reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo zle wyniki nasienia

Kochana, do androloga dobrego i wprowadzać zmiany w stylu życi, włączyć suplementację.
U nas w 3 miesiące z 3 mln / ml jest 11, a w całej próbie z 15 mln jest 63. Ruch z 15% na 36.
Wiec jak widzisz wyniki mogą się bardzo zmienić. Powodzenia!
Wow :-D Jaką suplrmentacę partner stosowal?
 
reklama
Mąż stosował suplement TenFertil ON, dodatkowo korzeń maca, L glutation, astaksantynę, witaminę C 1000mg, zmieniliśmy dietę, trochę pozytałam o "podnych" skłądnikach i włączyliśmy je, codziennie szklanka soku pomidorowego, czarnuszka, olej lniany, kiełki, warzywa, orzechy, pestki. Ale też mój mąż stosował lek Clostylbegyt przez 3 miesiące. Dodatkowo ruszał się wiecej. Nie wiem co głównie się przyczyniło.
Teraz cały czas kontynuujemy to i idziemy na badania nasienia we wrześniu. Póki co ciąży brak.
 
Totalnie bez sensu teoria [emoji2356]
Mój partner miał badania w klinice leczenia niepłodności i ma takie wyniki, że mógłby być dawcą spermy.
To co specjalnie mu poprawili?
Kliniki zarabiają też na samych badaniach nie tylko na inv czy iui.
Jeszcze miałoby to sens jeśli to konkretny lekarz namawiał na inv, ale laboratorium?
To jak oddaje gdzieś krew do badania to też specjalnie mi zmieniają wyniki żebym leczyła cukrzycę czy niedoczynność tarczycy?
Każdy laborant podpisuje się pod wykonaniem badania i odpowiada za jego prawidłowość nawet prawem do wykonywania zawodu [emoji2296]
Ps. Ja sadze, że badania nasienia wykonywane w klinice leczenia niepłodności są celowo zaniżane. Po odebranie wyniku jesteś pytany od razu, czy chcesz umówić konsultacje u nich. A na konsultacji lekarz podniesie na duchu, zagwarantuje, że u nich in vitro się uda, bo uda się, bo wynik był zaniżony. Takie jest moje skromne zdanie.
 
Totalnie bez sensu teoria [emoji2356]
Mój partner miał badania w klinice leczenia niepłodności i ma takie wyniki, że mógłby być dawcą spermy.
To co specjalnie mu poprawili?
Kliniki zarabiają też na samych badaniach nie tylko na inv czy iui.
Jeszcze miałoby to sens jeśli to konkretny lekarz namawiał na inv, ale laboratorium?
To jak oddaje gdzieś krew do badania to też specjalnie mi zmieniają wyniki żebym leczyła cukrzycę czy niedoczynność tarczycy?
Każdy laborant podpisuje się pod wykonaniem badania i odpowiada za jego prawidłowość nawet prawem do wykonywania zawodu [emoji2296]
Jak Twój miał idealne wyniki to nie było sensu zaniżać, a ja przyjedzie desperat którego nasienie „kuleje” to jeszcze zaniżą i podpiszą że badanie wykonane przez komputer…
 
Jak nasienie kuleje to milion plemników w tą czy w tamtą nie robi znaczenia.
Zresztą męski czynnik dużo prościej poprawić niz żeński więc przy niewielkich odchyleniach żadna to metoda na złapanie klienta na inv. Prędzej uwierzę, że kobiecie coś wmówi lekarz
Jak Twój miał idealne wyniki to nie było sensu zaniżać, a ja przyjedzie desperat którego nasienie „kuleje” to jeszcze zaniżą i podpiszą że badanie wykonane przez komputer…
 
Jak nasienie kuleje to milion plemników w tą czy w tamtą nie robi znaczenia.
Zresztą męski czynnik dużo prościej poprawić niz żeński więc przy niewielkich odchyleniach żadna to metoda na złapanie klienta na inv. Prędzej uwierzę, że kobiecie coś wmówi lekarz
Uwierz męski czynnik poprawić jest gorzej. Tutaj nie masz racji. Każdy lekarz powie parze w której facet ma kiepski wynik nasienia, że wolałby aby to ona miała problem
 
No cóż, myślę że nie znajdziemy pola porozumienia. Za wiele znam par, które samą dietą poprawiły morfologie z 0 do 4% żebyśmy miały o czym dyskutować [emoji2296]
Oczywiście nie mówię o fatalnych wynikach nasienia bo jak powiedziałam wyżej przy fatalnych to pogarszanie nasienia przez Kliniki mija się z celem, ale mnóstwo jestt się w stanie zdziałać dietą, zmianą trybu życia i suplementacją u mężczyzny
Uwierz męski czynnik poprawić jest gorzej. Tutaj nie masz racji. Każdy lekarz powie parze w której facet ma kiepski wynik nasienia, że wolałby aby to ona miała problem
 
Liczę na to, ze jednak dowoz z domu pogorszyl sprawę, trzeba bylo oddac w klinice.. Tak czy siak, korzen maca wlaczamy i na pewno zakupie jakies dobre tabletki na poprawę. Mi magicznie wzroslo AMH to moze magicznie jakosc sie poprawi ;-) skntrolujemy. Kiedys wyszly zylaki powrozka i byla laparoskopia. Ciazy po tym brak. Do androloga zapisany. Wszelkie rady sa bardzo cenne, bardzo Wam dziekuje, bede dawala znac co dalej
 
reklama
Liczę na to, ze jednak dowoz z domu pogorszyl sprawę, trzeba bylo oddac w klinice.. Tak czy siak, korzen maca wlaczamy i na pewno zakupie jakies dobre tabletki na poprawę. Mi magicznie wzroslo AMH to moze magicznie jakosc sie poprawi ;-) skntrolujemy. Kiedys wyszly zylaki powrozka i byla laparoskopia. Ciazy po tym brak. Do androloga zapisany. Wszelkie rady sa bardzo cenne, bardzo Wam dziekuje, bede dawala znac co dalej
Myślę, że to że oddał oza kliniką moze mieć ogromne znaczenie :)
 
Do góry