reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Basen - Siny od wody.

Katkax

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Czerwiec 2013
Postów
60
Miasto
Bristol
Hej mamuśki .

Zabrałam wczoraj mojego Fifka pierwszy raz na basen bardzo mu się podobało.
Po jakimś czasie w wodzie strasznie posiniał !
Czy to jet normalne ? Odrazu wyciągnęłam go z wody i sie troche na mnie zdenerwował no ale poprostu troche sie przestraszyłam.
 
reklama
to nic groźnego, tak jak pisze olapalo dzieci sinieją od zimnej wody, jeśli po wyjściu i ogrzaniu wraca wszystko do normy to nie musisz się przejmować, ale to chyba też zależy od stopnia zasinienia ... pamiętam że mój brat jak był młodszy to był ciągle siny na basenie (nie cały, głównie usta miał fioletowe jak po jagodach :-) ), jeśli jednak sine jest całe ciało, to chociaż zapewne ma to związek z zimną wodą, może lepiej zasięgnąć opinii lekarza ... oczywiście myślę że dużo też zależy od masy dziecka, szczuplejsze dzieci szybciej marzną ale też nie jest to zasada odnosząca się do wszystkich, są dzieci które szybko się wyziębiają a są takie które niemal wcale :-) jeśli twój synek to zmarzluch to najprawdopodobniej wychłodził się w basenie i dlatego posiniał ... przede wszystkim jednak jest to jeszcze malutkie dziecko i być może jest jeszcze za wcześnie na basen, małemu może być zbyt zimno, w tym wieku sinienie może być niebezpieczne (głównie jednak gdy pojawia się bez przyczyny), zresztą u straszaków gdy sinienie pojawia się bez przyczyny to również jest groźne ...
 
Ostatnia edycja:
Tak właśnie myślalam że od zimna . Posiniały mu tylko rączki i stópki a jak go z wody wyciągnelam to sie darl wiec poczekalam az to zejdzie i znow byla radocha no ale na chwile ;(
 
Katkax po pierwsze zależy jaki to jest basen, taki w którym woda jest podgrzewana, czy taki w domu. Jeśli to drugie to ostatnio pojawił się taki wątek że dzieci do roku nie powinny sie w takim basenie kąpać, bo woda jest dla nich za zimna.... Frajda, frajdą ale zdrowie ważniejsze. A tym bardziej że już Cię znam i wiem że mały mial na początku kłopoty ze zdrowiem.
 
Ja bylam wiecznie sina na basenie, nad morzem, nad jeziorem, w baseniku ogrodowym! Bylam zawsze chudzinka i dlatego szybko snialam z zimna. To nic groznego, wiekszosc dzieci o niskiej masie ciala tak ma. Ja przezylam, a siedzialam w wodzie pol mojego zycia :tak:
 
No basen podgrzewany specjalny dla maluszków. I jest naprawde ciepla woda. kolezanki mnie uspokajaly ze to normalne . chorowac chorowal ale wątpie ze to ma cos wspolnego.
 
reklama
Do góry