reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Basen w ciąży

Dołączył(a)
10 Styczeń 2018
Postów
14
Jestem w 23 tyg ciąży i wczoraj byłam na basenie. I w jakuzzi ale tylko na 15 minut. Temperatura wody wynosiła 36 stopni. Dopiero po basenie dowiedziałam sie ze to groźne. Ze mogłam nabyć infekcji i teraz się strasznie boje ze będzie coś nie tak. Jest to moja pierwsza ciaza i nie wiedziałam że nie można takich rzeczy robić Czy w tej sytuacji powinnam udać się do ginekologa?
 
reklama
W ciazy z basenu można korzystać , ale z jakuzzi raczej nie ale z powodu wysokiej temperatury. Jeśli nic się nie będzie dziać to myślę że nie ale się obserwuj
 
hmmm...chodzę na basen regularnie, nigdy do jacuzzi, na początku ciąży miałam infekcję intymną, a ciepła woda faktycznie sprzyja. Zawsze po basenie psikam miejsce intymne octaniseptem-zapobiegawczo. Jeśli chcesz, udaj się do lekarza, ja bym nie panikowała tylko obserwowała ciało, jeśli poczujesz swędzienie, pieczenie-idź do lekarza. To, że byłaś w jacuzzi nie znaczy, że na pewno będzisz mieć infekcję :) spadam na basen! :)
 
Tak jak poprzedniczki pisały, nie ma co panikowac. Nie wiedziałaś, zdarza się w końcu to Twoja pierwsza ciąża, ale do lekarza bym z tym nie leciała dopóki nie zaobserwujesz jakis niepokojących objawów. Jacuzzi nie jest zabronione ale tak jak dziewczyny piszą może sprzyjać infekcjom i skurczom macicy więc lepiej je sobie w ciąży odpuścić.
P.S. jak ten czas leci, pamiętam jakis Twój pierwszy post na forum zaraz jak dowiedziałaś się o ciąży A tu już połowa ciąży za Tobą ;) gratuluję:)
 
Mam skłonność do infekcji pochwy po basenie, dlatego zawsze przed i kilka dni po stosuje globulki z bakteriami kwasu mlekowego. W ciąży też tak robiłam i udało mi się niczego nie złapać.
 
Do góry