reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Basen w czasie ciazy- wasze doswiadczenia

asienka777

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
29 Maj 2010
Postów
111
Miasto
zakopane
Drogie koleżanki, mam takie pytanie :-) Czy, któraś z was miała przyjemnosc pojscia juz na basen w okresie ciazy? Czy w jakikolwiek sposob zabezpieczałyscie sie zeby uniknac zakazen bakteriami, grzybami itp? Bo strasznie sie tego boje a z drugiej strony slyszalam, ze to bardzo dobrze robi dla dzidziusia. Czekam na odpowiedzi :-)
 
reklama
Ja chodziłam będąc z Karolą w ciąży. Ale chodziliśmy na sprawdzony i czysty basen więc się jakoś szczególnie nie zabezpieczałam - jedynie po basenie podczas prysznica podmywałam się Lactoralem. Teraz też zamierzam się wybrać na basen i z córcią i z kropkiem bo to świetna frajda :tak: A w 9 miesiącu - jak lekko w wodzie :-D
 
Ja chodziłam będąc z Karolą w ciąży. Ale chodziliśmy na sprawdzony i czysty basen więc się jakoś szczególnie nie zabezpieczałam - jedynie po basenie podczas prysznica podmywałam się Lactoralem. Teraz też zamierzam się wybrać na basen i z córcią i z kropkiem bo to świetna frajda :tak: A w 9 miesiącu - jak lekko w wodzie :-D
Dokładnie :tak: Ja tak samo, chociaż może nie chodziłam na basen zbyt regularnie :sorry: Aczkolwiek potem łatwiejszy jest poród. Mięśnie się fajniej dostosowują i często żadnych znieczulen nie trzeba.
 
w takim razie chyba zaryzykuje zwlaszcza, ze wlasnie dla malenstwa to podobno bardzo dobrze robi a i sama poczuje sie przez chwile lekka ;-)
 
Witam ;-)

ja też właśnie miałam ten dylemat, ale spytałam mojego gina i powiedział że na basen z wodą ozonowaną jak najbardziej wskazane :tak: a jak zapytałam czy zabezpieczać się jakimiś tamponami z wazeliną (tak czytałam gdzieś na BB, że dziewczynie poleciła gin takie właśnie tampony) to powiedział, że absolutnie nie bo to dodatkowe siedlisko bakterii :tak:

tak więc jeśli dobrze się czujesz to myślę że śmiało możesz się wybrać na basen, tylko nie forsować się, ja sobie troszkę pływałam troszkę chodziłam a i tak ulga wielka człowiek lekki jak piórko :tak:
 
o tak! lekki jak piorko :-) jak wyszlam z wody to nie moglam ustac na nogach a nie wykonywalam zadnych gwaltwonych ruchow w niej tylko spokojnie chodzilam i troszke odbijalam sie od ziemi. Jak pokonac lek przed zanuzeniem sie w wodzie i zachlystnieciem sie woda? ;-( :-(
 
ja juz koncze drugi kurs dla ciezarowek i mam zamiar zrobic jeszcze trzeci. (ostatnio na zajeciach byla z nami babka w dniu swojego wyznaczonego porodu). jest to najlepszy sport jaki moze byc dla nas. oczywiscie basen musi byc czysty - najlepiej woda ozonowa no i lekarz musi wydac zgode. jesli chodzi o nie forsowanie sie :) to zdziwilybyscie sie jakie cwiczenia my robimy. nasza prowadzaca jest po specjalnych szkoleniach, wiec mysle ze wie co z nami robi :)
uczucie lekkosci?? rewelacja, ale przy wychodzeniu mam wrazenie ze brzuch mi zaraz spadnie na podloge :) takze POLECAM na stowe.
 
Basen i spacery są w ciąży jak najbardziej wskazane. Ja w pierwszej ciąży chodziłam na basen rednio raz na tydzień, teraz trochę rzadziej, zwłaszcza na początku, bo miałam komplikacje, ale teraz staram się nadgonić. Polecam wszystkim :). Basen bardzo relaksuje :). Unikam tylko zbiorników z podgrzewaną wodą i jaccuzzi, gdzie może być najwięcej bakterii ze względu na temperaturę.
 
Ja chce się wybrać na basen. Rozmaawiałam z ginem i powiedział, że dobrze gdybym się zabezpieczyła przed ewentualnym zapaleniem i powiedział żebym brała np lacibiosfemine więc zaczynam brać.
 
reklama
Do góry