reklama

Basen a niemowlę z AZS

Temat na forum 'AZS S.O.S' rozpoczęty przez Katalina M., 25 Marzec 2013.

Status Tematu:
Zamknięty.
 1. Katalina M.

  Katalina M. Zaangażowana w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam,
  pytanie moje dotyczy korzystania z pływalni, gdy malec ma AZS? Kiedy maluszek skończy 8 miesięcy chcemy zapisać go na pływanie dla niemowlaków, martwimy się jednak jak zareaguje jego problemowa skórka, ponieważ boryka się z AZS :(?
   
 2. Anna Rosińska - Więckowicz

  Anna Rosińska - Więckowicz specjalista dermatolog - wenerolog ekspertka BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Droga Mamo,
  skóra dziecka z AZS jest bardziej sucha, nie ma zdolności do produkcji odpowiedniej ilości białke i tłuszczów, które na powierzchni tworzą tzw. płaszcz białkowo-lipidowy. Woda chlorowana lub ozonowana w basenie, zaraz po kąpieli powoduje wysuszenie i uczucie ściagania skóry nawet u dzieci i dorosłych ze zdrową skórą. Zasaadniczo basen nie jest przeciwskazany, ale musosz obserwować jak Maluch zareaguje. Na pewno, nie należy iść na basen z dzieckiem, które ma aktywne, sączące i swędzące zmiany. Natomiast parę godzin przed wyjściem na basen warto nasmarować skórę emolientem, a po basenie i spłukaniu ze skóry "basenowej" wody, również nalezy zastosować emolient (może troche grubiej, lub coś tłustszego niż zwykle używacie, np. LIPIKAR, CETPAHIL krem lipoaktywny). Dziecko z AZS łatwiej może też w basenie ulec zakażeniom skóry, typu brodawki wirusowe (ale dotyczy to dzieci chodzących), mięczak zakaźny czy grzybica / drożdżyca skóry. Dlatego po kąpieli w basenie należy się dobrze umyć i natłuścić skórę.
  Pozdrawiam !
   
 3. reklama
 4. Katalina M.

  Katalina M. Zaangażowana w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Na szczęście nasz malec ma łagodny przebieg AZS, jedynie suche plamki w różnych miejscach na ciele, ale nie są one ani mocno zaognione ani sączące, więc myślę, że spróbujemy się przejść na basen. Dziękuję za odpowiedź.
  Pozdrawiam, życząc spokojnych i smacznych Świąt Wielkanocnych.
   
 5. Anna Rosińska - Więckowicz

  Anna Rosińska - Więckowicz specjalista dermatolog - wenerolog ekspertka BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dziękuję i pozdrawiam!
   
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum