reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo wysokie anty TPO

Tysiek991

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
8 Kwiecień 2019
Postów
139
Coś mnie w poniedziałek tknelo żeby sprawdzić tarczyce. Zawsze robiłam tylko TSH, które na poczatku roku było w normie, ale po rozmowie z koleżanką, powiedziała żeby sprawdzić anty TPO i anty TG i się przerazilam...
Anty TPO 1708
Anty TG 4.09
TSH 3.512
Szybka wizyta u endokrynologa. Niewielkie guzki na tarczycy i stwierdził początki Hashimoto. Przepisał Letrox 25 przez 3 miesiące, powtórzyć badanie i przyjść na kontrol... Załamałam się.
Powiedział, że gdybym nie starała się o ciążę to nie byłoby nic groźnego ale skoro próbujemy to trzeba coś z tym zrobić.
 
reklama
Rozwiązanie
@Belize
Moja endo chciala zebym przy staraniach tsh miala okolo 1.5 i wysokie ft4 - bo ono odpowiada za dziecko.
U Ciebie jest odwrotnie :(

Ps. Ft3 w ciazy w ogole jej nie interesowalo
Coś mnie w poniedziałek tknelo żeby sprawdzić tarczyce. Zawsze robiłam tylko TSH, które na poczatku roku było w normie, ale po rozmowie z koleżanką, powiedziała żeby sprawdzić anty TPO i anty TG i się przerazilam...
Anty TPO 1708
Anty TG 4.09
TSH 3.512
Szybka wizyta u endokrynologa. Niewielkie guzki na tarczycy i stwierdził początki Hashimoto. Przepisał Letrox 25 przez 3 miesiące, powtórzyć badanie i przyjść na kontrol... Załamałam się.
Powiedział, że gdybym nie starała się o ciążę to nie byłoby nic groźnego ale skoro próbujemy to trzeba coś z tym zrobić.
Ja rok temu w październiku ta sama historia. Starania o ciążę więc kontrolne tsh które wydało prawie 5. Powtórzyłam cały pakiet i wyszło mi TG ponad 3 tys. USG tarczycy i diagnoza Hashimoto. Dostałam letrox żeby zejść z tsh do poziomu 2.
Dzisiaj mam w domu 2 miesięczne dziecko :)
 
Po prostu musisz mieć wyrównana tarczyce, dostałaś leki i będzie okej :) ja mam HASHIMOTO, niedoczynność, brałam leki na obniżenie prolaktyny bo nie miałam owulacji i jestem w 24 Tc. Najważniejsze żeby brać leki :) ale 25 to mała dawka... Za ile kontroli?
 
Dobrze, ze Cie tknelo :)
Uregulujesz to i bedzie dobrze :)
W moim przypadku wlasnie tarczyca byla najwiekszym wrogiem ciazy a teraz jestem w 33 tygodniu.
Moja endokrynolog zalecila mi suplementowac jod, kwas foliowy i witamine d3 - jakos to pomaga :). W kazdym razie ja to sobie lykalam w preparacie pregna start. Skoro i tak sie starasz to nie zaszkodzi.
Powodzenia!
 
U mnie to samo! Euthyrox 75mg naprzemiennie z 100mg dodatkowo D3, cynk+selen i kwas foliowy. Do zbadania przed następna kontrola witamina D i czy jest nietolerancja glukozy bo luba razem z Hashimoto występować. Będzie dobrze, oby tarczyca reagowała na leki [emoji1364][emoji1364]
 
U mnie to samo! Euthyrox 75mg naprzemiennie z 100mg dodatkowo D3, cynk+selen i kwas foliowy. Do zbadania przed następna kontrola witamina D i czy jest nietolerancja glukozy bo luba razem z Hashimoto występować. Będzie dobrze, oby tarczyca reagowała na leki [emoji1364][emoji1364]
Chyba nietolerancja glutenu [emoji14]
Też brałam te witaminy przed zajściem
 
reklama
Bardzo proszę o interpretacje wyników.
 

Załączniki

  • 1993BFAA-2979-45B6-A155-4E7060DA48D9.jpeg
    1993BFAA-2979-45B6-A155-4E7060DA48D9.jpeg
    164,8 KB · Wyświetleń: 5 036
reklama
Do góry