zmysłów, przekopałam mnóstwo informacji i artykułów. W końcu, żeby nie oszaleć zrobiłam test Nifty, okazało się, że zdrowa dziewczynka. Piszę ten post, ponieważ bardzo pomogły mi informacje innych dziewczyn i dodawały otuchy, gdy czekałam na wynik. Nigdy się tak wcześniej nie bałam, pracuję z dziećmi chorymi i wiem, jak to wygląda od kuchni...
To jest tylko statystyka , jeśli na usg lekarz nic nie mówił ,że jest jakiekolwiek ryzyko ,to bym się nie przejmowała , koleżance ze względu na wiem (prawie 40) ryzyko wyszło 1:50 , a dziecko zdrowe ,lekarz nie kazał się tym sugerować ,ważniejsze jest usg
 
a tego to ja nie wiem , na tym się nie znam , u siebie też nie wiedziałam jak zinterpretować ,ale na wizycie gin powiedział że jest ok więc nie wnikałam
 
reklama
reklama
Do góry